Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.1

Dlaczego kobiety tak lubią...

Wiele kobiecych zachowań to dla facetów zagadki nie mniejsze niż tajemnica powstania wszechświata. Czasem jednak zdarza się, że ich rozwiązanie nie jest niemożliwe. Pod warunkiem, że same nam pomogą zrozumieć, w czym rzecz. Oto 9 przykładów.

fot. Pressmaster 2013/shutterstock.com
Chociaż sądzę, że w kobiecych zachowaniach jest znacznie więcej niezrozumiałych dla facetów rzeczy, na początek proponuję następujący zestaw. Po lekturze tego artykułu powinieneś lepiej rozumieć, dlaczego my, kobiety, tak bardzo lubimy...

... godzinami gadać przez telefon

Ta skłonność być może wprowadziła Cię już w coś, co można by nazwać syndromem rachunku telefonicznego. Zamiast się wściekać, wykaż odrobinę tolerancji i postaraj się zrozumieć, że ponoć to właśnie kobiety wytworzyły język. W czasie, gdy mężczyźni spędzali czas na polowaniach, przygotowaniach do wojny lub na polach walki, ich żony i córki wymyśliły nowy sposób komunikacji - język.

Robienie zakupów, przymierzanie ciuchów i butów, to, wbrew pozorom nie jest wcale lekkie zajęcie; dla niektórych kobiet może być nawet stresujące.

Odtąd ludzkość przestała porozumiewać się na migi, co było niezbyt wygodne, jeśli wziąć pod uwagę, że od zarania dziejów ludzie mieli prawie bez przerwy zajęte ręce. W zależności od płci albo nosili broń, albo trzymali przytroczone do ciała dzieci. Wrodzone skłonności do werbalizacji stanowią główną przyczynę faktu, że Twoja ukochana mówiła, mówi i będzie mówiła, zwłaszcza przez telefon, który jest wynalazkiem wprost stworzonym dla kobiet.

... spędzać wolny czas w sklepie

Większość kobiet uwielbia robić zakupy, pod warunkiem oczywiście, że ma wystarczająco gruby portfel oraz sporo wolnego czasu. Zaglądanie na półki, przymierzanie sukienek, butów, płaszczy i kurtek daje za każdym razem nową okazję zmiany albo poprawy własnego wizerunku. Wbrew pozorom nie jest to wcale lekkie zajęcie, dla niektórych kobiet może być nawet stresujące. Wszystko zależy od nastroju, figury, jakości dostępnych towarów i wspomnianych już możliwości finansowych.

Poza tym kobiety lubią iść z duchem czasu, a w tej chwili trudno jednoznacznie określić, z którym duchem iść. Mody zmieniają się tak szybko, że niejedna nieboraczka nawet nie zdąży poszaleć w modnym odzieniu, a tu już ze sklepowych wystaw rażą w oczy nowe kolory i fasony. Zresztą w tym szaleństwie zakupów macie panowie znaczący wkład - nie muszę chyba przypominać płci najbardziej uznanych projektantów mody.

Kobieta XXI wieku: jej oczekiwania i pragnienia fot. shutterstock.com
...przesiadywać bez przerwy w łazience i przed lustrem

Przyczyn upodobań do przesiadywania w łazience należy poszukiwać w nieustannym dążeniu kobiet do podobania się sobie i innym. Płeć piękna lubi czuć się piękna i lubi, by owo piękno było widoczne gołym okiem. Zresztą wszystko można policzyć: kąpiel + mycie włosów + odżywka + balsam + modelowanie włosów + makijaż = 75 minut. Oczywiście w przybliżeniu, ponieważ każda kobieta ma swoje własne tempo.

Do tych pięciu kwadransów należy niekiedy dodać dodatkowe minuty poświęcone na manicure albo wymagające jeszcze większej cierpliwości maseczki. Prosty rachunek wskazuje, że sprawy łazienkowe wymagają czasu. Dużo czasu.

Kobiety lubią, byś werbalizował swoje uczucia i zdawał sobie sprawę z ich wagi. Komplementuj swoją ukochaną, a z pewnością będzie wniebowzięta.

... ciągle być na odchudzającej diecie

Po pierwsze obowiązująca moda lansuje szczupłe ciała, po drugie szczupłość kojarzy się z młodością, po trzecie producenci ubrań szyją coraz mniejsze rozmiary, a po czwarte szczupli ludzie ponoć są zdrowsi. Przez tę wszechobecną presję kobiety ciągle się odchudzają, liczą kalorie i eksperymentują z nowymi dietami.

Dopóki całe to odchudzanie nie przybiera ekstremalnych postaci i nie osiąga niebezpiecznych dla zdrowia stadiów, masz szansę cieszyć się smukłą figurą ukochanej kobiety. Ale lepiej mieć oko na to, co je Twoja najdroższa. Jeśli zauważysz, że liczba przyjmowanych przez nią kalorii z ledwością wystarczyłaby na posiłek dla wróbelka, podejmij bezwzględną walkę. No, chyba że twierdzenie jakoby mężczyźni woleli przyjemnie zaokrąglone kształty nie jest prawdą.

... kiedy mówisz im komplementy

W całej swojej zmienności ta jedna cecha jest stała. Kobiety lubią, byś werbalizował swoje uczucia i zdawał sobie sprawę z ich wagi. Jeśli ciągle będziesz wysyłał sygnały typu: "kocham cię", "jesteś piękna", "masz cudowny uśmiech", "ładnie dziś wyglądasz" etc., a na dodatek w porę dostrzeżesz zmianę uczesania czy świeżo zakupioną sukienkę, Twoja ukochana będzie wniebowzięta.

Zresztą sam pomyśl, gdyby wybranka Twojego serca nigdy nie mówiła Ci, że Cię kocha, czy byłbyś pewny, że coś do Ciebie czuje? Poza tym kobiety lubią słuchać przyjemnych opinii na swój temat, a płynące z Twoich ust zapewnienia o miłości są dla nich potwierdzeniem tego, że uczucie ciągle płonie.

... poszukiwać wszędzie problemów

Kobiety postrzegają rzeczywistość z innej perspektywy niż mężczyźni. To, że nie widzisz bakterii na swojej dłoni, nie znaczy, iż ich tam nie ma. Poza tym kobiety mają tendencję do kierowania się tzw. intuicją, która podpowiada im, jak np. postępować z Tobą, z kim się zaprzyjaźnić, a kogo unikać. Kobiety mają dużą wiedzę o uczuciach, nastrojach i typach ludzkich charakterów. Mężczyźni wolą abstrakcyjne myślenie, ponieważ wykształcili je zamiast intuicji. Krótko mówiąc, to, co dla Ciebie nie stanowi problemu, nie oznacza, że nie jest kłopotliwe dla Twojej ukochanej.

Nie traktuj jednak nazbyt poważnie 90% poruszanych przez wybrankę Twojego serca kwestii. Głośne roztrząsanie spraw, które traktujesz jak narzekanie czy atak, stanowi po prostu charakterystyczny dla kobiet sposób rozwiązywania problemów, przykładania zaistniałych sytuacji do intuicyjnego szablonu aby znaleźć właściwe rozwiązanie. Pozostałym 10% poświęć jednak więcej uwagi.

Seks w plenerze fot. shutterstock.com/2015
... odwrotnie czytać informacje na mapie?

Nie da się ukryć, że przeciętna kobieta ma trudności z czytaniem mapy. Przypomnij sobie, co robi, kiedy się zgubi? Czy nie pyta od razu o drogę? Tymczasem mężczyzna w takiej sytuacji woli na własną rękę poszukiwać właściwego szlaku. Dlaczego?

W zamierzchłej przeszłości nasi praojcowie spędzali wiele czasu na wędrówkach w poszukiwaniu pożywienia, które wcale na nich nie czekało. Niekiedy odchodzili bardzo daleko od domu. Musieli więc po pierwsze nauczyć się przewidywania, gdzie szukać zwierząt, a po drugie sposobów szybkiego odnajdywania drogi powrotnej, najczęściej zresztą po ciemku.

Kobietom zawsze wydaje się, że może być lepiej niż jest. Ale tak naprawdę najbardziej zależy im na tym, by żyć w szczęśliwym i bezpiecznym związku.

W przeciwieństwie do mężczyzn, kobiety po jedzenie udawały się do pobliskiego ogródka, gdzie spokojnie rosły bulwy, korzonki i listki. Nie licz więc na to, że ktoś, kto przez stulecia nie musiał wędrować i odszukiwać dróg, nagle zacznie wykazywać superorientację w terenie i będzie potrafił odczytywać stworzoną przez (i dla) mężczyzn mapę.

No dobra. Poza tym prawda jest taka, że uwielbiamy także odgrywać przy was bezradne istotki. Czy coś w tym złego?

... ostrożniej niż faceci wciskać pedał gazu

Istnieje nawet specjalnie skonstruowana nazwa określająca sposób prowadzenia samochodu przez kobiety, mianowicie jazda defensywna. Jeśli zdarzy ci się szybko zbliżać w kierunku gasnącego już żółtego światła, a przed Tobą będzie toczyło się auto, to jeśli uda ci się dostrzec, że prowadzi kobieta, lepiej od razu zahamuj. Na 90% kobieta zatrzyma się przed skrzyżowaniem.

Automobilistki wolą nie narażać ani siebie, ani innych, bo w przeciwieństwie do mężczyzn nie zależy im na tym, by zawsze i wszędzie być na pierwszym miejscu i pokonywać po drodze wszelkie przeszkody, nawet takie, jak późne pomarańczowe światło czy wlekący się (czytaj: jadący wolniej niż 80 km/h) z przodu inny wóz.

Gdyby kierowcami były same kobiety, na drogach zapanowałby prawdziwy feministyczny raj, a mandaty za przekroczenie prędkości płaciłoby wyłącznie pozostałych 10% kobiet, które pod wpływem męskich perswazji zmodyfikowały swoją skłonność do umiarkowanej prędkości.

... być wiecznie niezadowolone

Kobiety to prawdziwe perfekcjonistki w dążeniu do własnej krainy marzeń. Poza tym zawsze im się wydaje, że może być lepiej niż jest. Ciągle chcą być szczuplejsze, atrakcyjniejsze, ładniej ubrane, mieszkać w większym domu, mieć więcej pieniędzy etc., etc. Ale tak naprawdę najbardziej zależy im na tym, by żyć w szczęśliwym i bezpiecznym związku. A to nie zależy wyłącznie od samych kobiet.

Drugą połowę związków stanowicie przecież wy, panowie. Zresztą powszechnie wiadomo, że pełni szczęścia nikomu nie udało się osiągnąć, ale ja nie podejmę się próby znalezienia rozwiązania przyczyn tej skłonności kobiet, ponieważ wymaga ona abstrakcyjnego myślenia.

MH

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  Moja super pociągająca seksualnie mężczyzn Żona też lubi ostry seks. Najostrzejszy jest jak uprawia go ze mną i jeszcze jednym facetem. Cóż to wtedy jest za seks. To prima SEKS. Orgazmy ma wtedy takie jakich wcześniej nie miała.
  ~Jerzy W, 2016-09-04 17:40:00
 • avatar
  zgłoś
  Ja również (podobnie jak Magda) lubię, słuchać komplementów. Reszta jakoś mnie nie opisuje. Zakupy? Zaskoczę Panów, ale nie lubię strasznie chodzić od sklepu do sklepu, przedzierać się przez gąszcz rozjuszonego tłumu, rozbierać się i ubierać w każdej przymierzalni. Wyprzedaże? rzadko na nich bywam bo nie lubię stada oszołomionych przecenami kobiet, godzinnych kolejek do przymierzalni a potem pół godzinnych do kasy. Dramat. Dieta? Byłam na diecie raz w życiu, liczyłam kalorie itd ale to był tylko jeden raz. A nie tak jak napisali "ciągle"...
  Agata, 2010-02-11 15:52:19
 • avatar
  zgłoś
  CYTAT(ToY SolideR @ 10-02-2010, 7:17) Na dobre trawienie to 5 razy dziennie po posiłku a jak ktoś ma wielkie problemy to też przed Wuj Alfred kręcił śmigło 6 razy dziennie
  Bijuu, 2010-02-10 08:55:12
 • avatar
  zgłoś
  CYTAT(Waldemar @ 09-02-2010, 23:12) albo trzyNa dobre trawienie to 5 razy dziennie po posiłku a jak ktoś ma wielkie problemy to też przed Kobieta w samym fartuszku jest bardzo interesująca
  ToY SolideR, 2010-02-10 07:17:04
 • avatar
  zgłoś
  albo trzy
  Waldemar, 2010-02-09 23:12:16
 • avatar
  zgłoś
  CYTAT(magdalena @ 09-02-2010, 22:27) a czy jest coś lepszego od codziennego udanego seksu? Hmm, browar z kumplami na murku, pojscie na mecz w drugiej lidze, wedkowanie nad zalewem...A powaznie: lepszy jest udany seks dwa razy dziennie
  Czytacz, 2010-02-09 23:10:56
 • avatar
  zgłoś
  CYTAT(Czytacz @ 09-02-2010, 23:19) Ty naprawde lubisz te swinstwa? Seks, fuj...a czy jest coś lepszego od codziennego udanego seksu?
  ~magdalena, 2010-02-09 22:27:33
 • avatar
  zgłoś
  CYTAT(magdalena @ 09-02-2010, 22:15) a seks gdzie jest SEKS???Ty naprawde lubisz te swinstwa? Seks, fuj...
  Czytacz, 2010-02-09 22:19:35
 • avatar
  zgłoś
  czuję się dotknięta...Jest jedna rzecz z tych wszystkich które lubię... komplementya seks gdzie jest SEKS???
  ~magdalena, 2010-02-09 22:15:25
 • avatar
  zgłoś
  CYTAT(Dyskrecja @ 09-02-2010, 14:04) Artykuł nie zaskoczył mnie niczym specjalnym,ale mozna poczytać. Nie każda kobieta uwielbia godzinne zakupy czy tysiące bluzek do przymierzania. Indywidualna sprawa.Takich kobiet które nie lubią godzinnych zakupów jest mało, powiedziałbym bardzo mało
  Sailus, 2010-02-09 21:48:42
 • avatar
  zgłoś
  Artykuł nie zaskoczył mnie niczym specjalnym,ale mozna poczytać. Nie każda kobieta uwielbia godzinne zakupy czy tysiące bluzek do przymierzania. Indywidualna sprawa.
  Dyskrecja, 2010-02-09 14:04:05
 • avatar
  zgłoś
  Panowie, może i macie rację....ale gdyby chcieć opisywać szczegółowo, wszystkie typowe zachowania kobiet, to z pewnością niejeden z was zrezygnowałby z lektury widząc tak obszerne tomy Mi osobiście artykuł się podoba, choćby z tego względu, że mimo iż o większości tych rzeczy wiedziałem, to pozwolił mi przypomnieć sobie/uświadomić na nowo...więc mniej stresu, a więcej luzu
  Łukasz, 2009-11-14 09:43:11
 • avatar
  zgłoś
  Tym, co czują niedosyt bądź rozczarowanie polecam: "Sekrety kobiet" Barbary De Angelis
  ~Borys, 2009-11-13 14:13:59
 • avatar
  zgłoś
  CYTAT(saber @ Nov 13 2009, 2:40 AM) Fajny temat na artykuł, ale niestety jakoś mnie nie powalił, dużo ogólników i oczywistych rzeczy.Dokładnie.Dodam tylko,że każda kobieta jest inna i przesiadywanie godzinami przed lustrem czy wielogodzinne zakupy to sprawa indywidualna.
  dług tlenowy, 2009-11-13 13:16:55
 • avatar
  zgłoś
  Fajny temat na artykuł, ale niestety jakoś mnie nie powalił, dużo ogólników i oczywistych rzeczy.
  saber, 2009-11-13 01:47:07
 • avatar
  zgłoś
  Wiele kobiecych zachowań to dla facetów zagadki nie mniejsze niż tajemnica powstania wszechświata. Czasem jednak zdarza się, że ich rozwiązanie nie jest niemożliwe. Pod warunkiem, że same nam pomogą zrozumieć, w czym rzecz. Oto przykłady.http://www.menshealth.pl/seks/Dlaczego-kob...lubia-3700.html
  Mens Health, 2009-11-12 19:19:51
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij