Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.0

Foch to nasza broń kobieca

Strojenie fochów to nieodłączna cecha kobiecej natury - wynika z badania przeprowadzonego przez serwis Sagio. Kobiety zdradzają, jak często posługują się tą "bronią", dlaczego to robią i jak w takich sytuacjach powinni reagować faceci.
Czy jestem na Ciebie zła? Skąd Ci to, głuptasie, w ogóle przyszlo do głowy? (benicce 2010/shutterstock.com)
Serwis internetowy Sagio przez 3 miesiące badał kobiece fochy, przeprowadzając setki rozmów z dziesiątkami kobiet, również bohaterkami filmów poradnikowych zamieszczonych na Sagio. Wyniki badania brzmią nader interesująco. Okazało się, że zdaniem ankietowanych pań, jest to najefektywniejszy sposób zwrócenia na siebie uwagi mężczyzny oraz manipulowania nim. Co więcej, większość pytanych kobiet przyznaje, że sprawia im to pewnego rodzaju przyjemność i nie widzą w tym nic złego. "Foch to rzecz naturalna dla każdej kobiety, dlaczego miałabym się tego wstydzić?" - twierdzi Anita, 28-letnia prawniczka.

Foch jest niemal zawsze reakcją na pewne męskie zachowanie bądź sposobem na wymuszenie zachowania, które kobieta uważa za pożądane w danej chwili. 36% kobiet przyznało, że najczęściej chce w ten sposób uzyskać od mężczyzny coś dla niej ważnego, a dla 28% jest to sposób na uniknięcie czegoś, na co nie ma ochoty. Jedna czwarta "strzela" focha, żeby zapewnić sobie święty spokój, a 11% chce tą metodą wywołać u faceta poczucie winy.

Kiedy kobieta ma focha, z najwyższą starannością dobieraj słowa, by cała sytuacja nie skończyła się tygodniowym zesłaniem na kanapę.

Choć nam, mężczyznom, może się wydawać, że kobiety stroją fochy nader często, aż dwie trzecie badanych stwierdziło, że tym sposobem posługuje się najwyżej 2-3 razy w tygodniu. Tylko co piąta przyznała, że sięga po tę "broń" nawet kilka razy dziennie, a 5% - zaledwie kilka razy w miesiącu.

Z badania wynika, że można wyróżnić 3 rodzaje fochów, które najłatwiej sklasyfikować jako:

• krótkotrwały foch, służący odwróceniu uwagi mężczyzny od naprawdę istotnej w danej chwili rzeczy lub własnego błędu popełnionego przed chwilą;

• długotrwały foch, będący bezpośrednią reakcją na męskie "złe" zachowanie, którym kobiety posługują się, aby dać facetowi nauczkę i wymusić przeprosiny, najlepiej połączone z wręczeniem jakiegoś mniej lub bardziej kosztownego prezentu;

• nijaki - najmniej uzasadniony i najbardziej zaskakujący foch, który kobieta wykorzystuje z braku pomysłu lub z nudy, aby zobaczyć, czy jej partnerowi jeszcze na niej zależy.

Jak sobie radzić z kobiecym fochem

Panie biorące udział w badaniu jednogłośnie przyznały, iż nie ma jednego, skutecznego w każdej sytuacji sposobu poradzenia sobie z ich fochami. Każda kobieta jest bowiem inna, a każdy foch - wyjątkowy i niepowtarzalny. Na bazie ich odpowiedzi możliwe stało się jednak stworzenie listy sposobów, po które może sięgnąć facet w takich sytuacjach, aby uniknąć eskalacji kłopotów. Oto ona w kolejności od najskuteczniejszych do najmniej efektywnych:

1. szybko przeprosić i przyznać się do winy,

2. kupić kobiecie prezent,

3. wręczyć kwiaty i zabrać partnerkę na spacer/do kina,

4. przeczekać,

5. kompletnie nie zwracać uwagi.

Jedyną uniwersalną radą ankietowanych pań była sugestia, aby starannie dobierać słowa kierowane do sfochowanej kobiety. "Nigdy bowiem nie wiesz, które z nich spowoduje eksplozję i nieodwracalnego w skutkach megafocha grożącego zesłaniem na kanapę na co najmniej tydzień".

Aby dowiedzieć się więcej o radzeniu sobie z kobietami w takich sytuacjach, odwiedź serwis sagio.menshealth.pl, oparty na założeniu, że nikt lepiej od kobiet nie potrafi wyjaśniać, czego tak naprawdę oczekują one od mężczyzn. Znajdziesz w nim już teraz blisko 200 filmowych odpowiedzi udzielonych przez kobiety na nurtujące facetów pytania dotyczące relacji damsko-męskich, a każdego miesiąca pojawia się do 15 nowych klipów, z których dowiesz się, jakie są najskuteczniejsze metody podrywu, co je podnieca, a czego nie lubią, jak rozwiązywać sytuacje kryzysowe w związku itp.

MH

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  Niestety często jedyną męską "bronią" są: przeprosiny, kwiaty i insze drobiazgi, krótko mówiąc nasza osobista karta kredytowa. Jak pisze jednak laska - acz na "męskiej" - stronie [ http://www.krolzycia.pl/pierwszy-raz/pierwsza-klotnia/] potrzeba, co by facet był w tej materii czujny jak ważka, przepraszanie wszak trzepie po kieszeni. I wina bądź co bądź, nie ma nic do rzeczy. niestety
  mareczk, 2011-01-24 21:25:54
 • avatar
  zgłoś
  CYTAT(gh76576565 @ 03-12-2010, 2:13) Fakt, kobiety nie należą do zbyt inteligentnych istot.romantyk: Będąc obojętnym nie zagadasz do laski na mieście i nie wybierzesz tej którą akurat masz ochotę poznać.To było raczej doświadczenie, bądź eksperyment tymczasowy, a nie sposób na poznanie Dziewczyny.
  romantyk, 2010-12-03 14:58:41
 • avatar
  zgłoś
  CYTAT(gh76576565 @ 03-12-2010, 2:13) Fakt, kobiety nie należą do zbyt inteligentnych istot.romantyk: Będąc obojętnym nie zagadasz do laski na mieście i nie wybierzesz tej którą akurat masz ochotę poznać.Zagadać, a włazić w dupe to dwie różne kwestie...
  ~donJAZYResko, 2010-12-03 11:32:51
 • avatar
  zgłoś
  uwielbiam kobiece nijakie fochy.. totalnie OCB! : D
  MrBzS, 2010-12-03 11:13:48
 • avatar
  zgłoś
  CYTAT(magdalena @ 01-12-2010, 22:25) żadna mysląca istota powyżej 16 r. życia nie stosuje "fochów", więc jako kobieta czuję się obrażona.'o co chodzi?o nic...'a takimi "badaniami" to ja sobie mogę... może przydałby się test na inteligencje dla tych ankietowanych?Fakt, kobiety nie należą do zbyt inteligentnych istot.romantyk: Będąc obojętnym nie zagadasz do laski na mieście i nie wybierzesz tej którą akurat masz ochotę poznać.
  gh76576565, 2010-12-03 01:13:55
 • avatar
  zgłoś
  CYTAT(donJAZYResko @ 02-12-2010, 14:50) Od kiedy zacząłem olewać panny, to same garną jak nigdy wcześniej. Myślą, że coś jest nie tak... Że nie są atrakcyjne i to one wtedy próbują nas zdobyć, a nie na odwrót. U mnie to działa.Co racja to racja, też tak robiłem z ciekawości i efekty były bardzo zadowalające Bardzo mi się śmiać chciało, bo Dziewczyny myślały, że Chłopaki będą się za Nimi uganiać, a wystarczyło być obojętnym i podziałało jak płachta na byka
  romantyk, 2010-12-02 14:40:00
 • avatar
  zgłoś
  Ja ten artykul odbieram po prostu jako stanowisko ankietowanych kobiet - prezentacje tego, czego one oczekuja, a nie co faceci powinni naprawde robic. Warto zwrocic uwage, ze wspomniany "foch" jest stosowany przez kobiety wobec mezczyzn nie tylko w zwiazku, ale znacznie czesciej: w pracy, sklepie, urzedach itd. Wydaje mi sie, ze czasem kobiety nawet nie uswiadamiaja sobie w pelni, ze sie nim posluguja - to po prostu ich sposob zdobywania tego, co chca otrzymac
  Czytacz, 2010-12-02 14:12:14
 • avatar
  zgłoś
  Ja nie jestem pantoflarzem, i takie sytuacje nie maja buty... Zauważcie. Jesteś na każde zawołanie - jesteś w garści. Od kiedy zacząłem olewać panny, to same garną jak nigdy wcześniej. Myślą, że coś jest nie tak... Że nie są atrakcyjne i to one wtedy próbują nas zdobyć, a nie na odwrót. U mnie to działa. Polecam nadgorliwym Panom. Mniej wazyliny, bo źle na tym wychodzicie. A prezenty? Bez przesady... Co za dużo to nie zdrowo.
  ~donJAZYResko, 2010-12-02 13:50:59
 • avatar
  zgłoś
  To, że kobiety "fochają" się znacznie częściej od mężczyzn to zdążyłem zauważyć ale "foch nijaki" to już przesada żeby nie powiedzieć chore i sugestia aby za to jeszcze mężczyzna musiał przepraszać i obsypywać prezentami....no comment.Co innego kiedy to facet przegnie, wtedy pierwsze trzy punkty obowiązkowe Artykuł moim zdaniem jako ciekawostka, a badania nie do końca adekwatne z realiami, gdyż jak to ktoś już wcześniej zauważył wypowiedzi są raczej fantazyjne tak aby kobiety się trochę dowartościowały i "poczuły władzę", w codziennym życiu chyba im to się nie sprawdza i pewnie nie oczekują żeby się sprawdziło(bo chyba mają jeszcze na tyle przyzwoitości żeby nie robić z facetów idiotów na każdym kroku )....ech te kobiety
  Łukasz, 2010-12-02 13:22:19
 • avatar
  zgłoś
  'Foch' to najbardziej dziecinna i jednocześnie najmocniej irytująca czynność wykonywana przez kobiety... jedna z wielu zagrywek psychologicznych stosowana przez nie... Wystarczy trochę popracować i można wykreować taktykę obrony przed nim...Spoglądając szerzej to chyba każda kobieta, niezależnie od wieku, stosuje 'fochy' np. przy negocjacji, tyle że nie są one tak dziecinne i bezpośrednie jak w wieku gimnazjalnym... Wszystko zależy jak ktoś zdefiniuje słowo 'Foch'...Są też przyjemne 'fochy'... Gdy obie strony wiedzą, że 'foch' jest udawany i dla zabawy w dziecinne przeprosiny... 'Godzenie się' może być bardzo ciekawe... Moim zdaniem serwis Sagio jest świetny dla tych, którzy chcą się dowiedzieć jak zostać obiektem plotek o władzy nad mężczyzną wśród koleżanek partnerki... ehh... porażka...
  Temarx, 2010-12-02 00:25:44
 • avatar
  zgłoś
  Stosowanie wymienionych tu metod to najszybsza droga do zakończenia związku. Zrobienie z siebie ciepłej kluchy, z która kobieta może zrobić wszystko, póki jeszcze ma na to ochotę. Potem taki facet się znudzi i zostanie odstawiony. Poszuka sobie kogoś bardziej męskiego i stanowczego.Jednak trzeba rozróżniać między tym tzw. "fochem", a sytuacją, w której naprawdę zasłużyliśmy na jej gniew. Wtedy jednak trzeba się pokajać i w jakiś sposób przeprosić. Powinno to działać w obie strony. Takie artykuły MH może sobie jednak darować, bo jak faceci będą się do nich stosować, to całkiem zniewieścieją.
  pawelstr, 2010-12-02 00:20:17
 • avatar
  zgłoś
  Nasza Dziewczyna ma rację. Tak teraz patrzę i dochodzę do wniosków, że fochy się skończyły razem z gimnazjum, a dziewczyny, które do dziś je stosują to dość specyficzna grupa, która w żaden sposób mnie nie pociąga.
  Wild, 2010-12-01 21:35:47
 • avatar
  zgłoś
  żadna mysląca istota powyżej 16 r. życia nie stosuje "fochów", więc jako kobieta czuję się obrażona.'o co chodzi?o nic...'a takimi "badaniami" to ja sobie mogę... może przydałby się test na inteligencje dla tych ankietowanych?
  ~magdalena, 2010-12-01 21:25:57
 • avatar
  zgłoś
  CYTAT1. szybko przeprosić i przyznać się do winy,2. kupić kobiecie prezent,3. wręczyć kwiaty i zabrać partnerkę na spacer/do kina,4. przeczekać,5. kompletnie nie zwracać uwagi.Ten artykuł jest wybitnie nietrafiony w istotę problemu.Foch jest najczęściej skumulowaniem kilku problemów połączonego ze złym nastrojem (który jest katalizatorem tychże problemów). Najlepsza metoda to po prostu wysłuchać i nie reagować emocjonalnie, przy zbytnim spiętrzeniu i narastaniu kłótni odciąć się, bo werbalnie nikt nie wygra z kobietą.. a po burzy zawsze przecież się rozjaśnia CYTATJedyną uniwersalną radą ankietowanych pań była sugestia, aby starannie dobierać słowa kierowane do sfochowanej kobiety. "Nigdy bowiem nie wiesz, które z nich spowoduje eksplozję i nieodwracalnego w skutkach megafocha grożącego zesłaniem na kanapę na co najmniej tydzień".Nie ma chyba nic gorszego dla mężczyzny/związku niż strach przed własną asertywnością..Pomysł z serwisem dobry, ale jeśli ma to być pisane kobiecą ręką, nie wróżę sukcesu..
  ~Borys, 2010-12-01 21:03:24
 • avatar
  zgłoś
  Meff ma rację. Mężczyzna stosujący punkty 1 i 2 szybko stanie się w oczach dziewczyny marionetką, którą będzie można bezkarnie wykorzystywać. Co więcej - prędzej, czy później zostanie olany jako facet bez charakteru i postawie "needy"(czyli facio stawiający siebie na niższej pozycji niż kobietę i gotów zrobić wszystko na każde jej skinienie).
  Wild, 2010-12-01 20:48:59
 • avatar
  zgłoś
  Prawdę mówiąc nie wydaje mi się, aby można poważnie brać, to co mówią same kobiety, o radzeniu sobie z ich fochami. Kobiety mogą nam powiedzieć, co one by sobie życzyły abyśmy robili, ale to wcale nie znaczy, że tego właśnie potrzebują i tego chcą."1. szybko przeprosić i przyznać się do winy,2. kupić kobiecie prezent"Te dwie - podobno najskuteczniejsze - metody to najlepsza droga pod pantofel. Jeżeli kobieta potrafi manipulować facetem swoimi humorami, no to raczej z nim nie najlepiej. Moim zdaniem na pierwszym miejscu powinien znaleźć się humor, rozśmieszenie, jakieś komiczne przeprosiny. Nie ma tu tego wcale.Wypowiedzcie się panowie, bo temat ciekawy.
  meff, 2010-12-01 20:37:15
 • avatar
  zgłoś
  Nie wiem czy warto opierać się na Sagio.plKiedyś zaznajomiłem się z tym portalem i doszedłem do wniosków, iż zawarte tam materiały nie dawały żadnych odpowiedzi na dane pytanie (takie masło maślane), a nierzadko kreowały postawę "needy".
  Wild, 2010-12-01 18:35:42
 • avatar
  zgłoś
  Strojenie fochów to nieodłączna cecha kobiecej natury - wynika z badania przeprowadzonego przez serwis Sagio. Kobiety zdradzają, jak często posługują się tą "bronią", dlaczego to robią i jak w takich sytuacjach powinni reagować faceci.http://www.menshealth.pl/seks/Foch-to-nasz...bieca-4114.html
  Mens Health, 2010-12-01 18:00:10
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij