Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.0

Dobry moment na zaręczyny: kiedy się oświadczyć?

Nic tak nie przedłuża życia facetowi, jak małżeństwo. Oczywiście, jeśli jest to dobre małżeństwo. Dlatego zanim kiedykolwiek się oświadczysz, zrób nasz test i sprawdź, czy będzie to właściwy krok. Później na zmianę zdania może być już za późno.

fot. Phase4Photography 2010/shutterstock.com

Gdyby ludzie mieli zwyczaj dokładniej się zastanawiać przed zawarciem związku małżeńskiego, naszemu gatunkowi prawdopodobnie groziłoby wymarcie. Fakt pozostaje faktem, że decyzję o małżeństwie - kluczową w naszym życiu - podejmujemy pochopnie i opierając się na niepełnych danych. Okolicznością łagodzącą jest tu tylko młody wiek oraz stan zauroczenia, który sprawia, że część mózgu odpowiedzialna za analizowanie i wyciąganie wniosków staje się nieczynna.

Ze wszystkich badań wynika, że najlepsze i najtrwalsze związki tworzą ludzie podobni do siebie. Przeciwieństwa wcale się nie przyciągają, to mit. Zanim więc zdecydujesz się na ten krok, sprawdź dokładnie, ile macie wspólnego ze sobą.

Stosunek do pieniędzy

Zapytaj: Co zrobiłabyś z wielką wygraną w Lotto?

Prozaiczne, ale prawdziwe. Najczęstszy powód kłótni małżeńskich to kasa - jej brak albo sposób wydawania czy też ustalenie, kto ją trzyma. Przyjrzyj się, jak Twoja kobieta gospodaruje pieniędzmi. Może pochodzi z zamożnego domu i nigdy nie musiała sobie zaprzątać głowy prozą życia - rachunkami, zakupami - a pieniądze, które zarobiła, w całości szły na ubrania i kosmetyki? A może jest do bólu oszczędna i każdy wydatek ponad to, co konieczne, uznaje za fanaberię? Może spodziewa się, że to mąż powinien być głównym sponsorem życia rodzinnego, a Ty się jeszcze uczysz i na wysokości zadania staniesz dopiero za parę lat?

Gdy przestaje działać chemia, czyli po jakichś trzech latach, może okazać się, że jedyna rzecz, która was łączy, to kredyt.

Dobre rokowania: Jeżeli oboje pochodzicie z domów o podobnym statusie albo obecnie zarabiacie podobnie. Świetnie, jeśli macie podobny pomysł na gospodarowanie pieniędzmi.

Niebezpieczeństwo: Jeśli zauważysz, że jej stosunek do pieniędzy dramatycznie różni się od Twojego, powinien to być dla ciebie dzwonek alarmowy. Musicie się koniecznie porozumieć w tej kwestii i doprowadzić do jakiejś jedności poglądów, bo inaczej czekają was problemy.

Stopień ryzyka w wypadku niezgodności: wysoki.

Rodzina

Zapytaj: Jak spędzaliście wakacje (ewentualnie święta), gdy byłaś mała?

To ci może dać wiele cennych informacji o jej rodzinie. Oczywiście, najlepiej udać się do domu narzeczonej i samemu przyjrzeć się swoim przyszłym teściom. Jest takie powiedzonko: "Jeśli chcesz wiedzieć, jaka będzie Twoja żona za dwadzieścia lat, popatrz na swoją teściową". Młodzi ludzie za nic nie chcą uwierzyć, że prędzej czy później upodabniamy się do naszych rodziców. Zwyczaje w naszej rodzinie są dla nas oczywistością i przeważnie nie zastanawiamy się, że dla partnerki oczywistością może być coś zupełnie innego.

Dobre rokowania: Jeżeli w jej domu czujesz się dobrze, a atmosfera przypomina ci twoją własną rodzinę.

Niebezpieczeństwo: Jeśli wasze rodziny to zupełnie różne światy. Np. ona została wychowana w rodzinie zdominowanej przez matkę despotkę, w której ojciec pełni rolę sprzętu domowego, a Ty pochodzisz z domu, gdzie ojciec jest niekwestionowaną głową, a matka nie śmie nawet wyrazić własnego zdania.

Niebezpieczeństwo: Gdy rodzice, bez znaczenia - Twoi czy jej, mają skłonność do wtrącania się w wasze życie. To się ujawnia jeszcze na etapie narzeczeństwa i trzeba zareagować natychmiast. W statystykach przyczyn rozwodów wtrącająca się teściowa zajmuje zasłużone miejsce w ścisłej czołówce.

Stopień ryzyka: wysoki.

Plany na przyszłość

Spytaj: Jak wyobrażasz sobie nas za 5 lat?

To zdumiewające, jak wiele par decyduje się na ślub, nie ustaliwszy podstawowych kwestii. Najlepsze rokowania mają oczywiście ci, których plany życiowe są spójne.

STRONA 1 z 2

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  rafi, ten artykuł ma jeszcze drugą stronę.
  ~~gość, 2017-06-18 01:15:11
 • avatar
  zgłoś
  maras86pl - na które pytanie odpowiedziałeś tak? Co zrobiłabyś z wielką wygraną w Lotto? czy może gdzie spędzałeś wakacje? tak tylko podpowiem że wszystkie to pytania otwarte więc raczej na żadne z nich nie odpowiesz "tak"
  ~rafi, 2017-06-17 21:29:43
 • avatar
  zgłoś
  kurde mam wszystkie odpowiedzi na TAK az oczy przecieram ze zdumieniaale jest coś w tym, że trzeba mieć podobne poglądy na wiele kwestii, inaczej na czym budować związek? sam seks nie załatwi zprawy by żyć wiele lat szczesliwie
  maras86pl, 2010-06-14 18:06:31
 • avatar
  zgłoś
  Gdyby miłość była poukładana nie byłoby problemów, emocje niestety są bardzo irracjonalne.Stąd układania wiązku zgodnie i razem jest dobrym sposobem o ile nie zapominamy się w egoizmie. Bądź co bądź, ale Kobiety są z Wenus a mężczyźni z Marsa to dobra książka i korzystajac z niektórych tam rad, mimo wypalającej się miłości można stworzyć naprawdę dobry związek, który może (aczkolwiek nie musi) przezwyciężyć te wszystkie różnice
  Mikey, 2010-06-13 21:56:21
 • avatar
  zgłoś
  Widać, że pisał to ktoś kto ma pewne pojęcie o życiu. Miłość miłością, ale by stworzyć udany związek na lata to nie wystarczy - smutne, ale prawdziwe.
  Adam, 2010-06-13 21:21:45
 • avatar
  zgłoś
  Widać, że pisała to kobieta.Jeżeli miłość byłaby taka poukładana i przemyślana to utraciłaby wszystko co w niej najlepsze...
  Temarx, 2010-06-13 20:21:31
 • avatar
  zgłoś
  Nic tak nie przedłuża życia facetowi, jak małżeństwo. Oczywiście, jeśli jest to dobre małżeństwo. Dlatego zanim kiedykolwiek się oświadczysz, zrób nasz test i sprawdź, czy będzie to właściwy krok. Później na zmianę zdania może być już za późno.http://www.menshealth.pl/seks/Oswiadczyny-...tanow-3944.html
  Mens Health, 2010-06-13 15:49:00
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij