Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.2

Seks: fakty i mity

To jak to w końcu jest? Czy wielkość jednak ma znaczenie, kobiety mają wytrysk, a pieszczoty punktu G to gwarancja jej orgazmu? Odkrywamy całą prawdę na temat seksu, rozbijając w pył wyssane z palca teorie i mity rodem ze szkolnego podwórka.

Odkrywanie prawdy może być przyjemne, szczególnie jeśli wymaga przeprowadzenia szczegółowych badań w tzw. terenie (fot. Kirill Kleykov 2009/shutterstock.com)
Obrzezanie chroni przed chorobami?

Prawda!

Eksperci wciąż roztrząsają kwestię, czy brak napletka sprawia, że członek staje się mniej wrażliwy. Niemniej jedno można uznać za bezsporne - obrzezanie jest korzystne dla zdrowia. Brak napletka znacznie zmniejsza zagrożenie infekcjami moczowymi, pozwala na utrzymanie naszego instrumentarium w czystości, ale także - jak sugerują badania naukowe przeprowadzone w RPA - zapobiega rozprzestrzenianiu się wirusa HIV. Naukowcy odkryli, że może zapobiec nawet 70% infekcji.

Jak to możliwe? Komórki napletka mogą być bardziej wrażliwe na zakażenie HIV od innych komórek, z których zbudowana jest żołądź penisa. Zabieg obrzezania jest bardzo popularny w USA i (z oczywistych względów) w Izraelu. U nas nie przekracza ułamka procentu.

Męskie sutki są równie wrażliwe, jak kobiece

Prawda!

Trudno uwierzyć, ale wyniki badań są jednoznaczne. Michael Bouchard, seksuolog z uniwersytetu w Phoenix, pisze: "Typowy mężczyzna uważa, że pieszczoty sutków są przeznaczone jedynie dla kobiet i czuje, że jeśli podczas pieszczenia jego sutków odczuwa rosnące podniecenie, zmniejsza to jego poczucie męskości".

Prawda jest taka, że w brodawkach sutkowych mężczyzn i kobiet znajdują się niezwykle wrażliwe zakończenia nerwowe, które sprawiają, że są one niezwykle czułe na dotyk. Podczas uprawiania seksu, brodawki mężczyzn reagują tak samo, jak brodawki kobiet - są superwrażliwe, rozpalone imają erekcję. Tylko dwa inne organy to potrafią - łechtaczka i penis.

Stymulacja punktu G = gwarantowany orgazm

Fałsz!

To tylko złudzenie, że punkt G jest drogą na skróty do kobiecego orgazmu - seksuolodzy są co do tego zgodni. Wiele kobiet nie czuje nic specjalnego podczas stymulowania punktu G, a dla niektórych bywa to wręcz drażniące, szczególnie jeśli punkt G znajduje się bardzo blisko pęcherza. Oczywiście, to nie oznacza, że masz zaprzestać poszukiwań - po prostu nie licz tylko na cud i pamiętaj, że guzik z napisem On/Off mają pralki, miksery i takie tam.

Tym, którzy wciąż nie znaleźli prywatnej grudki złota swojej partnerki, podpowiadamy: punkt G to mały obszar, który znajduje się mniej więcej 3-5 centymetrów w głębi pochwy, na jej górnej przedniej ściance. W dodatku chytrus ujawnia się dopiero gdy kobieta jest bardzo silnie podniecona, więc zaczynanie gry wstępnej od prób jego znalezienia jest tożsame z samobójstwem. Po solidnym wstępie najlepiej sprawdza się pozycja od tyłu. Albo specjalne, lekko zakrzywione wibratory.

Seks podczas ciąży jest niebezpieczny

Fałsz!

"Jeśli Twoja partnerka wcześniej nie donosiła ciąży lub miała krwawienia, lekarz może zalecić powstrzymanie się od penetracji, ale nie od seksu w ogóle. Jeżeli jednak ciąża przebiega normalnie, nie ma żadnych powodów, aby nie uprawiać klasycznego seksu aż do porodu" - mówi doktor Artur Polak, ginekolog-położnik.

Prawdopodobnie będziesz musiał używać nieco mniej siły, ona raczej zrezygnować ze wskakiwania do łóżka z szafy i, co najważniejsze, dopasować pozycje seksualne do jej odmiennego stanu. Polecamy pozycję na łyżeczkę, pozycję siedzącą albo na jeźdźca.

1 2 3
STRONA 1 z 3

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    To jak to w końcu jest? Czy wielkość naprawdę ma znaczenie, kobiety mają wytrysk, a pieszczoty punktu G to gwarancja jej orgazmu? Odkrywamy całą prawdę na temat seksu, rozbijając w pył wyssane z palca teorie i mity rodem ze szkolnego podwórka.http://www.menshealth.pl/seks/Naga-prawda-o-seksie-3604.html
    Mens Health, 2009-08-27 15:44:56
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij