Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]

Menshealth.PL

PODZIEL SIĘOCEŃ
4.2

Nie marnuj szansy na seks

Zapewne bez problemu wskażesz cechy, których nie lubisz u kobiet. A wiesz, czego one nie znoszą u facetów? Najnowsze badania  dotyczące męskiej atrakcyjności przeprowadzone wśród Polek dają odpowiedź na to pytanie. Poznaj ich wyniki.

2009-06-04
fot. Sasa Petkovic 2009/shutterstock.com

Na zlecenie kanału Discovery Science TNS OBOP przepytało blisko sześćset kobiet, aby dowiedzieć się, jakie cechy dyskwalifikują mężczyznę jako potencjalnego partnera seksualnego. Okazało się, że najmniejsze szanse na nawiązanie bliższej znajomości z kobietą ma facet nieprzestrzegający podstawowych zasad higieny i zaniedbujący swoje zdrowie.

Aż połowa z ankietowanych pań na pytanie "Co Pani zdaniem czyni mężczyznę mniej atrakcyjnym seksualnie?" za najgorszy uznała nieświeży oddech, a niewiele mniej wskazało na wyczuwalny zapach potu. Także tłuste włosy i braki w uzębieniu w opinii Polek nie są elementem zachęcającym do bliższego kontaktu - te cechy zaznaczyło odpowiednio 49 i 38% respondentek.

Te wyniki nie zaskakują seksuologów. "Seks jest największą z możliwych fizyczną bliskością między dwojgiem ludzi. Kobiety to najsurowsi krytycy estetyki, zarówno u innych kobiet, jak i mężczyzn. Z tego też względu wymagają one od partnera choćby minimum atrakcyjności fizycznej, na którą składają się czystość i higiena osobista" - mówi psycholog Anna Czyżkowska, adiunkt w Katedrze Seksuologii i Psychoterapii Wydziału Psychologii w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Warszawie.

Dopiero na dalszych miejscach znalazły się męskie uchybienia dotyczące ubioru - 30% pań za nieatrakcyjne uznało niechlujne, pogniecione ubrania i zbyt luźne spodnie, a 14% zakładanie sandałów na skarpetki, czyli jedno z najpoważniejszych naruszeń zasad stylu. Zaskoczeniem może być z kolei fakt, że tylko co dziesiąta Polka uważa za nieatrakcyjne wąsy, do niedawna zdobiące twarz wielu Polaków, zwłaszcza starszego pokolenia.

A co z formą fizyczną? Tu panie okazały się dość tolerancyjne i łaskawe, z badania wynika bowiem, że tylko 15% z nich za odpychający uważa duży brzuch potencjalnego partnera, a 4% - zgarbioną sylwetkę (mamy nadzieję, że przez to nie spadnie Was zapał do trenowania).

Kanał Discovery Science, bazując m.in. na powyższym badaniu, przygotował program "Przepis na sekspil", w którym wyodrębni każdy element atrakcyjności fizycznej i zbada, kto rzeczywiście ma największe szanse na zwycięstwo w odwiecznej walce o najlepszego partnera. Premierowa emisja programu w piątek, 5 czerwca, o godz. 21.

 

 

MH

Komentarze

 
 
 • avatar
  zgłoś
  coś w tym jest z tymi brzuchami...nie raz widzę fajną dziewczynę z facetem z brzuchem jak w 6 miesiącu ciąży...mój kolega który tyje w oczach powtarza ciągle mi przytoczony już wcześniej cytat, że 'dobrego konia to sie pod dachem trzyma', i nie wiem jak to robi ale powodzenie u dziewczyn ma dosyć spore...osobiscie to nie chciałbym mieć takiego brzucha a posiadanie 'bębna' nazywam "lustrzycą", objawia się ona wtedy że aby zobaczyć swojego, że tak powiem 'małego przyjaciela', albo palce u stóp potrezbna jest lustro...
  ~yarzyna, 2009-06-09 12:09:53
 • avatar
  zgłoś
  Ja myślę, że wielkość brzcuha nie ma wpływu tak naprawdę chyba, że ekstremalne przypadki.Ze względu na kraj w jakim żyjemy i "dietę", obraz faceta z brzuchem to norma. Ogólnie rzecz biorąc dla kobiet liczy się przede wszystkim charakter, potem pieniądze, a na końcu seksapil (ale to moje zdanie )
  ~Borys, 2009-06-05 16:15:42
 • avatar
  zgłoś
  CYTAT(bobas @ Jun 5 2009, 14:34 PM) A byli kasiasci?Akurat nie! Byli za to bardzo "towarzyscy" i nie przepuścili żadnej okazji, ekhhhhm imprezy. Czasem zdarzało się, że skacowani odwracali się i zdawali sobie sprawę z tego, że obok nich nie leży ta najseksowniejsza laska całej imprezy, lecz jej "średnio-atrakcyjna" koleżanka. Za to my mieliśmy niezły ubaw, gdy to opowiadali następnego dnia.
  ~Maark, 2009-06-05 14:49:49
 • avatar
  zgłoś
  CYTAT(bobas @ Jun 5 2009, 14:34 PM) A byli kasiasci?Tak. Ale tez mieli duzo znajomych, chodzili na wiele imprez itd. Wiesz, mozna powiedziec, ze takie swiatowe, "fajne" chlopaki. Luki
  ~*Luki*, 2009-06-05 14:43:15
 • avatar
  zgłoś
  A byli kasiasci?
  ~bobas, 2009-06-05 14:41:12
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij