Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]

Menshealth.PL

PODZIEL SIĘOCEŃ
3.5

Rozbierz ją słowami

Twoje słowa to najskuteczniejszy sposób na kobietę. Użyte prawidłowo potrafią zdziałać cuda, o jakich dotąd nawet nie marzyłeś. Kobiety podpowiadają, jak i kiedy faceci powinni z nimi rozmawiać, żeby trafić do ich serca i ich łóżka. 

Joanna Górecka 2007-11-11
Mów, mów, jak widzisz słucham Cię bardzo uważnie... (fot. Corbis)

Droga do serca kobiety prowadzi przez jej uszy. A to dlatego, że dla nas, kobiet, rozmowa o związkach z facetami jest tak samo przyjemna, jak same związki. Czasami nawet przyjemniejsza. To zaczyna się już w pierwszych klasach podstawówki. Zainteresowanie Wojtka z ostatniej ławki jest przyjemne o tyle, o ile można potem opowiedzieć o tym koleżankom. Pamiętam randki, na których moim głównym zajęciem było zastanawianie się, jaka będzie reakcja moich przyjaciółek, kiedy wreszcie wrócę do domu i dorwę się do telefonu.

Co tu dużo ukrywać, lubimy mówić, opowiadać o sobie i swoich przeżyciach, analizować zachowanie innych ludzi i wspólnie zastanawiać się, jaka głębsza treść się pod tym kryje. Nie ma się więc co dziwić, że gdy tak wytrenowane wchodzimy w poważne związki, oczekujemy od partnerów pełnej gotowości do rozmów o nas obojgu. Jasna sprawa, że spotyka nas nieuchronne rozczarowanie i musimy się nauczyć z tym żyć. Ale w dalszym ciągu łatwo nas zranić niewłaściwym tekstem.

Oto kilka tematów-min, na których mężczyźni, choćby nie wiem jak się starali, na ogół się wykładają. Jeżeli uda Ci się podejść do nich we właściwy sposób, przejdziesz z partnerką na kolejny poziom intymności, a wasz związek stanie się lepszy i pełniejszy. A to dla niej oznacza lepszy seks. Uwierz, że warto rozmawiać.

Kiedy ona wieczorem nie chce się kochać, tylko przytulać, zrób jej masaż. Po 10 minutach nabierze ochoty na seks. I będzie ją miała jeszcze rano.

Twoja przeszłość

Ona: Z iloma kobietami spałeś?
Ty: Z trzydziestoma siedmioma.

Dlaczego to był błąd? Czy Ty naprawdę sądziłeś, że te dokładne dane są jej potrzebne do szczęścia? A czy w sytuacji odwrotnej chciałbyś to wiedzieć? Ona po prostu chciała sprawdzić, czy jesteś bezpiecznym partnerem i czy nie zarazisz jej jakimś choróbskiem. Ale skoro już palnąłeś swoje, bądź pewien, że wszystko, co powiedziałeś, prędzej czy później zostanie wykorzystane przeciwko Tobie.

Trzeba było powiedzieć: "Nie prowadziłem statystyk, a jeśli chodzi Ci o bezpieczeństwo, to miesiąc temu robiłem sobie testy. Jeśli Cię to uspokoi, mogę iść do lekarza w przyszłym tygodniu". I zrób to. Może to nie jest szczyt romantyzmu, ale za to świadczy dobrze tu dużo ukrywać, cywilizowani ludzie tak się zachowują. Im bardziej aktywny będziesz w tych kwestiach, tym lepiej będzie się wam układało w łóżku. Jedynym sposobem na prawdziwy relaks w sypialni jest uporanie się z tym tematem.

Antykoncepcja

Ona: Masz prezerwatywę?
Ty: Dlaczego nie zaczniesz brać pigułek?

Dlaczego to był błąd? Myślisz, że jesteś szczery i bezpośredni. Ona myśli, że jesteś egoistą, jak wszyscy mężczyźni. To ją wkurza i traci ochotę na seks.

Trzeba było powiedzieć: "Czy seks z prezerwatywą sprawia Ci przyjemność?". Masz spore szanse na sukces, ponieważ większość kobiet też woli kochać się bez gumki. Wykorzystaj jej odpowiedź, by przedstawić swoje preferencje. Pewnie nie powie od razu: "To świetny pomysł, jutro pójdę do ginekologa". Wcześniej zechce przetestować z Tobą kilka rodzajów prezerwatyw, zanim uzna, że jesteś wart pigułki.

STRONA 1 z 2

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    Twoje słowa to najskuteczniejszy sposób na kobietę. Użyte prawidłowo potrafią zdziałać cuda, o jakich dotychczas nawet nie marzyłeś.
    Mens Health, 2008-12-21 21:23:38
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij