Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]

Menshealth.PL

PODZIEL SIĘ

2


OCEŃ
3.7

Reguły noszenia garnituru

Garnitur może zapewnić Ci awans w pracy, poprawić Twoją pozycję w towarzystwie i zwiększyć atrakcyjność w oczach kobiet. Trzeba tylko wiedzieć, jak go nosić. MH daje Ci zbiór powszechnie uznanych, uniwersalnych zasad, które otworzą Ci drogę do sukcesu.

2008-12-20
Kupno właściwego garnituru wymaga czasu, wiedzy i pieniędzy, ale satysfakcja z faktu, że świetnie w nim wyglądasz, jest bezcenna. (fot. Rob Pitman 2011/shutterstock.com)
Praca


Garnitur jest Ci niezbędny nie tylko do godnego reprezentowania firmy, w której pracujesz. Pomoże Ci także osiągnąć odpowiednią pozycję wewnątrz niej.

Zasada 1:

Mężczyzna, który przychodzi na rozmowę z szefem ubrany w dopasowany garnitur, idealnie wyprasowaną koszulę i lśniące buty, zdaje się mówić: "Wiem, kim jestem, na co mnie stać i zasługuję na tę posadę".

Zasada 2:

Nie noś garnituru droższego niż Twój szef, ale ubieraj taki, który pasuje do stanowiska, o które się starasz, a nie do tego, na którym teraz pracujesz.

Zasada 3:

Oryginalny krawat mógłby świadczyć o Twoim poczuciu humoru, ale naprawdę zabawni ludzie rzadko robią z siebie błaznów. Zamiast krawata w śmieszny wzór, załóż klasyczny w skośne pasy lub drobny geometryczny deseń i zawiąż go w modny, pojedynczy węzeł.

Zasada 4:

Ubieraj się tak, jak oczekują tego Twoi klienci. Staranny strój to sygnał, że ich szanujesz.

Zasada 5:

Lepiej czuć się głupio, będąc za dobrze ubranym, niż wstydzić się, że jest się niedostatecznie dobrze ubranym. Jeżeli nie jesteś pewien, jaki dress code obowiązuje na spotkaniu, załóż garnitur. Najwyżej zdejmiesz krawat.

Zasada 6:

Porządne buty są zawsze w całości wykonane ze skóry. Żadnych podeszw z kauczuku. Chyba że są to buty z ostatniego pokazu Prady, a Ty lubisz być postrzegany jako fashion victim.

Zasada 7:

Brązowe buty i czarny garnitur zawsze wyglądają głupio. Brązowe buty i granatowy lub szary garnitur - świetnie.

Zasada 8:

Mniej znaczy więcej. Klasyczny zegarek na skórzanym pasku lub cienkiej, metalowej bransolecie świadczy o znajomości reguł. Dobra marka jest w cenie, przesadne zdobienia - nie. Cyferblaty wysadzane kamieniami zostaw Beckhamowi.

Zasada 9:

Trzyczęściowy garnitur dodaje powagi i dobrze modeluje sylwetkę. Na dodatek znowu jest bardzo modny.

Zasada 10:

Zwracaj szczególną uwagę na skarpety. Muszą być na tyle długie, by nie odsłaniały łydki przy założeniu nogi na nogę. I powinny być dopasowane kolorem do butów i spodni. Jeżeli nie masz doświadczenia w doborze skarpet, wybieraj te w jednolitym kolorze, bez żadnych wzorków - czarne do czarnych butów i czarnych lub szarych spodni, brązowe do brązowych. Do szarego garnituru i brązowych butów noś skarpety w kolorze ciemnego grafitu.

STRONA 1 z 2

Komentarze

 
 
 • avatar
  zgłoś
  Konkretnie i na temat ;) Porady przydadzą się w przyszłości. A gdzie kupujecie eleganckie obuwie, garnitury itp? Ja polecam Grand Moda Męska, zawsze jestem zadowolony z zakupów.
  ~olaf, 2016-10-02 13:50:07
 • avatar
  zgłoś
  Perfekcyjny zegarek tommy hilfiger do garnituru: http://www.e-zegareczek.pl/zegarki/tommy-hilfiger/zegarek-tommy-hilfiger-2770004-szczegoly
  ~JanekOp, 2016-09-23 14:42:57
 • avatar
  zgłoś
  Vistula to solidna firma, ale z niezbyt wysokiej półki. A z garniturów GC ludzie obyci nieco z męską elegancją się wyśmiewają ;)
  ~CzyDe, 2015-06-18 19:10:01
 • avatar
  zgłoś
  „Nie noś garnituru droższego niż Twój szef, ale ubieraj taki, który pasuje do stanowiska, o które się starasz, a nie do tego, na którym teraz pracujesz.”  - a to akurat trafna porada. Zawsze kupowałem w garnitury vistuli, tam zaprowadził mnie ojciec pierwszy raz i tak już się przyzwyczaiłem. Ostatnio zajrzałem do Giacomo conti bo też są polską marką i nie ma co, też bardzo dobre garnitury, a trochę taniej. 
  ~jacekszymkowski, 2015-06-17 12:19:32
 • avatar
  zgłoś
  Za dobrze skrojony garnitur trzeba dać około 3000 zł i najlepiej kupić w sklepie, który nie szyje masówki. Oczywistym jest, że dobrze wyglądający mężczyzna ma większe powodzenie u kobiet i łatwiej znaleźć pracę. Liczy się pierwsze wrażenie idealnie dopasowany garnitur przyciąga wzrok. Ale ostatnio zauważyłem, że nie tylko garnitur ma znaczenie ale dużo ludzi a zwłaszcza ludzi biznesu zwraca uwagę na zegarek. Nie można mieć pięknego garnituru i obciachowego zegarka to nie zadziała. Samo osobiście się o tym przekonałem. Wydałem 2500 zł na garnitur a drugie tyle wydałem na zegarek Atlantic a dokładniej ten model https://dolinski.pl/zegarki-atlantic/zegarki-meskie/worldmaster/atlantic-worldmaster-art-deco-51752.41.25g.htmlJest cudny!!! A co wy o tym myślicie?
  ~Garniak, 2015-05-29 16:26:52
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij