Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]

Menshealth.PL

PODZIEL SIĘOCEŃ
3.7

Najlepsze suplementy diety dla mężczyzny

Nie marnuj pieniędzy na suplementy tylko dlatego, że w reklamie powiedzieli, że to działa. Wybierz te, które polecają lekarze i które przydadzą się właśnie Tobie. Oto 17 preparatów, które pomagają zwalczyć najbardziej powszechne męskie problemy ze zdrowiem.

Piotr Pflegel 2009-11-25
fot. Charles Masters

Wystarczy spojrzeć na półkę z suplementami w jakiejkolwiek aptece czy, jeszcze gorzej, markecie oferującym takie preparaty, by poczuć się niezbyt pewnie. Skuszeni obietnicami poprawy stanu zdrowia po zażyciu kropli tego czy innego preparatu, aplikujemy 100 ml tego, 50 ml tamtego, tuzin tabletek tego, paczkę jeszcze czegoś innego...

Ale nie opuszczają nas wątpliwości. Czy naprawdę to jest coś warte? Czy te specyfiki są skuteczne i - co najważniejsze - bezpieczne?

Próbowaliśmy znaleźć odpowiedź na nurtujące nas wszystkich pytania. Które z tych medykamentów faktycznie warte są naszych pieniędzy? Które z nich nie tylko obiecują obniżyć poziom cholesterolu, zwalczać łysinę czy "wskrzesić" życie płciowe, ale naprawdę mają takie działanie?

Zaczęliśmy od wypytania współpracujących z nami ekspertów do spraw zdrowia, które preparaty poleciliby swoim pacjentom i, co równie ważne, które sami zażywają. Następnie zebraliśmy informacje dotyczące badań naukowych i wybraliśmy te środki, które przebadano pod kątem skuteczności i bezpieczeństwa.

W końcu, po naszym długim śledztwie przygotowaliśmy zestaw najskuteczniejszych produktów w każdej kategorii. Żaden z nich nie jest cudownym panaceum, które sprawi, że już następnego dnia będziesz mógł służyć za uniwersalny wzorzec ludzkiego zdrowia, ale jest duża szansa, że dzięki nim poczujesz się lepiej.

W sumie wybraliśmy 17 preparatów, które pomagają zwalczyć najbardziej powszechne dolegliwości zdrowotne. Jeden z nich uznaliśmy za tak skuteczny, że właściwie powinien być dodawany do wody pitnej (patrz punkt dotyczący podwyższonego poziomu cholesterolu). Zastanów się, co Ci dolega i po prostu zastosuj odpowiedni suplement spośród tych, które proponujemy.

Problem: wysoki poziom cholesterolu

Remedium: fitostanole

Działanie: Pod względem budowy chemicznej to bliscy krewni statyn; są to związki pochodzenia roślinnego, które hamują wchłanianie cholesterolu w jelitach i zapobiegają odkładaniu się cholesterolu w tętnicach. Naukowcy z Uniwersytetu w Waszyngtonie zaobserwowali, że u osób które codziennie przez okres 6 tygodni spożywały 2 g fitostanoli poziom cholesterolu typu LDL spadł o 10%.

Problem: popołudniowy spadek formy

Remedium: ginko biloba (miłorząb)

Działanie: Aby nasz mózg sprawnie funkcjonował przez cały dzień, potrzebuje stałej dostawy "paliwa" w postaci krwi bogatej w tlen. Ginko rozszerza naczynia krwionośne, które dostarczają krew do mózgu i likwiduje drobne zatory powstające wskutek zlepiania płytek krwi, dzięki czemu przepływ krwi nie jest niczym zakłócony.

1 2 3 ... 5
STRONA 1 z 5

Komentarze

avatar
 
 
 • avatar
  zgłoś
  [usuniete ze wzgledu na naruszenie pkt. 8 Zasad forum]
  ~maxla, 2009-12-08 17:11:30
 • avatar
  zgłoś
  Farmaceuta napewno nie dość że zaproponuje Ci masę preparatów, może pomóc w doborze preparatu odpowiedniego dla Ciebie (ilośc składników czynnych, dodatkowe substancje wzbogacające, rodzaj dawkowania) jak i preparatu w dobrej cenie.A jak sie wstydzisz, spytaj Sven'a Kochajmy farmaceutów, to dobrzy ludzie
  ~sven, 2009-11-26 23:32:35
 • avatar
  zgłoś
  Jak napisal sven: albo pytasz farmaceute (oni te wszystkie nazwy znaja na pamiec), albo sobie wygooglaj w necie. Pierwsza opcja wydaje sie bardziej rozsadna.
  ~Czytacz, 2009-11-26 23:10:37
 • avatar
  zgłoś
  CYTAT(MiszaG @ Nov 26 2009, 21:21 PM) Ginko Biloba?glukonian cynku? Fajnie tylko w czym można to znaleźć ?Ginkgo Biloba - idzies do apteki i prosisz o preparat z miłorzębu.Mógłbym wymienić z pamięci około 20 preparatów z tym. W aptece maja tego sporo.Co do glukonianu cyku - ciekawy jestem, nigdy nie słyszałem o tym żeby to było mega skuteczne, wiele osób skarży się że podczas kuracji pomaga, ale po zakończeniu problem wraca. Ponadto trzeba uważać i bezkarnie cynku łykać nie mozna.Wpisz sobie w google, zadaj sobie trudu, napewno znajdziesz wiele preparatów.
  ~sven, 2009-11-26 22:22:11
 • avatar
  zgłoś
  Ginko Biloba?glukonian cynku? Fajnie tylko w czym można to znaleźć ?
  ~MiszaG, 2009-11-26 21:28:32
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij