Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘ
870OCEŃ
3.7

Seks analny

Dla niektórych obiekt gorących pragnień i fantazji seksualnych. Dla innych granica nie do przekroczenia. Dla wszystkich temat tabu. Czy rzeczywiście zasłużył sobie na miano perwersji i wyuzdania?

Seks analny fot. shutterstock.com
Znany ludzkości od wieków. Uprawiany i hołubiony przez największe cywilizacje naszego kontynentu. Wyklęty przez większość religii. Przedmiot zażartych dyskusji, kontrowersji i sporów. Często goszczący na internetowych forach przeznaczonych dla kobiet, a jeszcze częściej jako składniki męskich fantazji seksualnych. Dziś jego oblicze się zmienia, ale nie do końca udało się zerwać łatkę perwersji i tabu. Panowie! Przedstawiamy seks analny.

Zacznijmy od liczb. W 2008 roku, według badania przeprowadzonego przez profesora Zbigniewa Izdebskiego, na tę formę aktywności seksualnej zdecydowało się 18% badanych. Z kolei według anonimowej ankiety seksualnej przeprowadzonej jesienią 2015 roku na oficjalnym fanpejdżu Men’s Heath Polska na Facebook’u, współczynnik ten wynosił odpowiednio 42% dla kobiet i 43% dla mężczyzn. Czyżby przez 7 lat tak drastycznie zmienił się erotyczny profil przeciętnego mieszkańca kraju nad Wisłą? Być może. A może cała magia tkwi w zestawie słów „anonimowa ankieta”.

Jednego możemy być jednak pewni. O ile 20-30 lat temu nikt o zdrowych zmysłach nie przyznałby się do uprawiania miłości analnej, a tyle dzisiaj nie jest to rzadkością. Ba! W sieci znajdziemy setki stron instruujących, jak uprawiać ten rodzaj aktywności seksualnej. A na tych setkach stron tysiące komentujących. Co więcej – pojawiają się już witryny zachęcające kobiety do wzięcia sprawy w swoje ręce i przejścia z pozycji biernej na aktywną. Co kto lubi.

Oczywiście seks analny wciąż budzi kontrowersje i nie jest traktowany z taką pobłażliwością, jak choćby seks oralny.. Kryją się za tym obawy, głównie piękniejszej części społeczeństwa, natury higienicznej oraz lęk przed potencjalnym uczuciem dyskomfortu czy bólem. Możemy jednak zaryzykować stwierdzenie, że przy zachowaniu odpowiedniego poziomu higieny, właściwej technice, wsparciu lubrykantów i obopólnej chęci na tego rodzaju zabawę – może być tylko fajnie.

Istnieje również grupa kobiet, które uważają ten rodzaj seksu za upokarzający. Tutaj wypowiedzieć powinni się raczej psycholodzy. My możemy jedynie dodać ciekawostkę -  starożytni Rzymianie dokładnie taki sam stosunek mieli do sprawiania oralnej satysfakcji kobiecie – uznawali to za niegodne mężczyzny. Może jednak takie uprzedzenia nie pomagają?

Tutaj dowiesz się więcej o technicznej stronie seksu analnego.

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  Hmm… wciąż temat tabu ??? Może na początek powiem , że jesteśmy starszą parą bo z moją żoną mamy już po 50-lat bez kilku miesięcy. I jest tak faktycznie jak to piszą i mówą „ŻE WARTO CHOCIAŻ RAZ SPRÓBOWAĆ ABY SIĘ PRZEKONAĆ CZY NAM TO BĘDZIE PASOWAĆ I BĘDZIE TO NAM ODPOWIADAĆ NIŻ PRZEŻYĆ CAŁE SWOJE ŻYCIE W NIEWIEDZY”. Jak mieliśmy 25-lat próbowaliśmy to zrobić ale z braku odpowiedniej wiedzy niestety nic mam z tego nie wyszło. Potem były dzieci , obowiązki i praca wiec nie za bardzo był czas na eksperymenty. Był tylko klasyczny seks aż do nie dawna jak przypadkiem natrafiłem na fajną polską stronkę(http://www.awdupe.pl/index.html) , która co prawda ma trochę brzydką nazwę ale naprawdę jest moim zdaniem bardzo dobrym poradnikiem dla kobiet i mężczyzn przede wszystkim jeszcze dla tych niezdecydowanych. Potem kupiłem na Allegro świetną niedrogą książkę „SEKS ANALNY BEZ TAJEMNIC” i zaproponowałem to swojej żonie abyś my chociaż raz spróbowali raz porządnie tak się pokochać zwłaszcza ,że kiedyś coś próbowaliśmy. Wrażenie i doznania były niesamowite dla nas . Okazało się że to jest inna bajka . Orgazmy były dla nas tak mocne i intensywne, że teraz nasze życie seksualne nabrało smaku i innego wyrazu a czas jaki straciliśmy bezpowrotnie w naszym wieku jest już niestety nie do odzyskania. Wszystkie mity i sterotypy też runęły a to że może być nie czysto czy brzydki zapach ,że będzie duzo bólo ITD. I dla tego powiem wszystkim co wciąż wątpią w to próbujcie bo warto…. chociaż raz. POZDRAWIAM
  ~BOBY, 2016-11-05 11:57:27
 • avatar
  zgłoś
  Obserwatorka - podobno kobiety dzielą się na te które lubią seks analny i na te które go nie próbowały !
  ~LilPeneros, 2016-09-10 11:24:11
 • avatar
  zgłoś
  wyczuwam ból du#$ milordzie ;) w komentarzach oczywiście.
  ~hehe, 2016-09-09 07:52:22
 • avatar
  zgłoś
  Panie komentujace ten temat chyba nie czytają ze zrozumieniem,dlatego taki bulwers. Nikt wam na siłę nie wkłada w pupę
  ~Rafał, 2016-09-09 06:32:22
 • avatar
  zgłoś
  <br /><br /><a href="/seks/Seks-analny,8298,1"></a>
  Mens Health, 2016-08-17 14:21:23
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij