Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.5

Michael Jordan: gość, który umiał latać

Przystopujmy na moment z przesadną ekscytacją osiągnięciami kopaczy piłki z Katalonii i doceńmy kunszt najlepszego koszykarza w historii NBA.

Michael Jordan fot. East News
Kończę oglądać na Youtube chyba dziesiątą kompilację z najlepszymi zagraniami Michaela Jordana i dziesiąty raz zbieram szczękę z podłogi. 

Zaczynam rozumieć, dlaczego zdecydowana większość moich T-shirtów, które tata przywiózł ze Stanów Zjednoczonych pod koniec lat 90., miała na klacie gniewnego, czerwonego byka Chicago Bulls. Jordan na boisku był pewny, kreatywny i pełen pasji. Przymiotników opisujących jego grę z pewnością dałoby się znaleźć więcej niż 23.

Co czuję, gdy po tylu latach oglądam go w akcji? Zazdrość. Zazdroszczę wszystkim tym, którzy mogli na własne oczy obserwować rozwój jego kariery. Którzy na żywo widzieli emocje Michaela, gdy w 1996 roku w Dzień Ojca, równo 3 lata po tragicznej śmierci taty, zdobył z Bullsami mistrzostwo NBA.

Czy był skazany na sukces? Eksperyment z baseballem pokazuje, że niekoniecznie. Jednak Jordana wyróżniało podejście do gry, o czym wspominają jego trenerzy ze szkoły. Po skończonym meczu, niezależnie od tego, jaki był wynik ani ile punktów zdobył, nie pytał: "Jak mi poszło?", tylko: "Co mogę jeszcze poprawić?". Upór i konsekwencja w dążeniu do wyznaczonego celu. Tylko w ten sposób można zostać prawdziwym mistrzem. 

MH 01/2016

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  hublot watches for women hublot watches replica
  ~Copy Hublot Big Bang 38mm watch series 365.PM, 2016-10-29 00:19:17
 • avatar
  zgłoś
  swiss replica watches aaa+ swiss replica watches
  ~Men's Rado Stainless Steel R53490155 [7d1e] -, 2016-09-14 08:05:19
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij