Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]

Menshealth.PL

PODZIEL SIĘOCEŃ
4.2

Męska twarz do przeglądu

Nawet największy twardziel od czasu do czasu oprócz zwykłego mydła potrzebuje czegoś więcej, żeby zadbać o swoją twarz. Zobacz, jak najczęstsze problemy Czytelników MH z goleniem, cerą, włosami i zębami radzą rozwiązywać nasi eksperci.

2009-06-25
fot. Rodale Images

Dlaczego warto stawać przed lustrem? Mniej więcej do matury sprawa jest prosta - dla dziewczyn. Hormony buzują jak piece w hucie Sendzimira, koleżanki spoglądają zachęcająco i warto dla nich zlikwidować pryszcze lub postawić irokeza.

Potem nadciąga wiek męski - dziewczyny są nawet bardziej otwarte na nasze wdzięki i nadal chcemy się dla nich starać, ale zauważamy coś jeszcze. Że wyglądając lepiej, lepiej się czujemy. Że w kontaktach służbowych zadbany gość budzi więcej zaufania, że dobry wygląd dodaje pewności siebie, podwyższa samoocenę i poprawia samopoczucie.

A do pogodnych ludzi sukcesu i życiowych optymistów kobiety ustawiają się w kolejce. Chyba to prawda oczywista, skoro otrzymaliśmy przed wakacjami kilkaset listów z pytaniami dotyczącymi wyglądu. Oto odpowiedzi.

58%kobiet uważa, że gładko ogolony mężczyzna jest bardziej seksowny.

GOLENIE

Zawsze po goleniu wyskakują mi na szyi krostki. Jak sobie z nimi poradzić?

W tym przypadku kluczowa jest technika golenia. Przyczyną powstawania krostek są najprawdopodobniej wrastające włoski. Po pierwsze, im czyściejsza twarz, tym lepsze golenie. Dwa razy w tygodniu zrób peeling, który głęboko oczyści skórę i usunie warstwę martwego naskórka. Potem załóż nowe ostrze (my w redakcji stawiamy na Mach 3 Turbo) i ogól się z włosem.

Tylko bardzo oporny zarost dogalamy pod włos. W przeciwnym razie odrastające włoski mogą się skręcać i wbijać w skórę, a to powoduje czerwone krostki. Inną technikę powinni jednak stosować mężczyźni o włosach bardzo skręconych. Należy ścinać je pod włos, tuż przy skórze.

Po goleniu wetrzyj w skórę trochę balsamu lub płynu po goleniu - zamknie pory i zmniejszy ryzyko wrastania. Na koniec posmaruj krostki żelem przeciwko wrastaniu włosków.

Na jaki czas przed goleniem powinienem nałożyć piankę, by zmiękczyć zarost?

Pół minuty wystarczy. Najlepiej ogolić się tuż po wyjściu spod prysznica - ciepła woda i para otwierają pory oraz zmiękczają zarost. Jeśli często się zacinasz, gól się raczej na czczo - śniadanie, a zwłaszcza kawa pobudzają krążenie krwi, naczynia nabrzmiewają i ryzyko zacięcia jest wówczas większe.

Olejek przed goleniem jest drogi. Czy naprawdę działa?

Działa. Wypróbuj go, a przekonasz się, że możesz mieć gładszą twarz, mniej czerwonych krostek i mniej zacięć. Olejek nałożony na skórę przed goleniem tworzy barierę ochronną i sprawia, że ostrze łatwiej ślizga się po skórze. Przygotowuje włosy, tak że są podatniejsze na golenie. Jest idealny dla osób z trądzikiem, bo można nim zastąpić piankę zakrywającą wypryski - a wtedy łatwiej je ściąć. Na dodatek łagodzi podrażnienia i wygładza twarz. To prawda, jest drogi, ale wydajny.

1 2 3 ... 4
STRONA 1 z 4

Komentarze

 
 
 • avatar
  zgłoś
  Czyli co, w sephorze kupić taki olejek?
  ~Brylant, 2010-07-26 21:57:18
 • avatar
  zgłoś
  CYTAT(Brylant @ 26-07-2010, 18:43) Powiedz mi dlaczego z Twoich "ust" kojarzy mi się to z czymś zboczonym?!? Tylko tyle po tym olejku mozna się spodziewać, ?to ja już wolę żel.Olejek jest dla tych co mają twardy zarost i wrażliwą skórę z niedoskonałościami. A żele? Mają dużo alkoholu i wysuszają skórę
  ~ToY SolideR, 2010-07-26 21:49:13
 • avatar
  zgłoś
  Powiedz mi dlaczego z Twoich "ust" kojarzy mi się to z czymś zboczonym?!? Tylko tyle po tym olejku mozna się spodziewać, ?to ja już wolę żel.
  ~Brylant, 2010-07-26 18:43:11
 • avatar
  zgłoś
  CYTAT(Brylant @ 26-07-2010, 17:45) A ten olejek/oliwka jakie ma porównanie do np żelu do golenia, równie skuteczny, a może bardziej, wydajnośc, cena...??doradźcie coś bo mi się właśnie żel kończy.Poślizg lepszy
  ~ToY SolideR, 2010-07-26 18:05:08
 • avatar
  zgłoś
  A ten olejek/oliwka jakie ma porównanie do np żelu do golenia, równie skuteczny, a może bardziej, wydajnośc, cena...??doradźcie coś bo mi się właśnie żel kończy.
  ~Brylant, 2010-07-26 17:45:44
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij