Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]

Menshealth.PL

PODZIEL SIĘOCEŃ
4.1

Facet pod obserwacją

Wystarczy Ci kilka sekund obserwacji i już masz pewność, czy masz ochotę na seks z nią, czy nie. A wiesz, że kobiety robią dokładnie tak samo? Dowiedz się od nich samych, na co zwracają uwagę w wyglądzie i zachowaniu facetów, a wkrótce to one będą podrywać Ciebie.

Joanna Górecka 2009-05-19
Tak patrzę na Ciebie i widzę, że wkrótce zrobi się nam obojgu gorąco. I palące słońce nie ma tu nic do rzeczy... (fot. AlexAnnaButs 2011/shutterstock.com)

Faceci to wzrokowcy, prawda? I dlatego nic nie mogą poradzić, że oglądają się za każdą atrakcyjną kobietą. Biedactwa! Bo my, kobiety, podobno lecimy tylko na inteligencję i poczucie humoru. Akurat! Zdziwiłbyś się, jak uważnie jesteś obserwowany przez znajome i nieznajome panie.

Ty zwracasz uwagę na mój biust, pośladki, nogi i w którejś tam dalszej kolejności - na twarz. Jasne, wiem. Też czytam kolorową prasę. Jednak sposób, w jaki kobiety oceniają facetów jest bez wątpienia bardziej skomplikowany. Ponieważ wyglądasz sympatycznie, więc wyjaśnię Ci, co tak naprawdę liczy się dla nas w ciągu tych kilku pierwszych sekund spotkania.

Kobiety, w odróżnieniu od nas, chcą więcej niż tylko seksu. Od razu sprawdzają, czy jesteś odpowiednim kandydatem na partnera.

Zanim jednak przystąpimy do szczegółowej analizy, chciałabym Cię uprzedzić, że kryteria, które stosujemy przy wybieraniu bądź skreślaniu facetów, mogą wydawać Ci się nieco dziwne. Kiedy poznałam mojego chłopaka, pierwszą rzeczą, która przykuła moją uwagę, były jego włosy. Zupełnie siwe. Zdarza się, pewnie, ale raczej nie u kogoś, kto jeszcze nie przekroczył trzydziestki. Wyglądało to tak intrygująco, że przez dłuższy czas nie mogłam oderwać od niego wzroku.

Moją koleżankę, poważną panią konsultantkę, zafascynował za to krawat w Kubusie Puchatki, który wypatrzyła u pewnego dyrektora personalnego Bardzo Dużej Firmy, dla której miała przeprowadzać szkolenia. Tak ją to rozczuliło, że niebawem relacje z panem dyrektorem zmieniły się ze służbowych na mocno prywatne.

Pamiętam też własne spotkanie w parku z wielce interesującym człowiekiem - przystojnym, nienagannie ubranym, którego skreśliłam natychmiast z listy po tym, jak zobaczyłam, z jaką odrazą opędzał się od szczeniaka, który chciał go radośnie przywitać.

Sam widzisz, ile rzeczy przeciętna kobieta musi wziąć pod uwagę. A to wszystko dlatego, że my, w odróżnieniu od was, chcemy więcej niż tylko seksu. Podświadomie, na podstawie rozmaitych przesłanek, oceniamy, czy jesteś odpowiednim kandydatem na partnera. Czy potrafiłbyś się nami zaopiekować, czy mógłbyś być ojcem naszych dzieci... Błąd w ocenie ma dla nas znacznie poważniejsze konsekwencje niż dla was. Zobacz więc i sam oceń, na jakie miejsce w rankingu możesz liczyć.

1 2 3 ... 5
STRONA 1 z 5

Komentarze

 
 
 • avatar
  zgłoś
  To mój punkt widzenia, nikogo na niego nie nawracam. Mnie wiele wyjasnił i pomógł.
  ~ropuszka, 2012-01-17 20:47:45
 • avatar
  zgłoś
  'ropuszka' napisał(-a):Zapewne sami czasem uznajecie kobiety za interesowne... {wpisz właściwą nazwę}, bo chcą by im fundować, kupować, stawiać. No bez jaj, ostatnio jak chciałem zapłacić za wspólny obiad/kawę to wręcz wściekłosć na twarzy ujrzałem. Kobiety chcą być raczej niezależne.. Matki Polki pozostawiam misiom, na ogół nie są na tyle zadbane, bym zwrócił uwagę.'ropuszka' napisał(-a):łatwiej jest ogłosić równouprawnienie, niż zmienić biologię.Biologia też się zmienia.. wystarczy się rozejrzec, jak zniewieścieli faceci, jak wyglądem upodabniają się do kobiet, jak lubią być matkowani i kobiety, które wolą same coś kupić facetowi niż otrzymać.. Przynajmniej z mojej perspektywy tak to widzę.
  ~Venso, 2012-01-17 17:38:09
 • avatar
  zgłoś
  Oczywiście, to nie sredniowiecze a nawet nie XIX wiek i matek Polek na szczęscie nie przybywa, ale to jest biologia. Nie jest winą męzczyzny, że na jesień ma wyższe stężenie testosteronu. To biologia, która tysiące lat temu kazała własnie wtedy wyruszać na polowania. Zapewne sami czasem uznajecie kobiety za interesowne... {wpisz właściwą nazwę}, bo chcą by im fundować, kupować, stawiać. A przecież same zarabiają. Prawda? Wydaje się, że to uwarunkowanie lulturowe, a tymczasem to właśnie sondowanie czy samiec jest na tyle silny (finansowo) by utrzymać ją i dzieci. łatwiej jest ogłosić równouprawnienie, niż zmienić biologię.
  ~ropuszka, 2012-01-17 16:40:47
 • avatar
  zgłoś
  w tych czasach też coraz trudniej o kobiety, które za największą ambicję mają bycie "matką Polką". kobiety też sie kształcą, chcą robić karierę, być niezależne i zabezpieczone na wszelki wypadek. Stąd i podejście facetów się zmienia, i kobiet, które w czasach gdy poszczególni faceci tak bardzo się różnią, dokonują różnych wyborów, raz ze względów fizycznych, innym razem kierują się rozumem, co nie zawsze odpowiada poprzedniemu wyborowi.
  ~Cesc#4, 2012-01-15 21:26:18
 • avatar
  zgłoś
  'ropuszka' napisał(-a):Ja mam spojrzenie ... biologiczne. Nie dziwi mnie, że samiec szuka odpowiedniej samicy. I odwrotnie. Tyle, że odpowiedni dla samca oznacza cos innego niż dla samicy. On szuka najlepszego materiału rozpłodowego, by rozsiewać swój garnitur genetyczny. Ona szuka samca, który ochroni ja i ich potomstwo. Stąd on patrzy na tylek i piersi oraz talię osy (sylwetka klepsydry) swiadczące o zdrowiu i płodności, a ona na zasobny portfel będący ekwiwalentem mięśni, zapewniających upolowanie mamuta. Wystarczy tak do tego podchodzić, by nie mieć złudzeń, ale też i złości do płci przeciwnej.Nie bierz tak tego do siebie, nie mamy średniowiecza a dobę emancypacji kobiet, które juz nie potrzebują tak zasobnego portfela Nie szukamy materiału rozpłodowego, tylko fajnej d..y, nie zależy nam tak na rozrodzie.
  ~Venso, 2012-01-15 21:04:05
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij