Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]

Menshealth.PL

PODZIEL SIĘOCEŃ
2.4

Męski zegarek: jak wybrać?

Stara dobra zasada mówi, że są dwie rzeczy na których facet nie powinien oszczędzać - na butach i na zegarku. Sprawdź, dlaczego warto kupić dobry jakościowo zegarek, jak wybrać zegarek adekwatnie do okazji oraz czego unikać w procesie jego kupowania.

2015-04-22
Męskie zegarki fot. shutterstock.com

Dlaczego warto kupić zegarek

Zegarek przestał być instrumentem do odmierzania czasu - godzinę możesz sprawdzić równie dobrze na ekranie swojego smartfona. Dzisiaj czasomierz pełni znacznie mniej praktyczne funkcje.

Po pierwsze, pokazuje sposób i styl życia faceta, po drugie zaś, co dla wielu mężczyzn jest istotne - podkreśla ich status społeczny. Dlatego powinno się go dobierać do indywidualnego stylu i okoliczności.

Jak nosić zegarek

Mężczyzna powinien mieć przynajmniej trzy zegarki, każdy w innym stylu i na inną okazję.

1. Elegancki zegarek

Klasyczny, mechaniczny z cienką kopertą na skórzanym pasku, na wyjątkowe spotkania biznesowe i ważne imprezy.

 

męski zegarek fot. Studio64, shutterstock.com

2. Zegarek codzienny

Na skórzanym pasku lub bransolecie; w zależności od preferowanego stylu może to być np. model fashion, sportowy z chronografem czy jakaś designerska ekstrawagancja: zarówno do pracy, jak i na sobotni wypad do klubu.

 

Męskie zegarki fot. shutterstock.com

3. Zegarek sportowy

Najlepiej na kauczukowym lub silikonowym pasku, z dodatkowymi funkcjami wykorzystywanymi do uprawiania sportów, nadający się na wyjazdy wakacyjne, ale i na sportowe weekendy.

Czego musisz unikać

Zdecydowanie podróbek! Lepiej zainwestować w tańszy markowy zegarek, niż nosić podróbkę. Nawet najlepiej wyglądająca podróbka może nas zdemaskować i ośmieszyć w oczach innych.

Gdzie kupić zegarek

Tylko w autoryzowanych salonach z zegarkami. Jeśli w internecie, to tylko w sklepach mających swoje salony ze wskazanym stacjonarnym adresem. Unikajmy kupowania za atrakcyjną cenę na aukcjach internetowych, bo nie możemy mieć gwarancji, że zegarek będzie oryginalny.

MH 03/11

 

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  To w takim razie jaki polecacie wybrać bo szczerze powiedziawszy nie mam pojęcia na jaki się zdecydować. Musi być napewno pasować do stylu casual.
  clipdip, 2016-01-31 21:34:21
 • avatar
  zgłoś
  porządny facet powinien miec ładny elegancki zegarek, ale też jakis sportowy zgadzam się porządny skórzany, elegancki zegarek to podstawa, ale wiadomo w skórzanym pasku w dres nie wskoczysz, więc sportowy też niezbędny:)
  Lucjan, 2015-09-20 23:58:41
 • avatar
  zgłoś
  porządny facet powinien miec ładny elegancki zegarek, ale też jakis sportowy 
  orbi, 2015-09-18 13:03:14
 • avatar
  zgłoś
  Stara dobra zasada mówi, że są dwie rzeczy na których facet nie powinien oszczędzać - na butach i na zegarku. Sprawdź, dlaczego warto kupić dobry jakościowo zegarek, jak wybrać zegarek adekwatnie do okazji oraz czego unikać w procesie jego kupowania.<br /><br /><a href="/styl/To-warto-kupic-stylowy-zegarek,6510,1"></a>
  Mens Health, 2015-04-24 15:40:48
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij