Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.2

Cukrzyca: słodkie życie bez cukru

Czy z cukrzycy, której epidemia na całym świecie rozwija się w zastraszającym tempie, można się wyleczyć? Skromna lekarka z USA rzuca wyzwanie utartym poglądom, medycznym autorytetom i wielkim korporacjom, twierdząc, że to możliwe. I prostsze niż się wydaje.
fot. David Arky
To prawdziwy cud, że nikt jeszcze nie próbował odebrać zezwolenia na wykonywanie zawodu lekarza dr Mary Vernon z Lawrence w stanie Kansas. Od 1999 roku ta 52-letnia lekarka leczy ludzi chorych na cukrzycę metodą, która została zarzucona przez większość lekarzy jeszcze w latach 30. ubiegłego wieku.

Co gorsza, stosowana przez nią metoda jest całkowicie sprzeczna z wytycznymi Amerykańskiego Stowarzyszenia Cukrzycy ADA, organizacji non-profit, która w samym 2005 roku wydała na badania 51 milionów dolarów, więc chyba co nieco wie o cukrzycy.

Uparta pani doktor

Bez wątpienia więc dr Vernon stanowi problem, pytanie tylko, dla kogo? Z pewnością nie dla swoich pacjentów. Oni po prostu zdrowieją. Ludzie przychodzą do niej z rozpoznaniem cukrzycy typu drugiego i - potwierdzają to wyniki wszystkich dostępnych badań laboratoryjnych - wychodzą uzdrowieni. I to mimo 51 milionów bardzo konkretnych powodów, sugerujących, że to się nie może udać, a już na pewno nie dzięki zwykłemu opróżnieniu spiżarni z węglowodanów.

Węglowodany to cukry

"Moim pierwszym zaleceniem dla pacjenta jest całkowita rezygnacja z węglowodanów w diecie - wyjaśnia dr Vernon, drobna, energetyczna lekarka w średnim wieku. - Często tylko tyle wystarcza, by zatrzymać objawy i by pacjent nie musiał już nigdy brać leków".

I to wszystko?! Owszem. Strategia banalnie prosta, mimo to kontrowersyjna. Jeśli dr Vernon i stale rosnąca grupa zwolenników tej metody mają rację co do węglowodanów, możemy mieć tu do czynienia z gigantycznym przeoczeniem (w najlepszym wypadku) wszystkich tych specjalistów od cukrzycy, którzy zalecają zupełnie inne i zazwyczaj o wiele trudniej dostępne (czytaj: droższe) sposoby walki z tą coraz częstszą chorobą.

Cukrzyca nie jest chorobą zakaźną

...a jednak szerzy się tak szybko (zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych), że powoli można zacząć mówić o epidemii tej choroby. 10 lat temu na świecie było 125 mln chorych, obecnie liczba ta oscyluje wokół 200 milionów, a według szacunków uczonych, w roku 2025 osiągnie poziom 300 mln osób. Cukrzyca i jej powikłania stają się jedną z najczęstszych przyczyn zgonów, skracając długość życia o 5 do 10 lat.

Zresztą, nie tylko wcześniejsza śmierć grozi cukrzykowi. Zanim przedwcześnie odejdzie z tego świata, może mu się on zmienić w istny padół łez - ludzie chorzy na cukrzycę są narażeni na takie nieprzyjemne konsekwencje jak impotencja, utrata wzroku, choroby nerek i tzw. stopa cukrzycowa, czyli zaburzenie ukrwienia kończyn dolnych, często kończące się amputacją.

1 2 3 ... 4
STRONA 1 z 4

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  Kłamstwo o tłuszczachPrawdziwe informacje o tłuszczach z broszury nt. diety dr Mary Vernon: 1) Naprawa układu kontroli cukru we krwi.Dokonuje się tego wprowadzając do diety czyste, korzystne dla zdrowia tłuszcze i oleje w miejsce wyglądającej nieskazitelnie, ale toksycznej, transizomerowej mieszanki w atrakcyjnych plastikowych pojemnikach, jaką można znaleźć na półkach naszych supermarketów. Należy spożywać wyłącznie OLEJ LNIANY, RYBI i od czasu do czasu Z WĄTROBY DORSZA aż do momentu, kiedy poziom cukru w krwioobiegu zacznie się stabilizować. Następnie należy włączyć do diety zdrowe oleje, takie jak MASŁO, OLEJ KOKOSOWY, OLEJ Z OLIWEK i CZYSTY TŁUSZCZ ZWIERZĘCY. Należy czytać etykiety i nie spożywać tanich tandetnych olei, jeśli występują one w przetworzonej żywności lub w potrawach serwowanych w restauracji.2) W reklamie lansowanej przez przemysł tłuszczowy jest wiele nieuczciwości, której celem jest stworzenie jak największego rynku dla TANICH, TANDETNYCH OLEI, TAKICH JAK OLEJ SOJOWY, Z NASION BAWEŁNY LUB RZEPAKOWY.3) Skąd taka popularność cukru rafinowanego i aspartamu, skoro wiadomo, że są zabójcze? Bo stoją za nimi kolosalne zyski, z którymi przegrywa zdrowie czy nawet życie szaraczków. Z tłuszczami jest podobnie: prawie cała soja jest GMO (modyfikowana genetycznie), stąd ta nagonka na jej spożywanie. Nie wierzcie reklamom, bo chodzi tylko o drenaż naszych kieszeni.
  diabete, 2011-08-17 12:46:54
 • avatar
  zgłoś
  'Xavi' napisał(-a):Jazyr zawsze mnie interesowało czy przy tak intensywnych ćwiczeniach zachowujesz całkowitą abstynencję.Ja osobiście w tym roku postanowiłem sobie ograniczyć ilość wypijanego alkoholu do ew. 1 piwka tygodniowo. Nie zawsze korzystam z tego przywileju, ale taka Łomża Niepasteryzowana wypita po ciężkim tygodniu to Alko powinno się ograniczyć do: -250g piwa,-100g wina,-25g wódki,Oczywiście należy wybrać jedna z ww rzeczy tygodniowo.
  Wujas, 2011-02-10 15:31:41
 • avatar
  zgłoś
  'Alek' napisał(-a):Świetny artykuł. Kobieta ma pojęcie i ja się z nią zgadzam.I śmiem twierdzić że już od dawna koncerny farmaceutyczne itp. wiedzą jak zahamować tę epidemię tylko z prostego powodu (kasa) wolą zarabiać na chorych ludziach. Proste acz brutalne .To standard. Wielu chorób po prostu nie opłaca się wyleczyć, bo zyski z chorych są ogromne.Ostatnie badania naukowe dowodzę, że małe spożywanie alkoholu, chroni przed zachorowaniem na cukrzycę. Ale u nas w Polsce, "Małe" robi wielką różnice i przeważnie to już jest nadmiar, który wiąże się ze skutkami ubocznymi.Jazyr zawsze mnie interesowało czy przy tak intensywnych ćwiczeniach zachowujesz całkowitą abstynencję.Ja osobiście w tym roku postanowiłem sobie ograniczyć ilość wypijanego alkoholu do ew. 1 piwka tygodniowo. Nie zawsze korzystam z tego przywileju, ale taka Łomża Niepasteryzowana wypita po ciężkim tygodniu to
  Xavi, 2011-02-10 15:21:13
 • avatar
  zgłoś
  Ostatnie badania naukowe dowodzę, że małe spożywanie alkoholu, chroni przed zachorowaniem na cukrzycę. Ale u nas w Polsce, "Małe" robi wielką różnice i przeważnie to już jest nadmiar, który wiąże się ze skutkami ubocznymi.
  ~donJAZYResko, 2011-02-10 13:31:57
 • avatar
  zgłoś
  Świetny artykuł. Kobieta ma pojęcie i ja się z nią zgadzam.I śmiem twierdzić że już od dawna koncerny farmaceutyczne itp. wiedzą jak zahamować tę epidemię tylko z prostego powodu (kasa) wolą zarabiać na chorych ludziach. Proste acz brutalne .
  Alek, 2011-02-10 13:28:54
 • avatar
  zgłoś
  Czy z cukrzycy, której epidemia na całym świecie rozwija się w zastraszającym tempie, można się wyleczyć? Skromna lekarka z USA rzuca wyzwanie medycznym autorytetom i wielkim korporacjom, twierdząc, że to możliwe. I prostsze niż się wydaje.
  Mens Health, 2011-02-10 13:03:08
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij