Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.4

Kobiece złe nawyki: jak z nimi walczyć?

No dobrze, może i zostawiasz skarpetki wszędzie, tylko nie w koszu na brudy, ale jej złe nawyki i przyzwyczajenia też są naprawdę nie do zniesienia. Oto przepis na to, jak sobie z nimi poradzić, by Wasze wspólne życie nie zamieniło się w piekło na Ziemi.

fot. olly 2009/shutterstock.com
Ona staje się bardzo uczuciowa po kilku kieliszkach wina

Jeśli ona zaczyna wieczory od likieru Tia Maria, a kończy je, histerycznie szlochając, musisz kolejnego dnia dowiedzieć się, o co chodzi.

"Nigdy nie omawiaj z nią bolesnych spraw przy alkoholu - radzi psycholog Nadine Field. - Kiedy wytrzeźwieje postaraj się dowiedzieć, dlaczego jest tak nieszczęśliwa, że nie może tego wyrazić bez kieliszka lub dwóch. Nie traktuj jej protekcjonalnie - Twoje podejście musi być szczere, otwarte i konstruktywne".

Na pewno nie zaszkodzi, jeśli przed rozmową uzbroisz się w termos herbaty i kanapki z szynką. To może potrwać.

Ona zamęcza Cię szczegółowymi opisami problemów swoich przyjaciółek

Wystarczy najdrobniejsza ploteczka, by Twoja na co dzień umiarkowanie aktywna werbalnie księżniczka przepoczwarzyła się w gadającą bez przerwy przekupę.

"Ona czuje się niepewnie i chce wciągnąć Cię w swoje życie - tłumaczy Field. - Bycie stanowczym nie oznacza bycia niegrzecznym. Wytłumacz jej, że dramaty jej przyjaciółek po prostu Cię nie interesują - za to interesuje Cię ona. Zamiast tego znajdźcie tematy, które angażują was oboje i skupcie się na rozmowie o nich".

Jeśli okaże się, że, jej zdaniem, te tematy to "Taniec z gwiazdami" albo tipsy - masz przechlapane.

Ona zabiega o uwagę ze strony innych facetów, ale się do tego nie przyznaje

Wystarczy, że uśmiechniesz się grzecznościowo do kelnerki, by jej oczy zaczęły miotać gromy, a mimo to ona flirtuje jak szalona z barmanem, z przyjaciółmi barmana czy z braćmi wszystkich dookoła... Twoimi także.

"Podejdź do tego spokojnie - radzi Field. - Ona może wzbudzać w Tobie zazdrość, ponieważ boi się zapytać otwarcie, ile dla Ciebie znaczy. Porozmawiaj z nią poważnie o Waszym związku i nie wycofuj się".

Alternatywą jest życie jak faceci, których na co dzień Ci szkoda. Decyzja należy do Ciebie.

Ona stara się wyglądać ładnie tylko dla innych

Grube skarpety, niewydepilowane nogi i stare legginsy do joggingu są OK, nie masz nic przeciwko nim. Problem w tym, że kiedy tylko pojawi się możliwość, że kogoś spotkacie, ona w przyspieszonym tempie przechodzi metamorfozę z brzydkiego kaczątka w olśniewająco pięknego łabędzia.

Field nie owija w bawełnę: "Jeśli nie wyjaśnisz z nią tego od razu, możesz być pewien, że wkrótce będzie się regularnie stroić dla kogoś innego. Nie obawiaj się jasno przedstawić swojego stanowiska oraz spójrz trzeźwo i obiektywnie na Wasz związek".

Chowanie jej ulubionego, porozciąganego sweterka, co do którego masz podejrzenia, że należał do jej byłego chłopaka, raczej nie pomoże. Ale też nie zaszkodzi.

Ona nie zgadza się ze wszystkim, co mówisz. Tylko dlatego, że mówisz to Ty.

Wiesz, że masz rację. Naprawdę nie chodzi o to, że jesteś uparty, tylko tym razem po prostu WIESZ, co mówisz. Mimo to ona jest innego zdania. Bo ona ZAWSZE jest innego zdania.

Field ostrzega: "Ten konfrontacyjny wzorzec zachowania może świadczyć o tym, że ona jest niezadowolona z Waszych relacji. Musicie oboje dobrze zastanowić się, dokąd zmierza Wasz związek i, jeśli ona rzeczywiście kompletnie straciła do Ciebie szacunek, musisz wziąć głęboki oddech i powiedzieć dość".

Pamiętaj, że tym razem NAPRAWDĘ miałeś rację, a to coś znaczy.

MH

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  'leif' napisał(-a):Coś w tym jest. W większości przypadków masz absolutną rację.Ale co z pozostałymi przypadkami? Mam kumpla (27lat, już z 6 w związku), który sam włazi swojej pannie pod pantofel, mimo, że to ona mu zostawia większy zakres wolności niż on sobie. Nie wiem czy to kwestia tego, że to jego pierwszy związek i jego pierwsza panna (w łóżku). A kumpel nie jest jakiś specjalnie wadliwy, ma na tyle dobre geny, że mimo leniwego od kilku lat trybu życia trzyma się naprawdę nieźle. Zawodowo i towarzysko też sobie całkiem dobrze radzi. Masz może jakiś pomysł na wyjaśnienie?On rzeczywiście może być spoko chłopem, bo bycie pantoflarzem wcale tego nie wyklucza. Właściwie większość znanych mi pantoflarzy to "swoje chłopy" tylko z kobietami radzą sobie gorzej. W tym przypadku jest tak, że chłopak poznał swoją pierwszą miłość i uwierzył w to, że można w życiu mieć tą jedyną. Ona, świadomie bądź nie, może to wykorzystywać bo nigdy nie uwierzę, że kobieta nie jest świadoma tego, że może z pantoflem zrobić wszystko. Jedynie może jej to odpowiadać ( mała ilość przypadków ), albo odejść co najczęściej dokumentują posty w dziale seks/związki.
  ufol, 2013-01-18 15:21:32
 • avatar
  zgłoś
  Chyba trafiłeś. Zapomniałem o tym, że jego rodzice się rozeszli i został z mamą. To by pasowało, rozwiałeś moje wątpliwości.
  ~Leif, 2013-01-18 14:11:05
 • avatar
  zgłoś
  'leif' napisał(-a):Masz może jakiś pomysł na wyjaśnienie?Mama?
  Mauaku, 2013-01-18 13:12:16
 • avatar
  zgłoś
  'ufol' napisał(-a):No jak to dla czego - po prostu wreszcie trafili wystarczająco ślepą, która nie zauważyła ich wszystkich wad ukrytych. Srają w pory przed stratą dla tego się nie sprzeciwiają i tańczą jak im się zagra bo druga taka ślepa może się już nie trafić. A kobiety nie odchodzą do gorszych tylko do tych, którzy tego nie robią.Coś w tym jest. W większości przypadków masz absolutną rację.Ale co z pozostałymi przypadkami? Mam kumpla (27lat, już z 6 w związku), który sam włazi swojej pannie pod pantofel, mimo, że to ona mu zostawia większy zakres wolności niż on sobie. Nie wiem czy to kwestia tego, że to jego pierwszy związek i jego pierwsza panna (w łóżku). A kumpel nie jest jakiś specjalnie wadliwy, ma na tyle dobre geny, że mimo leniwego od kilku lat trybu życia trzyma się naprawdę nieźle. Zawodowo i towarzysko też sobie całkiem dobrze radzi. Masz może jakiś pomysł na wyjaśnienie?
  ~Leif, 2013-01-18 12:59:15
 • avatar
  zgłoś
  'leif' napisał(-a):True Tylko czemu one zazwyczaj zmieniają mężczyznę na gorsze?Czemu tylu (niegdyś zaj**istych i mających wolę życia) kumpli przy dziewczynie zmieniło się w zniewieściałe kluchy No jak to dla czego - po prostu wreszcie trafili wystarczająco ślepą, która nie zauważyła ich wszystkich wad ukrytych. Srają w pory przed stratą dla tego się nie sprzeciwiają i tańczą jak im się zagra bo druga taka ślepa może się już nie trafić. A kobiety nie odchodzą do gorszych tylko do tych, którzy tego nie robią.
  ufol, 2013-01-18 12:50:52
 • avatar
  zgłoś
  'LilPeneros' napisał(-a):Takie coś jak to, że:Ona nie zgadza się ze wszystkim, co mówisz. Tylko dlatego, że mówisz to Ty.Ona stara się wyglądać ładnie tylko dla innychOna staje się bardzo uczuciowa po kilku kieliszkach winapowinno raczej poskutkować zmianą kobiety na inny model gdyż te dwa pierwsze złe nawyki co wymieniłem mogą być poprostu nie do zniesienia i w dłuższej perspektywie czasowej prowadzić do kłopotów z psychiką u mężczyzny.Swoją drogą łatwiej jest kobiecie zmienić coś w mężczyźnie i wyeliminować jego złe nawyki niż mężczyźnie zmienić coś w kobiecie i wyeliminować jej złe nawyki.True Tylko czemu one zazwyczaj zmieniają mężczyznę na gorsze?Czemu tylu (niegdyś zaj**istych i mających wolę życia) kumpli przy dziewczynie zmieniło się w zniewieściałe kluchy
  ~Leif, 2013-01-16 12:44:49
 • avatar
  zgłoś
  Takie coś jak to, że:Ona nie zgadza się ze wszystkim, co mówisz. Tylko dlatego, że mówisz to Ty.Ona stara się wyglądać ładnie tylko dla innychOna staje się bardzo uczuciowa po kilku kieliszkach winapowinno raczej poskutkować zmianą kobiety na inny model gdyż te dwa pierwsze złe nawyki co wymieniłem mogą być poprostu nie do zniesienia i w dłuższej perspektywie czasowej prowadzić do kłopotów z psychiką u mężczyzny.Swoją drogą łatwiej jest kobiecie zmienić coś w mężczyźnie i wyeliminować jego złe nawyki niż mężczyźnie zmienić coś w kobiecie i wyeliminować jej złe nawyki.
  ~LilPeneros, 2013-01-16 12:28:34
 • avatar
  zgłoś
  Burn the witch!!!
  ~Leif, 2012-12-30 22:13:39
 • avatar
  zgłoś
  Do kosza z taka
  kicu, 2012-12-30 21:32:21
 • avatar
  zgłoś
  Każdy z opisanych w art. "złych nawyków" jest raczej powodem by pozbyć się takiej panny, a już zwłaszcza:- Ona stara się wyglądać ładnie tylko dla innych- Ona nie zgadza się ze wszystkim, co mówisz. Tylko dlatego, że mówisz to Ty- Ona staje się bardzo uczuciowa po kilku kieliszkach winaDłuższe bycie z takimi pannami jest świetnym sposobem, żeby dostać doła.
  ~Leif, 2012-12-29 13:36:38
 • avatar
  zgłoś
  tylko w teorii, w normalnym życiu prawie niemożliwym jest pozbycie sie złych nawyków u kobiet
  tytus26, 2012-06-29 08:23:36
 • avatar
  zgłoś
  No dobrze, może i zostawiasz skarpetki wszędzie, tylko nie w koszu na brudy, ale jej złe nawyki też są naprawdę nie do zniesienia. Oto przepis na to, jak sobie z nimi poradzić, by Wasze wspólne życie nie zamieniło się w piekło na Ziemi.
  Mens Health, 2009-04-24 12:35:20
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij