Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
2.8

Jak dbać o brodę i włosy?

Zdaniem kobiet brodaci faceci są sexy – o ile dbają o swój zarost. Podobnie z owłosieniem ciała – nie pozwól mu wymknąć się spod kontroli.  

broda fot. Getty Images
Brody są i w 2016 będą modne – ale tylko te zadbane. Większość mężczyzn, oddających troskę o kształt swojego zarostu naturze, wygląda starzej i – co gorsza – niechlujnie, a to nie przysparza im popularności ani w pracy, ani w towarzystwie. Co do owłosienia ciała – depilacja to kwestia gustu, ale jeśli jesteś aktywnym facetem, lepiej trymuj włosy na klatce i pod pachami – wówczas o wiele łatwiej zadbasz o higienę.

Z ankiet przeprowadzonych przez MH wynika, że większość kobiet lubi przystrzyżone włosy na klatce i brzuchu. Wyjątkiem są plecy – mężczyzna z włosami na plecach wygląda jak zaginione ogniwo ewolucji. Tu nie ma dyskusji: wizyta w salonie kosmetycznym lub inwestycja w laser to konieczność.

Nos i uszy

Nic nie postarza bardziej niż włosy wystające z uszu czy nosa. Jednak wyrywanie ich jest bolesne, zaś wycinanie nożyczkami niebezpieczne. Najlepiej kupić przystosowany specjalnie do tego celu trymer z cienką końcówką. Philips Nosetrimmer ma dodatkowo system osłonek, który umożliwia szybkie, łatwe i wygodne przycinanie włosów bez uczucia ciągnięcia. 

Brwi

Najlepiej, jeśli podczas strzyżenia włosów poprosisz fryzjera o skrócenie wystających włosków. Możesz też poradzić sobie sam – potrzebujesz tylko stalowych nożyczek oraz małego grzebyka. Pamiętaj, by przycinać tylko naprawdę wystające włoski! Wypróbuj Alpen – zestaw narzędzi do pielęgnacji dla mężczyzn. 

 

STRONA 1 z 2

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  To chyba nie jest artykul odnosnie pielegnacji brody. Halo, gdzie o specjalnych szamponach, zelach czy olejkach do brody? Dla Panów, ktorzy wlasnie tego szukali w artykule- kupcie linie insight do brody na organicznewlosy.pl u mnie sie mega spisal olejek.
  ~Jarek, 2017-02-17 10:07:58
 • avatar
  zgłoś
  Niestety, artykuł żenada i wstyd dla tego czasopisma i również przestałem prenumerować zwłaszcza że wchodzi w krew powielanie poraz enty tego samego łącznie ze zdjęciami
  ~Barwo Girl, 2016-11-02 11:42:54
 • avatar
  zgłoś
  Artykuł na medal, żal. Od 3 miesięcy nie kupuję już MH . Tytuł jak dbać o brodę, a w temacie że trzeba ścinać brwi i włosy na plecach.
  ~Many, 2016-11-01 20:02:14
 • avatar
  zgłoś
  no i co? tyle? to się dowiedziałem nowości
  ~darel, 2016-11-01 17:26:17
 • avatar
  zgłoś
  Zdaniem kobiet brodaci faceci są sexy ? o ile dbają o swój zarost. Podobnie z owłosieniem ciała ? nie pozwól mu wymknąć się spod kontroli.<br /><br /><a href="/styl/Modna-broda-zarost-pod-kontrola,8102,1"></a>
  Mens Health, 2016-07-05 13:17:24
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij