Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.3

Czego nie mówić kobiecie?

...chyba że lubisz stawiać czoła tajfunom. Jest kilka takich tekstów, które nam wydają się neutralne i bezpieczne, natomiast na kobiety działają jak płachta na byka. O tych 5 zdaniach musisz zapomnieć, jeśli chcesz uniknąć kłopotów i dzikiej awantury.

Oczywiście, że jestem spokojna. Widziałeś kiedyś kobrę przed atakiem? (fot. Kate Swan)
Pod względem umiejętności dzielenia włosa na czworo kobiety nie mają konkurencji. Ty mówisz coś całkiem, według Ciebie, niewinnego i nie masz pojęcia, czemu ona nagle się obraża. I w konsekwencji nie ma ochoty ani na wspólne wyjście, ani na seks. Albo robi ni z tego ni z owego piekielną awanturę z piorunami.

Wyjaśnienie jest proste. Najprawdopodobniej użyłeś zwrotu, którego kobiety nienawidzą. No i co z tego, że uważasz to za głupie i irracjonalne? Jeśli chcesz mieć spokój, po prostu wystrzegaj się tych tekstów. I już.

Zakazany tekst nr 1: "Uspokój się"

Być może wydaje Ci się to logiczne, aby kobiecie, która szaleje, powiedzieć "Uspokój się". I ciekawe, czego oczekujesz? Że natychmiast odpuści i jeszcze może Ci podziękuje, bo wcześniej jej to nie przyszło do głowy? Nic z tych rzeczy! Jeśli kobieta się wścieka, coraz bardziej się nakręcając, możemy pójść o każde pieniądze, że uważa, iż jej reakcja jest w 100% uzasadniona. A jeżeli przyczyna jej złości ma jakiś związek z Tobą, Twój spokój może ją doprowadzić do szaleństwa.

Jeśli mówisz, żeby się uspokoiła, tym samym komunikujesz jej, że to z nią jest coś nie w porządku. Zaprzeczasz oczywistemu dla niej faktowi, że istnieje naprawdę ważny powód jej zdenerwowania. Ty mówisz "Spokojnie, kochanie", a ona słyszy "Ja jestem spokojnym, zrównoważonym facetem, który posługuje się rozsądkiem, a ty jesteś emocjonalną wariatką". Widzisz, czasem kobiety lubią myśleć o sobie, że są trochę zwariowane i trochę szalone. Ale nie że są wariatkami, którym emocje odbierają zdrowy rozsądek.

Powiedz...
"Wiesz, ja też jestem tym zdenerwowany. Spróbujmy to razem rozwiązać". Ona wtedy wie, że ją rozumiesz i wspierasz. I dopiero to pomoże jej się uspokoić.

Zakazany tekst nr 2: "Kocham Cię" (podczas kłótni)

Na filmach fraza "Kocham Cię" jest używana przez mężczyzn w sytuacjach ściśle związanych z miłością. Do takich zaliczamy kochanie się, spacery plażą o zachodzie słońca czy też powitania/pożegnania na lotnisku.

W prawdziwym życiu kobieta najczęściej słyszy "Kocham Cię" w takim momencie sporu, kiedy to ona desperacko dąży do sedna problemu, a Ty równie desperacko chcesz zakończyć cały ten nonsens i spokojnie obejrzeć mecz. Kiedy przychodzisz nad ranem z wieczoru kawalerskiego albo zapominasz o jej urodzinach, czy naprawdę myślisz, że te dwa słowa mogą cokolwiek załatwić? Odpowiedź brzmi - NIE!

Powiedz (po kolei)...
1. "(Tu wstaw szczegółowe wyjaśnienie tego co zrobiłeś i dlaczego to zrobiłeś)".
2. "To się już nigdy nie powtórzy, obiecuję".
3. "Kocham Cię".

Zakazany tekst nr 3: "Jak sobie życzysz" (to znaczy: "Cokolwiek postanowisz, będzie OK")

W każdym związku jest mnóstwo decyzji do podjęcia. Trzeba zdecydować, do którego klubu pójdziecie dziś wieczorem, gdzie wyjedziecie na weekend czy na wakacje, do której szkoły pójdzie wasze dziecko i tym podobne.

Większość mężczyzn nie odważyłaby się powiedzieć partnerce prosto w oczy: "Wiesz co, kochanie, nic mnie to nie obchodzi". Mówią zamiast tego: "Zrób jak uważasz". I bardzo się dziwią, że nagle znaleźli się w samym oku cyklonu.

STRONA 1 z 2

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  Nas, kobiety, pociągają dominujący faceci, a nie tacy, z którymi możemy zrobić wszystko”.
  ~Bajm, 2017-02-24 12:13:17
 • avatar
  zgłoś
  Faceci widocznie nie lubia wielkich dyskusji. A kobiety takiego faceta ktorego sobie mozna zbyt za latwo urobic (sluzalczego i wykonujacego kazde polecenie). One na co dzien to badaja. Facet to dla nich poligon doswiadczalny. Musisz byc gotowy i aportowac przy niej jak piesek. Wtedy nie zdajecie sobie z tego calkowitej sprawy, bowiem jest juz za pozno. Kiedys napisano w pewnej piosence "Nie wierz nigdy kobiecie". A czy wszystko juz o nich wiecie?
  ~bajm, 2017-02-24 12:06:07
 • avatar
  zgłoś
  Ja bym radził uważać z braniem winy na siebie(albo bardzo uważać jak to wypowiadamy), ja raz tego próbowałem bo miałem dość kłótni to rozpętał sie jeszcze większe tornado bo zachowuje sie jak męczennik biorąc winę na siebie.Panowie chyba wszyscy mamy syndrom "zaraz to zrobię" bo sie nie chce albo robimy coś innego
  Ozyrys, 2009-09-08 19:37:36
 • avatar
  zgłoś
  CYTAT(Czytacz @ Sep 2 2009, 18:35 PM) Moja zone niekiedy do bialej goraczki doprowadza takze, jesli o cos prosila, a ja po raz dziesiaty odpowiadam "Zaraz to zrobie" Co poradzic, ze w miedzyczasie bylo tyle innych pilniejszych rzeczy?Stary, mamy podobne żony
  lecavalier, 2009-09-02 19:57:26
 • avatar
  zgłoś
  Moja zone niekiedy do bialej goraczki doprowadza takze, jesli o cos prosila, a ja po raz dziesiaty odpowiadam "Zaraz to zrobie" Co poradzic, ze w miedzyczasie bylo tyle innych pilniejszych rzeczy?
  Czytacz, 2009-09-02 18:42:57
 • avatar
  zgłoś
  ...chyba że lubisz stawiać czoła tajfunom. Jest kilka takich tekstów, które nam wydają się neutralne i bezpieczne, natomiast kobiety reagują na nie jak byk na płachtę. O tych 5 zdaniach musisz zapomnieć, jeśli chcesz uniknąć kłopotów i dzikiej awantury.http://www.menshealth.pl/seks/Tego-nie-mow...nigdy-3610.html
  Mens Health, 2009-09-02 18:22:37
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij