Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.2

Nie marnuj szansy na seks

Zapewne bez problemu wskażesz cechy, których nie lubisz u kobiet. A wiesz, czego one nie znoszą u facetów? Najnowsze badania  dotyczące męskiej atrakcyjności przeprowadzone wśród Polek dają odpowiedź na to pytanie. Poznaj ich wyniki.

fot. Sasa Petkovic 2009/shutterstock.com
Na zlecenie kanału Discovery Science TNS OBOP przepytało blisko sześćset kobiet, aby dowiedzieć się, jakie cechy dyskwalifikują mężczyznę jako potencjalnego partnera seksualnego. Okazało się, że najmniejsze szanse na nawiązanie bliższej znajomości z kobietą ma facet nieprzestrzegający podstawowych zasad higieny i zaniedbujący swoje zdrowie.

Aż połowa z ankietowanych pań na pytanie "Co Pani zdaniem czyni mężczyznę mniej atrakcyjnym seksualnie?" za najgorszy uznała nieświeży oddech, a niewiele mniej wskazało na wyczuwalny zapach potu. Także tłuste włosy i braki w uzębieniu w opinii Polek nie są elementem zachęcającym do bliższego kontaktu - te cechy zaznaczyło odpowiednio 49 i 38% respondentek.

Te wyniki nie zaskakują seksuologów. "Seks jest największą z możliwych fizyczną bliskością między dwojgiem ludzi. Kobiety to najsurowsi krytycy estetyki, zarówno u innych kobiet, jak i mężczyzn. Z tego też względu wymagają one od partnera choćby minimum atrakcyjności fizycznej, na którą składają się czystość i higiena osobista" - mówi psycholog Anna Czyżkowska, adiunkt w Katedrze Seksuologii i Psychoterapii Wydziału Psychologii w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Warszawie.

Dopiero na dalszych miejscach znalazły się męskie uchybienia dotyczące ubioru - 30% pań za nieatrakcyjne uznało niechlujne, pogniecione ubrania i zbyt luźne spodnie, a 14% zakładanie sandałów na skarpetki, czyli jedno z najpoważniejszych naruszeń zasad stylu. Zaskoczeniem może być z kolei fakt, że tylko co dziesiąta Polka uważa za nieatrakcyjne wąsy, do niedawna zdobiące twarz wielu Polaków, zwłaszcza starszego pokolenia.

A co z formą fizyczną? Tu panie okazały się dość tolerancyjne i łaskawe, z badania wynika bowiem, że tylko 15% z nich za odpychający uważa duży brzuch potencjalnego partnera, a 4% - zgarbioną sylwetkę (mamy nadzieję, że przez to nie spadnie Was zapał do trenowania).

Kanał Discovery Science, bazując m.in. na powyższym badaniu, przygotował program "Przepis na sekspil", w którym wyodrębni każdy element atrakcyjności fizycznej i zbada, kto rzeczywiście ma największe szanse na zwycięstwo w odwiecznej walce o najlepszego partnera. Premierowa emisja programu w piątek, 5 czerwca, o godz. 21.

 

 

MH

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    coś w tym jest z tymi brzuchami...nie raz widzę fajną dziewczynę z facetem z brzuchem jak w 6 miesiącu ciąży...mój kolega który tyje w oczach powtarza ciągle mi przytoczony już wcześniej cytat, że 'dobrego konia to sie pod dachem trzyma', i nie wiem jak to robi ale powodzenie u dziewczyn ma dosyć spore...osobiscie to nie chciałbym mieć takiego brzucha a posiadanie 'bębna' nazywam "lustrzycą", objawia się ona wtedy że aby zobaczyć swojego, że tak powiem 'małego przyjaciela', albo palce u stóp potrezbna jest lustro...
    yarzyna, 2009-06-09 12:09:53
  • avatar
    zgłoś
    Ja myślę, że wielkość brzcuha nie ma wpływu tak naprawdę chyba, że ekstremalne przypadki.Ze względu na kraj w jakim żyjemy i "dietę", obraz faceta z brzuchem to norma. Ogólnie rzecz biorąc dla kobiet liczy się przede wszystkim charakter, potem pieniądze, a na końcu seksapil (ale to moje zdanie )
    ~Borys, 2009-06-05 16:15:42
  • avatar
    zgłoś
    CYTAT(bobas @ Jun 5 2009, 14:34 PM) A byli kasiasci?Akurat nie! Byli za to bardzo "towarzyscy" i nie przepuścili żadnej okazji, ekhhhhm imprezy. Czasem zdarzało się, że skacowani odwracali się i zdawali sobie sprawę z tego, że obok nich nie leży ta najseksowniejsza laska całej imprezy, lecz jej "średnio-atrakcyjna" koleżanka. Za to my mieliśmy niezły ubaw, gdy to opowiadali następnego dnia.
    Maark, 2009-06-05 14:49:49
  • avatar
    zgłoś
    CYTAT(bobas @ Jun 5 2009, 14:34 PM) A byli kasiasci?Tak. Ale tez mieli duzo znajomych, chodzili na wiele imprez itd. Wiesz, mozna powiedziec, ze takie swiatowe, "fajne" chlopaki. Luki
    *Luki*, 2009-06-05 14:43:15
  • avatar
    zgłoś
    A byli kasiasci?
    bobas, 2009-06-05 14:41:12
  • avatar
    zgłoś
    CYTAT(Czytacz @ Jun 4 2009, 18:03 PM) Z tym brzuchem to chyba jest prawda - jak widze znajomych z wielkimi bebnami i fajnymi laskami, to nie moge przestac sie dziwic, ze na nich polecialy. Widac dziewczyny cenia w nich inteligencje, poczucie humoru, pieniadze*...*niepotrzebne skreslic Ja słyszałem coś takiego, jeśli coś przekręciłem, to proszę o poprawienie: "Kto nie ma brzucha, ten nie r v cha!". Osobiście nie jestem wyznawcą tego kultu, ale na studiach spotkałem kilku agentów i widać po nich (a raczej po ilości dziewczyn, z którymi się zabawiali) było, że to się sprawdza.
    Maark, 2009-06-05 14:37:34
  • avatar
    zgłoś
    CYTAT(bobas @ Jun 4 2009, 18:11 PM) Albo poprostu slyszaly o zasadzie ze dobry kowboj trzyma konia pod dachem Ta, szczegolnie jak ten dach podczas seksu przygniata partnerke. Tylko pozazdroscic. Sa wady i zalety takiego podejscia kobiet do bebecha.Zaleta: patrza bardziej na charakter niz na bęben.Wady: mozliwe, ze leca wtedy na hajs itp. Facetom odechciewa sie cwiczyc i takich lovelasow z bebnami nie brakuje. Mimo wszystko wiem, ze jak bysmy zdjeli koszulki to zawinalbym jego kuropatwe spod nosa. (np. na plazy, na basenie)Co do reszty, to ja jako obiekt zainteresowania pan zdaje sobie doskonale sprawe co jest porzadane, a co nie i latwo mi sie jakos do tego dostosowac. Tak wiec, wyniki mnie nie zaskoczyly. No moze poza bębnem.Luki
    *Luki*, 2009-06-04 19:31:11
  • avatar
    zgłoś
    Albo poprostu slyszaly o zasadzie ze dobry kowboj trzyma konia pod dachem
    bobas, 2009-06-04 18:18:19
  • avatar
    zgłoś
    Z tym brzuchem to chyba jest prawda - jak widze znajomych z wielkimi bebnami i fajnymi laskami, to nie moge przestac sie dziwic, ze na nich polecialy. Widac dziewczyny cenia w nich inteligencje, poczucie humoru, pieniadze*...*niepotrzebne skreslic
    Czytacz, 2009-06-04 18:10:33
  • avatar
    zgłoś
    Krotko i na temat Tylko szkoda ze przepytano zaledwie 600 pan Mozna sie dowiedziec troche ciekawych rzeczy, ja sam myslalem ze wiecej procent bedzie mial duzy brzuch oraz wasy
    bobas, 2009-06-04 17:59:30
  • avatar
    zgłoś
    Zapewne bez problemu wskażesz cechy, których nie lubisz u kobiet. A wiesz, czego one nie znoszą u facetów? Najnowsze badania dotyczące męskiej atrakcyjności dają odpowiedź na to pytanie. Poznaj ich wyniki.http://www.menshealth.pl/seks/Nie-marnuj-s...-seks-3494.html
    Mens Health, 2009-06-04 17:09:16
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij