Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]

Menshealth.PL

PODZIEL SIĘ

1


OCEŃ
2.2

Co na zgagę: domowe sposoby na palenie w przełyku

Gdy kwasu w Twoim żołądku jest już tak dużo, że mógłbyś otworzyć sklep chemiczny, zaczyna się cofać do gardła. Oto kilka patentów, jak ugasić zgagę.  

MH 2016-07-06
zgaga fot. Shutterstock

1. Ugaś płomień

Zarywasz noce, lubisz się napić, kolacje jesz późno... Toż to prosty przepis na zgagę. Jeśli już musisz zjeść talerz spaghetti o 10 w nocy, popij je przynajmniej szklanką wody. Wg pisma "Digestive Disease and Sciences" woda pomaga zneutralizować nadmiar kwasów żołądkowych. Pomóc może też bezcukrowa guma do żucia, ponieważ zwiększa produkcję śliny, w związku z czym do żołądka dociera treść o odczynie zasadowym. 

2. Posiedź sobie

Ledwo zjadłeś i od razu masz ochotę się położyć? Lepiej tego nie rób. Żołądek pełen jedzenia zwalnia trawienie, a kwaśna treść żołądkowa zaczyna wędrować w górę zamiast w dół. Jeśli już musisz udać się na sofę po kolacji, połóż kilka poduszek za plecami i usiądź zamiast się kłaść. Żołądek potrzebuje dwóch godzin na trawienie, zdążysz więc obejrzeć dwa odcinki ulubionego serialu, zanim pójdziesz spać. 

1 2 3
STRONA 1 z 3

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    Gdy kwasu w Twoim żołądku jest już tak dużo, że mógłbyś otworzyć sklep chemiczny, zaczyna się cofać do gardła. Oto kilka patentów, jak ugasić zgagę.<br /><br /><a href="/zdrowie/Co-na-zgage-domowe-sposoby-na-palenie-w-przelyku,8105,1"></a>
    Mens Health, 2016-07-06 13:42:27
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij