Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.4

Portale randkowe: jak oszukują kobiety?

40% mężczyzn zmyśla na portalach randkowych, podając swój wzrost, status oraz nazwę stanowiska pracy. Jak pokazują statystyki, dziewczyny szukające facetów w sieci jeszcze częściej naginają prawdę. Zobacz, co usiłują przed nami ukryć kobiety.  

Atrakcyjna kobieta robiąca sobie lightwavemedia 2014/shutterstock.com
1. Wygląd

Wyretuszować fotkę potrafi każdy. Dlatego zdjęcie to w 70% (lekko licząc) tylko pewna, niezbyt dokładna wskazówka. To samo dotyczy opisu wyglądu.

Uważaj: Specjaliści, czyli ludzie o wrednym charakterze, obliczyli, że kobiety na ogół są o 4,5 kg grubsze niż podają, a fota w 30% pochodzi z wakacji sprzed 3 lat. 

Analiza 80% zarejestrowanych na portalach randkowych kłamie w rubrykach: budowa ciała, waga, wzrost i wiek.

2. Status

Częste kłamstwa dotyczą związków - "singielka od roku" często oznacza, że rozstała się z facetem dwa miesiące temu i chce mu zrobić na złość.

Uważaj: Jeżeli temat "byłego" jest starannie pomijany, może to oznaczać, że teren nie jest do końca czysty. Możesz zostać wciągnięty w jakąś głupią grę, w której nie masz ochoty uczestniczyć. 

3. Zaimki zdradzają

Tematy "trefne", te w których mija się z prawdą, można rozpoznać po unikaniu zaimków "ja", "moje". Gdy człowiek kłamie, nieświadomie dystansuje się od tych treści.

Uważaj: Jeżeli widzisz w jej opisie dużo ogólników, np. "bieganie jest świetne" zamiast "ja biegam" (jak chcesz, wstaw sobie "seks" w miejsce biegania), to oznacza, że ona lubi te rzeczy tylko w teorii. 

Seks w sieci: erotyczny e-kodeks fot. Simon Booth 2015/shutterstock
4. Rubryka poglądy: puste miejsca

Ludzie na ogół wolą unikać prezentacji swojego stosunku do tematów trudnych – np. do polityki czy religii. Dotyczy to zarówno kobiet, jak i facetów. To może oznaczać, że koleżanka takimi pierdołami się nie zajmuje i jeżeli jesteś tego samego zdania, to OK. Ale może się również okazać, że ma jasno sprecyzowane poglądy, i to zupełnie różne od Twoich.

Uważaj: Jeżeli liczysz na coś więcej, lepiej dopytaj. Jak wynika z badań, związki osób różniących się pod względem spojrzenia na świat prawie nigdy się nie udają. 

5. Dziwnie spóźniony refleks

Czat trwa w najlepsze, aż tu nagle przerwa. To powinno nas zaniepokoić. Naukowcy z Brigham Young University udowodnili, że kiedy ludzie kłamią, odpowiedź na SMS czy inny komunikat tekstowy zajmuje im więcej czasu niż normalnie.

Uważaj: Jeżeli odpowiedź na Twoje pytanie zajmuje jej ponad 10% czasu więcej niż zwykle. Podejrzana też jest nietypowo krótka odpowiedź. 

MH Rada: Świadomość, że prawie wszyscy ściemniają, prezentując siebie w sieci, nie powinna nas powstrzymywać przed pisaniem prawdy o sobie i swoich oczekiwaniach. I to nawet nie z powodów moralnych. Prawda pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu, energii i pieniędzy traconych na nieudanych randkach.  

MH 12/13

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    Tylko po co te ściemy? Przecież kłamstwo ma krótkie nogi i prędzej czy później wyjdzie na jaw. Wiem, że niestety takie oszustwa są częstym elementem na portalach randkowych, też się z tym spotkałem, dlatego właśnie przeniosłem się na portal matrymonialny, gdzie tego typu proceder raczej nie występuje. Chodzi chyba właśnie o to, że na portalach randkowych szuka się krótkich znajomości i dlatego kłamstwa nie muszą w tym czasie wyjść na jaw. Ale jak ktoś już szuka kogoś na poważnie, to rozpoczynanie takiej znajomości od kłamstwa nie ma sensu. Jak wypełniałem swoją wizytówkę na mydwoje to nawet nie przyszło mi do głowy, żeby wpisać jakieś kłamstwa, starałem się jak najdokładniej siebie opisać, nawet o tych niedoskonołościach pisałem, żeby nie było tak, że rozpoczynam znajomość, a jak któraś z nich wyjdzie na jaw, to okaże się, że to mnie u niej dyskwalifikuje. Lepiej napisać o sobie prawdę, tego samego oczekuję od innych, póki co to się sprawdza, jeszcze nie spotkałem się z dziewczyną z tego portalu, u której odkryłem jakieś jej kłamstwo czy kłamstewko. 
    flowo, 2015-01-28 08:45:16
  • avatar
    zgłoś
    40% mężczyzn zmyśla na portalach randkowych, podając swój wzrost, status oraz nazwę stanowiska pracy. Jak pokazują statystyki, dziewczyny szukające facetów w sieci jeszcze częściej naginają prawdę. Zobacz, co usiłują przed nami ukryć kobiety.<br /><br /><a href="/seks/Portale-randkowe-jak-oszukuja-kobiety,5490,1"></a>
    Mens Health, 2015-01-23 09:08:16
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij