Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
2.5

Męski zegarek: jak wybrać?

Stara dobra zasada mówi, że są dwie rzeczy na których facet nie powinien oszczędzać - na butach i na zegarku. Sprawdź, dlaczego warto kupić dobry jakościowo zegarek, jak wybrać zegarek adekwatnie do okazji oraz czego unikać w procesie jego kupowania.

Męskie zegarki fot. shutterstock.com
Dlaczego warto kupić zegarek

Zegarek przestał być instrumentem do odmierzania czasu - godzinę możesz sprawdzić równie dobrze na ekranie swojego smartfona. Dzisiaj czasomierz pełni znacznie mniej praktyczne funkcje.

Po pierwsze, pokazuje sposób i styl życia faceta, po drugie zaś, co dla wielu mężczyzn jest istotne - podkreśla ich status społeczny. Dlatego powinno się go dobierać do indywidualnego stylu i okoliczności.

Jak nosić zegarek

Mężczyzna powinien mieć przynajmniej trzy zegarki, każdy w innym stylu i na inną okazję.

1. Elegancki zegarek

Klasyczny, mechaniczny z cienką kopertą na skórzanym pasku, na wyjątkowe spotkania biznesowe i ważne imprezy.

 

męski zegarek fot. Studio64, shutterstock.com
2. Zegarek codzienny

Na skórzanym pasku lub bransolecie; w zależności od preferowanego stylu może to być np. model fashion, sportowy z chronografem czy jakaś designerska ekstrawagancja: zarówno do pracy, jak i na sobotni wypad do klubu.

 

Męskie zegarki fot. shutterstock.com
3. Zegarek sportowy

Najlepiej na kauczukowym lub silikonowym pasku, z dodatkowymi funkcjami wykorzystywanymi do uprawiania sportów, nadający się na wyjazdy wakacyjne, ale i na sportowe weekendy.

Czego musisz unikać

Zdecydowanie podróbek! Lepiej zainwestować w tańszy markowy zegarek, niż nosić podróbkę. Nawet najlepiej wyglądająca podróbka może nas zdemaskować i ośmieszyć w oczach innych.

Gdzie kupić zegarek

Tylko w autoryzowanych salonach z zegarkami. Jeśli w internecie, to tylko w sklepach mających swoje salony ze wskazanym stacjonarnym adresem. Unikajmy kupowania za atrakcyjną cenę na aukcjach internetowych, bo nie możemy mieć gwarancji, że zegarek będzie oryginalny.

MH 03/11

 

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  Zegarek to podstawa. Natomiast to, jaki ma być to zegarek. To już zupełnie inna bajka. To zależy od upodobań. Klasyczny, sportowy... Najlepiej, żeby był też dopasowany do stroju jaki nosimy na co dzień. Ja zdecydowałem się na taki: http://wisebears.pl/okazja/zegarek-meski-citizen-nighthawk-ca0295-58e-752pln/ jest elegancki, co ważne dla mnie, pozbawiony baterii, w dodatku nowoczesny. Pasuje do garnituru i do stroju codziennego. :)
  ~Marek, 2017-01-12 08:31:13
 • avatar
  zgłoś
  To w takim razie jaki polecacie wybrać bo szczerze powiedziawszy nie mam pojęcia na jaki się zdecydować. Musi być napewno pasować do stylu casual.
  clipdip, 2016-01-31 21:34:21
 • avatar
  zgłoś
  porządny facet powinien miec ładny elegancki zegarek, ale też jakis sportowy zgadzam się porządny skórzany, elegancki zegarek to podstawa, ale wiadomo w skórzanym pasku w dres nie wskoczysz, więc sportowy też niezbędny:)
  Lucjan, 2015-09-20 23:58:41
 • avatar
  zgłoś
  porządny facet powinien miec ładny elegancki zegarek, ale też jakis sportowy 
  orbi, 2015-09-18 13:03:14
 • avatar
  zgłoś
  Stara dobra zasada mówi, że są dwie rzeczy na których facet nie powinien oszczędzać - na butach i na zegarku. Sprawdź, dlaczego warto kupić dobry jakościowo zegarek, jak wybrać zegarek adekwatnie do okazji oraz czego unikać w procesie jego kupowania.<br /><br /><a href="/styl/To-warto-kupic-stylowy-zegarek,6510,1"></a>
  Mens Health, 2015-04-24 15:40:48
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij