Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
2.4

Jaki sport, taki pracownik

Agata Tannenberg, trener biznesowy, tworzy portret psychologiczny sportowca w zależności od dyscypliny przez niego uprawianej. Trenujesz piłkę nożną? Jesteś biegaczem? A może grasz w golfa? Sprawdź, jaki będzie z Ciebie pracownik.

fot. Wiesiek Jurewicz
Oto, jakie pani psycholog wyciąga wnioski po przyjrzeniu się miłośnikom piłki nożnej, biegania i golfa.

Golfiści

Opanowanie, cierpliwość, precyzja. Golf wymaga pewności siebie. Ważna jest kontrola emocji - jedno drgnięcie ręki czy przyspieszający rytm serca mogą zepsuć uderzenie. To nie tylko sam "akt sportowy", ale też kultura bycia, dress-code. Osoby preferujące ten sport dbają o to, jak są postrzegane. Powinny mieć łatwość w dopasowywaniu się do różnego towarzystwa, z preferencją osób o wysokim statusie społecznym.

Biegacze

Systematyczność i długotrwałe, choć wolne podnoszenie swoich zdolności i wydolności. Mogą to być konie pociągowe organizacji, będą najprawdopodobniej potrafili długo i wytrwale pracować. Raczej nie będą potrzebowali szybkiej gratyfikacji w postaci nagród czy natychmiastowych wyników. Wydaje się, że osoby o takich preferencjach mają wewnętrzną motywację, a nie motywują się zewnętrznymi czynnikami.

Piłkarze

Współpraca. Ważnym czynnikiem jest to, że jest to sport zespołowy - świadczyć to może o dobrych relacjach takiej osoby z innymi, łatwości nawiązywania kontaktów i przyjemności odczuwanej z przebywania w towarzystwie. Może też świadczyć o tym, że taka osoba preferuje działania zespołowe nad indywidualne. Powinna rozumieć role zespołowe, zasady współpracy w teamie i z większą łatwością je akceptować.

Men's Health 10/2008

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  Ja pracuję jako tak zwany pismak, lub jak kto woli dziennikarz. I często jest tak, że na tej czy innej konferencji prasowej jestem jednym z niewielu facetów bez brzuszka. Zasługa treningów siłowych, psa rasy border collie i odpowiedniej diety.
  Mythos, 2009-01-05 01:12:27
 • avatar
  zgłoś
  elektronik, da sie podczepic pod informatyke - tez jestem zwolennikiem aktywnego spedzania wolnego czasu.
  czytelnik, 2008-12-30 01:34:06
 • avatar
  zgłoś
  heh, obalami mit ze informatycy to lamusy siedzący całymi dniami przed kompem nie mający pojęcia o sporcie technikum profil informatyk tańcze break dance
  Viper, 2008-12-29 22:53:37
 • avatar
  zgłoś
  Ja trenuję kolarstwo od ponad pięciu lat i podobnie jak kolega powyżej studiuję informatykę.
  damian22świdnica, 2008-12-29 20:09:02
 • avatar
  zgłoś
  Cyborg? Żarcik
  saber, 2008-12-28 20:10:00
 • avatar
  zgłoś
  witam trenuję muay thai (boks tajski) i jeszcze studiuję informatykę. Co ze mnie wyrośnie? Pozdrawiam
  ~Gość, 2008-12-28 19:48:52
 • avatar
  zgłoś
  Agata Tannenberg, trener biznesowy, tworzy portret psychologiczny sportowca w zależności od dyscypliny przez niego uprawianej. Grasz w futbol? Biegasz? A może nieobce jest Ci wbijanie piłeczki do dołka? Sprawdź, jaki będzie z Ciebie pracownik.
  Mens Health, 2008-12-21 21:23:54
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij