Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]

Menshealth.PL

PODZIEL SIĘ

1


OCEŃ
3.4

Kobiecy orgazm: czy ona udaje?

Ten problem nurtuje wielu mężczyzn, a znaczna część próbuje znaleźć kryteria oceny – udaje czy nie? Seksuolodzy dzielą orgazm kobiety na wiele faz, ale najczęściej definiują cztery. Sprawdź, jak je rozpoznać.

2016-05-05
Udawanie orgazmu fot. shutterstock.com

 1. Podniecenie

To czas, gdy wargi sromowe kobiety stają się wilgotne, nabrzmiewają, powiększa się również łechtaczka.

Kontrola: w tych okolicznościach radzimy znaleźć jakiś moment, byś mógł na krótszą lub dłuższą chwilę znaleźć się między jej udami i tam rozstrzygnąć wątpliwości i ewentualnie podjąć działania wzmacniające jej podniecenie. 

 

Udawanie orgazmu fot. shutterstock.com

2. Plateau

Tu u kobiety przyspiesza puls, wzrasta ciśnienie krwi, zmienia się tempo oddechu.

Kontrola: Ciśnienia nie sprawdzisz, nie licz też na zbadanie pulsu. Pozostaje przyspieszony oddech i szansa na wyczucie wzmożonego bicia serca. 

 

Udawanie orgazmu fot. shutterstock.com

3. Kulminacja

Jej puls szaleje (110-180), brakuje jej powietrza (oddycha nawet do 40 razy na minut ę), następują skurcze pochwy (3 do 12 razy w odstępach co sekundę).

Kontrola: Najlepiej poprzez skurcze pochwy, o ile są wyczuwalne, ale i one mogą być różnej mocy (także zależnie od umięśnienia pochwy) i częstotliwości. 

 

Udawanie orgazmu fot. shutterstock.com

4. Uspokojenie

Jej napięcie powoli opada (pamiętaj – znacznie wolniej niż twoje), rozluźniają się jej mięśnie, ale pragnie jeszcze pieszczot i stymulacji, chce się przytulać.

Kontrola: jeśli nie sprawdziłeś poprzednich faz, tu możesz tylko uważnie spojrzeć jej w oczy. Odczytasz w nich, czy rzeczywiście przeżyła coś niezwykłego. Ale radzimy – nie pytaj o to. Jak zechce, to sama powie. 

 

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    Ten problem nurtuje wielu mężczyzn, a znaczna część próbuje znaleźć kryteria oceny ? udaje czy nie? Seksuolodzy dzielą orgazm kobiety na wiele faz, ale najczęściej definiują cztery. Sprawdź, jak je rozpoznać.<br /><br /><a href="/seks/Kobiecy-orgazm-czy-ona-udaje,7900,1"></a>
    Mens Health, 2016-05-05 13:08:28
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij