Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]

Menshealth.PL

PODZIEL SIĘ

4


OCEŃ
4.0

Wygnaj zimę z sypialni

Klimat nam nie sprzyja. Jakby nie liczyć, mamy co najmniej pięć zimnych miesięcy każdego roku, a mroźna zima kojarzy się z erotyzmem chyba tylko świstakom. Ale nie poddajemy się. Nie będzie nam natura dyktowała, kiedy mamy się kochać.

Joanna Górecka 2013-01-16
fot. Marta Zbieroń

1. Nakarm Królową Śniegu

Dziwnie to zabrzmi, ale zimowa dziewczyna może nie mieć ochoty na seks, bo jest zwyczajnie głodna. W chłodne miesiące spalamy więcej kalorii, a Twoja partnerka pewnie znów się odchudza. Przygotuj dla niej kolację, która rozgrzeje ją i wprawi w nastrój do seksu.

Rozgrzej ją dotykiem - przytulanie zwiększa poziom oksytocyny, która poprawia humor i podwyższa libido.

Dobra wiadomość - nie potrzebujesz wcale sproszkowanego rogu nosorożca czy tygrysich pazurów. Naukowcy już udowodnili, że takie szamańskie afrodyzjaki nie działają, a jedyny skutek, jaki odnoszą, to trzebienie populacji zagrożonych gatunków i nabijanie kabzy kłusownikom.

Skuteczne specyfiki na libido znajdziesz w każdym supermarkecie. Rurki, kokardki, muszelki, spaghetti - nieważne, jaki rodzaj lubisz najbardziej. Bogaty w substancje stymulujące produkcję serotoniny makaron wprowadzi ją w erotyczny nastrój. Serotonina jest neurotransmiterem, od którego zależy dobre samopoczucie. Jeżeli więc Twoja partnerka czuje się zdołowana i nie w nastroju do erotycznych figli, talerz makaronu zdziała cuda. Porcja - byle niezbyt duża, bo zaśniecie, zanim do czegoś dojdzie - bogatego w węglowodany makaronu ze składnikami zawierającymi łagodzący stres tryptofan (mięso, ryby, nabiał) poprawi Wam nastrój i pobudzi do działania.

Do tego przyprawy, bo jak wynika z ostatnich badań, przyprawy to jedyne afrodyzjaki, które rzeczywiście działają. Poprawiają trawienie i krążenie krwi, a co najważniejsze, powodują przekrwienie narządów płciowych (tak u Ciebie, jak i u niej). Szczególnie godne polecenia to: bazylia, chili, cynamon, curry, kolendra, lubczyk, imbir, gałka muszkatołowa, pieprz.

Zrób jej kolację, bo dieta odbiera ochotę na seks. Porcja makaronu z owocami morza to najlepszy afrodyzjak.

Na deser oczywiście kawa espresso, która wpływa ożywczo na rejon mózgu odpowiedzialny za podniecenie, i czekolada - najsmaczniejszy afrodyzjak, jaki zna ludzkość. Zawiera trzy magiczne substancje: kofeinę, teobrominę i fenyloetyloaminę. Kofeina - wiadomo, teobromina poprawia nastrój, a fenyloetyloamina powoduje uwolnienie endorfin, które dają błogostan porównywalny z permanentnym stanem zakochania. Dla odchudzającej się kobiety taka kolacja stanowi grzeszny przedsmak do przekraczania innych granic.

2. Popraw jej nastrój...

...bo w zimie dwa razy więcej kobiet skarży się na tzw. zimową depresję. A co, jeżeli Twoja partnerka martwi się, że przytyje po tych Twoich kolacjach? Wyjaśnij jej, że odrobina tkanki tłuszczowej odpędzi od niej zimową depresję. Dzieje się tak dzięki wyższemu poziomowi leptyny.

1 2 3
STRONA 1 z 3

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    Klimat nam nie sprzyja. Jakby nie liczyć, mamy co najmniej pięć zimnych miesięcy każdego roku, a mroźna zima kojarzy się z erotyzmem chyba tylko świstakom. Ale nie poddajemy się. Nie będzie nam natura dyktowała, kiedy mamy się kochać.
    Mens Health, 2013-01-16 15:39:46
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij