Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.7

Test: czy jesteście kompatybilni?

Razem oglądacie telewizję, razem jecie, razem śpicie. Jest świetnie. Ale jaki będzie wasz związek za 5 lat? Czy dalej będziecie się tak dobrze razem bawić? Czy przetrwacie kryzysy i wciąż będziecie dla siebie atrakcyjni? Zrób test i sprawdź, czy do siebie pasujecie.
fot. Yuri Arcurs 2010/shutterstock.com
Mówią, że aby dowiedzieć się, jaka będzie nasza partnerka za wiele, wiele lat, trzeba uważnie przyjrzeć się jej matce. Oczywiście życzymy Ci, żeby teściowa była świetną, zadbaną i sympatyczną kobietą. Musisz jednak zachować czujność. Wraz z nadejściem ery operacji plastycznych, ośrodków spa, psychoterapii i kursów pozytywnego myślenia, przyszłe teściowe coraz częściej przybierają postacie wilków w owczych skórach. Dlatego warto zastosować inne metody przewidywania przyszłości.

Para psychologów i psychoterapeutów - Viola Nowacka i Marek Laube - skonstruowała test zgodny z koncepcją zdrowych związków partnerskich. Ujawnia on prawdę nie tylko o Twojej partnerce, ale także o Tobie, Twoich słabościach i nierealnych oczekiwaniach. Sprawdź, czy nie marnujesz czasu z niewłaściwą kobietą.

Przeczytaj jej kolejne pytania i poproś o zwięzłą odpowiedź. Następnie porównaj odpowiedzi z kluczem testu. Istotna jest właściwa klasyfikacja odpowiedzi, więc tego wieczoru nie pij więcej niż trzy piwa, bo zinterpretujesz odpowiedzi zgodnie ze swoimi oczekiwaniami.

Uwaga: jej odpowiedzi mogą nie pokrywać się dokładnie z naszymi, więc musisz wychwytywać ich sens. Przygotuj się na obie sytuacje - że wynik zasugeruje Ci i to, iż powinieneś z nią zostać, i że należy odejść, chociaż może to być dla Ciebie bolesne. Jeśli zdecydujesz się na rozstanie, prześlij nam jej telefon. Prawdopodobnie będzie potrzebowała wsparcia...

Zapisz wszystkie jej prawidłowe odpowiedzi na kartce - na końcu podsumuj je i sprawdź, czy na swoją partnerkę będziesz mógł zawsze, wszędzie i w każdych okolicznościach liczyć.

 1.


Na imprezie upijam się i zaczynam pleść jakieś niewiarygodne bzdury. Zataczam się i mówię, że jest mi niedobrze. Co robisz?

A. Jestem zażenowana i mówię wprost, że się zalałeś w trupa.

B. Dyskretnie, ale stanowczo cię wyprowadzam.

Właściwa odpowiedź: B

Czy ona jest w stanie uchronić Cię przed splamieniem reputacji albo, co gorsza, dywanu? Jeśli zacznie otwarcie wymyślać Ci, pouczać i prawić morały, to czego oczekiwać po niej w przyszłości? Nie żebyś na to nie zasługiwał, palancie. Ale jeżeli ona jest w stanie Ci pomóc, np. wylewając na swoją bluzkę czerwone wino po to, żeby odwrócić od Ciebie uwagę, to jest prawdziwą wspierającą partnerką. Ideał delikatnie wyprowadzi cię na zewnątrz i szepnie: "Chodźmy stąd. Chcę się kochać" (oczywiście wie, że nic z tego nie będzie).

1 2 3 ... 4
STRONA 1 z 4

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  to straszne że dajecie sobie przyzwolenie na to żeby zapomnieć o urodzinach swojej kobiety. a potem nie z przeprosinami i obietnicą że to się powtorzy chcecie czekać aż/czy się sama o to upomni? a jak się nie upomni to można zapominać? to ma być miłość?
  ~gość, 2017-04-20 12:33:55
 • avatar
  zgłoś
  dlaczego dajecie sobie przyzwolenie na to żeby zapomnieć o urodzinach swojej kobiety? A potem zamiast samemu obiecać że to się nigdy nie powtórzy, czekacie aż/czy ona upomni się o to? to ma być miłość?
  ~gość, 2017-04-20 12:31:28
 • avatar
  zgłoś
  kluczowe są intencje... jeśli mężczyzna zakłada, że ewentualnie przestanie się angażować, ale z seksu pokorzysta, to to są straszne intencje. Ja bym oczekiwała że ludzie o ile do siebie pasują, nad pojedynczymi sytuacjami np. zazdrością mogą razem w związku popracować, wytłumaczyć drugiej osobie. Ludzie wstępują z różnymi doświadczeniami w związek. Jeśli mają bardzo bolesne doświadczenia z zazdrością lub ex w tle, trzeba do tego podejść indywidualnie, nie stawiać sprawy tak jak w tym tekście. Czy wy chcielibyście być tak testowani w życiu? Rozumiem że wspierająca kobieta jednocześnie jest też wspierana tak...? Przecież kobieta czuje taką chłodną wyrachowaną kalkulację. Jak kobieta ma mieć poczucie bezpieczeństwa w związku? Jak uświadomiwszy sobie że była książkowo testowana ma nadal zostać tą pozytywną, ufną, otwartą na miłość dziewczyną? Tu naprawdę chodzi o intencje... Jeśli się do czegoś, czegokolwiek, podchodzi z dobrymi intencjami, to to się uda zazwyczaj. Ale jeśli z wyrachowaniem, egoizmem czy bezwzględnością, to ludzie mają instynkt, czują to... Taki książkowy test jeśli służy mężczyźnie do analizy zachowania, charakteru partnerki, może ok. Ale podany do wypełnienia z nastawieniem że w razie co żegnaj, choć może zostawię sobie seks to nie jest fair. Kojarzy mi się z kobietami wynajmującymi detektywa tropiącego zdradę. Po nawet, pozornie, zaliczonym teście, myślę że coś zabrano. Wiarę w związek, ufność, podział na równych - testujących i równiejszych - testowane............................
  ~gość, 2017-04-20 00:49:42
 • avatar
  zgłoś
  Razem oglądacie telewizję, razem jecie, razem śpicie. Jest świetnie. Ale jaki będzie wasz związek za 5 lat? Czy dalej będziecie się tak dobrze razem bawić? Czy przetrwacie kryzysy i wciąż będziecie dla siebie atrakcyjni? Zrób test i sprawdź, czy do siebie pasujecie.http://www.menshealth.pl/seks/Test-czy-jes...bilni-4136.html
  Mens Health, 2010-12-27 11:20:09
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij