Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]

Menshealth.PL

PODZIEL SIĘ

2


OCEŃ
3.9

Kiedy ona ma dziecko...

Ona jest super. Mądra, seksowna, wyrozumiała, dowcipna. Tylko... ma dziecko. Jeśli mimo to chcesz nadal z nią być, nie masz innego wyjścia - musisz się z nim zaprzyjaźnić. Jak to zrobić? Oto instrukcja napisana przez psychologa.

Paweł Skraba 2009-05-28
fot. Zefa/Corbis

Spotykasz kobietę, która, jak się wydaje, ma wszystko, czego można oczekiwać od partnerki życiowej. Atrakcyjna, inteligentna, z poczuciem humoru, nieczepiająca się drobiazgów. Nawet niepedantka. Ideał? Prawie. Jest tylko jeden mały problem: ona ma dziecko.

Właśnie to mi się przytrafiło jakiś czas temu. Nie żebym miał coś przeciwko dzieciom, zupełnie mnie to nie zraziło. Niemniej wszedłem w życie mojej partnerki i jej dziecka zupełnie nieprzygotowany. Z zawodu jestem psychologiem, ale uwierzcie, że na początku zachowywałem się jak kompletny amator. Musiało upłynąć sporo czasu, zanim wspólnie, metodą prób i błędów, nauczyliśmy się razem żyć.

Zresztą, jak inaczej miałem się tego dowiedzieć? Poradników dla rodziców jest mnóstwo, ale jakoś nigdzie nie natknąłem się na pozycję "Jak być zastępczym ojcem". A przecież problem jest. I to coraz częstszy. Według amerykańskich badań, 60% powtórnych związków rozpada się właśnie z powodu problemów z dziećmi z poprzednich małżeństw. A przecież to wszystko można ułożyć.

Jeżeli jednak są jakiś przyczyny, dla których nie potrafisz odnaleźć się w związku z kobietą i jej dzieckiem, lepiej odpuść. Nie da się wejść w taką relację "na próbę", tak aby kosztów tej próby nie ponosiło dziecko. Skoro decyzję "Chcę być z nią" masz już za sobą i pełen dobrych chęci wchodzisz w nowy związek, powinieneś pamiętać o kilku zasadniczych kwestiach.

Krok 1: oswajanie

Zakochanym łatwo przychodzi zapominanie o całym świecie, łącznie z dzieckiem. Myślę, że był to jeden z poważniejszych naszych błędów. Zorientowaliśmy się dopiero gdy zachowanie jej syna zaczęło być zdecydowanie niepokojące. Czas poświęcony na "odkręcenie" problemu był kilkakrotnie dłuższy niż okres naszego, było nie było, nagannego zachowania. Jeżeli dodatkowo matka, miotając się w rozterkach, czy i jak o nowej sytuacji powiedzieć dziecku, ostatecznie o niczym dziecka nie informuje i nie przygotowuje na spotkanie z nowym domownikiem, na dzień dobry łapiemy sporo punktów ujemnych.

Jeśli więc chcemy mieć nieco łagodniejsze wejście, musimy zadbać o to, aby dziecko miało czas się z nami wstępnie oswoić. Niech nie będzie narażone na odkrywanie Ciebie w niedzielny poranek w łóżku swojej ukochanej mamusi, na którą przecież do niedawna miało wyłączność.

1 2 3
STRONA 1 z 3

Komentarze

 
 
 • avatar
  zgłoś
  U mnie jest ciut inny problem. Moj chlopak wcale sie nie zrazil, ze sie rozwodze i mam synka. Wiedzial o tym, zanim bylismy razem i nadal chcial tego zwiazku. Jestesmy razem prawie pol roku. On bal sie , ze maly go nie zaakceptuje. Maly szybko go polubil, ale on sam trzyma do dziecka dystans. Sam to przyznal. Jest z tego powodu troche nieszczesliwy, bo chcialby mojego synka pokochac, ale niewiadomo czemu nie umie. Powiedzialam mu, ze pewnie potrzeba na to czasu,bo dla niego to jednak obce dziecko, ale teraz chyba sama zaczynam sie martwic, bo nic sie nie zmienia. A naprawde oboje chcemy byc szczesliwa rodzina. Moze ktorys z panow wniesie jakis nowy pomusl. Bede wdzieczna.A ja niestety będę pesymistą – miłość nie sługa, nawet w takich relacjach. Może Twój chłopak pokocha dzieciak, może nie. Ale jeśli mu się to nie uda, oby dzieciak nigdy tego nie poczuł, nie usłyszał, bo to go bardzo zrani. Ja byłem takim niekochanym synem, wiem co to znaczy
  ~Wit Stwosz, 2014-09-12 12:38:56
 • avatar
  zgłoś
  Mój kolega ma taką kobietę - z dzieckiem. Sprawiają wrażenie szczęśliwych...
  ~johny9, 2014-08-15 09:43:26
 • avatar
  zgłoś
  Dziecko owszem pokocha można ale jej byłego lubi? Po co? Dlaczego? W imię czego? Chore....
  ~Mittwoch, 2014-05-22 13:37:06
 • avatar
  zgłoś
  Wieć kochajce oboje dzieci z całych sił
  ~mariolka010, 2012-09-20 14:04:44
 • avatar
  zgłoś
  'Hrabia napisał(-a):arienka - zróbcie sobie drugie dziecko, tym razem będzie Wasze wspólne.No i wlasnie tego sie boje. Zeby moje dziecko nie odczulo, ze jest gorzej traktowane i jest na uboczu od tego drugiego dziecka.
  ~arienka, 2012-08-17 15:29:43
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij