Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]

Menshealth.PL

PODZIEL SIĘOCEŃ

Podróże MH: ekscytujący posiłek

Gdyby ludzie mogli jadać w tych restauracjach na co dzień, nikt nie myślałby o strajku głodowym. Zgłodniałeś? Odwiedź te niecodzienne restauracje na Malediwach, w Finlandii, Holandii oraz... Polsce. Z wrażenia zapomnisz, co jadłeś, ale samych restauracji nie zapomnisz nigdy.

2014-05-10
Restauracja pod wodą, przeszklone ściany fot. Alexey Potov

Kiedyś dreszczyk emocji wywoływała restauracja meksykańska, później wszyscy gnali do sushi jak do opery. Dziś niezłe sushi można zjeść w Dzierżoniowie, na meksykańskie żarcie chodzą dzieciaki i żeby zrobić na niej wrażenie, musisz ruszyć głową. Bo choćby znalezienie się na szczycie najbardziej ekscytujących restauracji wymaga zejścia pod wodę. 5 metrów pod poziomem morza, na Malediwach – pod szklaną taflą, która oddziela stoliki od pływających rekinów i raf koralowych – możesz zjeść lunch w restauracji Ithaa Undersea hotelu Conrad.

Menu nie jest powalające, w przeciwieństwie do Oceanu Indyjskiego, ale wyrafinowane jak kolory milionów żyjątek zaglądających Ci do talerza. Tu dań się nie wybiera: do głównego dania obiadowego przygotuj portfel na dodatkowego szampana – bąbelki śmigające ku powierzchni bardzo dobrze się tu komponują. Wielu gości przeciąga siedmiodaniowy obiad aż do zmroku, więc pamiętaj, że o wolny stolik musisz powalczyć 2 tygodnie wcześniej.

Odwiedź koniecznie:

1. Dzień restauracji

W 200 fińskich miastach na jeden dzień powstaje ponad 1500 restauracji. To prawdziwy karnawał smaków, a knajpki na godziny otwierają zapaleni amatorzy i artyści sztuki kulinarnej. Najbliższy termin to 17 maja.

2. Dinner In The Sky

Niebo w gębie - dosłownie, bo dania czekają na specjalnej platformie zawieszonej 50 m nad ziemią. 24 i 25 maja możesz poszybować kulinarnie w Łodzi, a 5 i 6 lipca w stolicy, rezerwując e-mailem: dits@free-time.pl.

3. De Kas

W amsterdamskiej szklarni panują smaki śródziemnomorskie i warzywa Niderlandów. Dla ryzykantów przewidziano wizytę na zapleczu restauracji i zdanie się na łaskę szefa. Spokojnie, zdobył chyba wszystkie nagrody...

Jak tam dojechać?

Do Amsterdamu z łatwością dojedziesz samochodem, ale jeśli ma to być wypad tylko na obiad, poszukaj tanich lotów do kilku okolicznych miast. Najlepszy dojazd jest z Eindhoven. Do Finlandii dolecisz Finnairem lub LOT-em; na Malediwy, jeśli to nie cel wczasów, szukaj czarterów. Unikaj wtedy dużych hoteli: jest tam mnóstwo tanich domów na plaży lub domków na palach zawieszonych nad wodą, jak choćby urocze Reethi Beach Resort.

Zabierz to ze sobą

Maj jest ciepły u nas, do Finlandii weź ciepłe ubranie. Na Malediwy obowiązkowo weź kamerę – tamtejsze plaże to kopia plaż w raju. Na imprezę z Dinner in the Sky do aparatu lub kamery kup specjalny pasek – nic nie przeżyje upadku z 50 m.

Tego nie bierz

Odradź partnerce szpilki na Dinner in the Sky: lepiej nie myśleć, co zrobią, spadając. Nie zabieraj zbyt wielu ubrań na Malediwy, bo wrócisz w tanich koszulach i T-shirtach we wszystkich kolorach tęczy. Cooo? To już niemodne? Aha, suchy prowiant zostaw w domu.

MH 05/2014

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij