Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]

Menshealth.PL

PODZIEL SIĘOCEŃ
3.8

Bądź nieugięty

Najgorsze z upokorzeń, kiedy nawala korzeń – jak ostrzegał poeta. I dlatego dajemy Ci do ręki kilka patentów, które pomogą Ci się ustrzec problemów z erekcją, a Ty wprowadź je w życie. Twardy bądź, nie mientki!

Piotr Pflegel 2009-02-02
Vladimir Wrangel 2009/shutterstock.com

Wzorce męskości się zmieniają. Niegdyś mężczyzna, by zasłużyć na miano prawdziwego, musiał pachnieć wódką i tytoniem; później mieć długie włosy, potem krótkie spodnie i skórzaną kurtkę, jeszcze potem - w nieszczęsnych latach 80. - nieco zniewieściały image, w latach 90. elementem niezbędnym był neseser. Dziś wszystko się pomieszało i właściwie można już mieć lub nie mieć czegokolwiek.

Jedno pozostaje jednak niezmienne jak wzorzec metra w Sevre - prawdziwy facet musi mieć wzwód taki, że "orzeszki można tłuc". Niestety, nasze nawyki, zwyczaje i zwyczajne lenistwo, często nas z grona "prawdziwych" wykluczają. Liczby, bezwzględne, a jakże, są bezwzględne: co dziesiąty z nas już przed "30" miał lub będzie miał problemy z erekcją, a wśród 40-latków i starszych - już co drugi.

Nie chcesz się znaleźć w tej gorszej połowie? Nic dziwnego. Ale niestety, co drugi się znajdzie. No chyba że wprowadzi w życie nasz plan. Oto 8 sposobów na zachowanie twardości do starości.

1. Dźwigaj na 80%

Nie zdarza się to często, bo zaledwie w jednym na 20 przypadków zaburzeń erekcji, że za zwis nieustanny, niezbyt ozdobny, odpowiada zbyt niski poziom testosteronu. Nawet jeśli tak nie jest w Twoim przypadku, nie zaszkodzi trochę go podnieść. Ops, nie takie znowu trochę, bo jak wynika z badań uczonych z uniwersytetu w Oslo, stosując odpowiedni program ćwiczeń w siłowni, można sobie podnieść poziom testosteronu aż o 20%.

Jest mnóstwo środków, które w tej części ulotek, gdzie wyliczane są skutki uboczne, ostrzegają przed zaburzeniami erekcji - najbardziej groźne to leki antydepresyjne, na nadciśnienie i przeciwko wrzodom.

Zainteresowany? Oto plan: Ustal, ile jesteś w stanie maksymalnie wycisnąć tylko raz. Następnie weź ciężar, stanowiący 80% maksimum, i zrób trzy serie po pięć do ośmiu powtórzeń. I już po trzech miesiącach wyciśniesz więcej testosteronu.

2. Zwiększ napięcie w kroku

Wcale nie musisz chodzić na siłownię ani za bardzo się zbliżać do swojego osobistego trenera, żeby poćwiczyć mięsień miłości, czyli tzw. mięsień Kegla. Napinając go, zwiększasz ukrwienie i wzmacniasz również inne mięśnie w tej okolicy, a to one są w dużej mierze odpowiedzialne za utrzymanie erekcji.

Nie wiesz, gdzie jest ten mięsień? Najłatwiej go zlokalizować po trzech piwach, gdy czujesz, że jeśli się za chwilę nie wysikasz, to eksplodujesz. Mięsień, który wtedy napinasz do granic wytrzymałości, to właśnie mięsień Kegla. I ćwiczenia tego mięśnia właśnie na tym polegają, żeby go napinać tak, jakbyś chciał powstrzymać parcie moczu.

Twoje zadanie: Napnij go, wytrzymaj 3 sekundy i powtórz taki zestaw 10 razy. Jak wykazały badania, wykonywanie tego zestawu ćwiczeń pięć razy dziennie zmniejsza ryzyko wystąpienia zaburzeń erekcji o 10%.

3. Ostrożnie z lekami

Owszem, półka apteczna może być ostatnią deską ratunku, gdy ponosisz porażki w łóżku, ale zdecydowanie więcej lekarstw może te porażki powodować. Dlatego musisz uważać, co łykasz. Jest mnóstwo środków, które w tej części ulotek, gdzie wyliczane są skutki uboczne, ostrzegają przed zaburzeniami erekcji.

W grupie najbardziej podejrzanych znajdują się leki przeciwdepresyjne, leki na nadciśnienie i środki na wrzody. Nie licz jednak na to, że lekarz Cię przed tym przestrzeże. Wielu lekarzy wychodzi z założenia, że lepiej nie wspominać o możliwych konsekwencjach w obawie, że pacjent mógłby uznać, iż cena powrotu do lub zachowania zdrowia jest zbyt wysoka.

STRONA 1 z 2

Komentarze

 
 
 • avatar
  zgłoś
  miałem takie problemy, oj miałem. długo z nimi walczyłem aż kupiłem Maxigrę Go - lek na receptę. jak ręką odjął. teraz wystarczy, że wezmę Maxigrę Go kilkanaście minut przed seksem i mam pewność, że wszystko zadziała jak należy i partnerka będzie zadowolona.
  ~orisz, 2016-10-03 00:31:09
 • avatar
  zgłoś
  Gonzo, możesz sięgnąć po preparaty z żeń-szeniem, jest ich na rynku sporo, jednak ich skuteczność jest bardzo różna. Ja tam zalecam udanie się do lekarza. To co piszę w MH to nie są wiadomości wyssane z palca ani z ulotek reklamowych tylko wyniki całkiem poważnych badań... W ok. 80% przypadków za zaburzenia erekcji odpowiadają schorzenia, że się tak wyrażę, organiczne, typu: miażdżyca, nadciśnienie, cukrzyca etc. Mówi się też (i są na to dowody), że kłopoty ze wzwodem są pierwszym sygnałem niezauważalnych w inny sposób kłopotów z układem krążenia. Na tym etapie można jeszcze bardzo dużo zrobić, żeby wyleczyć PRZYCZYNĘ, a nie tylko usunąć objawy.POza tym, lekarz może Ci przepisać środki, które są naprawdę skuteczne, a ich skuteczność jest potwierdzona badaniami klinicznymi na grupach większych niż osiem osób :-)Wiem, że przyznanie się do kłopotu może być trudne, ale zobaczysz, że warto. I wcale niekoniecznie musi to być zaraz seksuolog. Możesz iść do urologa albo nawet lekarza pierwszego kontaktu. Oni też mają prawo wypisać te leki.Pozdrawiam i życzę powrotu do grona sztywniaków :-)
  ~Piotr Pflegel, 2009-06-02 22:41:28
 • avatar
  zgłoś
  U mnie niestety problem sie pojawił.... ograniczyłem palenie, picie, wcześniej wychodzę z pracy i niby jest ciut lepiej, ale to wciąż nie to. Zastanawiam się nad czymś bez recepty, ale takim pewnym z apteki, stosowaliście coś??
  ~Gonzzo, 2009-05-05 12:00:19
 • avatar
  zgłoś
  Ha! Dobry art... mnie troszkę dotyczy punkt o brzuchu... W ogóle to przypomniała mi się moja wpadka. Nie mogłem... ze śmiechu:)Tak się na maxa śmiałem, że nie mogłem się skupić... i nic z tego nie było...Nawet nie pamiętam, co mnie tak rozśmieszyło... ale ówczesna partnerka też ze śmiechem do tego podeszła i później sobie odbiliśmy:)Dodam, że to była wieloletnia partnerka, więc nie śmiałem się z dziewuchy:)PozdrawiamS.
  ~Saturnus, 2009-02-03 21:18:00
 • avatar
  zgłoś
  Z tym winem to faktycznie można dostrzec pewną wprost proporcjonalność . Byle nie przesadzić..
  ~Beloved, 2009-02-03 16:46:49
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij