Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.5

Anatomia złamanego serca

Zamiast cierpieć bez sensu, kiedy ona niespodziewanie od Ciebie odchodzi, skorzystaj z naukowo opracowanych sposobów radzenia sobie z tęsknotą. Zobacz, co się dzieje z facetami, których porzuciła kobieta, i jak uniknąć syndromu złamanego serca.
Po rozstaniu musisz postępować jak nałogowiec, który chce rzucić nałóg. To oznacza zero spotkań, zero telefonów, zero e-maili i sprawdzania na portalach społecznościowych, co u niej słychać. (fot. Robert Whitman)
"To nie Twoja wina" - mówi ona... Ale - do cholery - Ty wcale nie myślałeś, że Twoja, w chwili, kiedy ona oświadcza Ci, że odchodzi. Słyszysz stek banałów z ust kobiety, która jeszcze chwilę temu wydawała Ci się tak bliska, najważniejsza, najpiękniejsza, i nie możesz uwierzyć własnym uszom.

Co to znaczy: "Zostańmy przyjaciółmi"? Przyjaciele nie traktują się w ten sposób, nie robią sobie świństw! Co oznacza tekst: "Muszę pobyć sama"? Przecież nie siedziałeś jej na karku przez cały dzień! "Nie, oczywiście, że nie ma nikogo innego poza tobą". Taaak? No, zobaczymy!

Masz ochotę kogoś zabić, a jednocześnie błagać ją, żeby Cię nie zostawiała. Ból, żal, rozpacz, bezsenność, natłok obsesyjnych myśli. Nie wiesz, co to cierpienie, dopóki Ci się to nie przytrafi. Wtedy czujesz, że z uśmiechem zniósłbyś nawet leczenie kanałowe zęba na żywca, gdyby tylko mogło to sprawić, że ona do Ciebie wróci.

Ale nie rób głupot. Okazuje się, że i tu nauka przychodzi nam z pomocą. Naukowcy zbadali, zmierzyli i opisali metody, dzięki którym Twój świat znowu zaroi się od interesujących kobiet. Zanim jednak do tego dojdziemy, musisz zrozumieć, że grozi Ci syndrom złamanego serca.

Co mówi nauka?

W ostatnich latach problem tzw. złamanego serca z jakichś powodów szczególnie zainteresował psychologów i neurologów. Intensywność emocji po utracie partnera, stres, jakiego doświadcza zarówno nasza psychika, jak i organizm, w bardzo wielu przypadkach nosi cechy choroby psychicznej.

W badaniach opublikowanych w magazynie "Journal of Personality and Social Psychology" stwierdzono, że 40% badanych, którzy przeżyli porzucenie, do 8 tygodni wcześniej miało objawy klinicznej depresji, z czego 12% z ostrym przebiegiem.

Prof. David Buss, autor głośniej książki "Ewolucja Pożądania", pisze, że ból spowodowany porzuceniem jest jednym z najbardziej stresujących doświadczeń, jakie może przeżyć istota ludzka. W psychologicznej skali bólu poprzedzają go jedynie tak okropne doświadczenia, jak utrata dziecka.

Koniec długotrwałego związku może być ekstremalnie traumatyczny, szczególnie w przypadku, kiedy mężczyzna został zdradzony, bez uprzedzenia poinformowany o tym, że partnerka odchodzi. Do tej samej kategorii zalicza się też utratę partnera w wyniku śmierci.

1 2 3 ... 4
STRONA 1 z 4

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  Jasne, grunt to ciało...
  ~ropuszka, 2012-01-15 20:41:37
 • avatar
  zgłoś
  'Filip88' napisał(-a):Sama prawda.. jak czytam teraz ten art i przypominam sobie moje rostanie z byla dziewczyna sprzed kilku lat, to mam wrazenie jakby ktos napisal go o moich prywatnych odczuciach.. w moim przypadku, podobnie jak u kolegi wyzej, najlepszym ukojeniem bylo niemal nieustanne trenowanie swojego ciala, szybkie zgubienie ~12 kg, co zaprocentowalo duzo lepszym samopoczuciem, wzrostem samooceny itp, wtedy tez zaczalem czytac MH i robie to jak widac do tej pory, to juz prawie 4 lata : )A pewien mój znajomy kilka lat wstecz po rozstaniu z panną zaczął tak pić,że po roku miał 25kg więcej i wątrobę do renowacji.Dziś już mu przeszło te picie ale problemy z utrzymaniem wagi są straszne.Gość ma jakieś 173cm wzrostu a waży 115kg.
  Joe Black, 2011-12-28 17:30:09
 • avatar
  zgłoś
  Sama prawda.. jak czytam teraz ten art i przypominam sobie moje rostanie z byla dziewczyna sprzed kilku lat, to mam wrazenie jakby ktos napisal go o moich prywatnych odczuciach.. w moim przypadku, podobnie jak u kolegi wyzej, najlepszym ukojeniem bylo niemal nieustanne trenowanie swojego ciala, szybkie zgubienie ~12 kg, co zaprocentowalo duzo lepszym samopoczuciem, wzrostem samooceny itp, wtedy tez zaczalem czytac MH i robie to jak widac do tej pory, to juz prawie 4 lata : )
  Filip88, 2011-12-28 10:09:19
 • avatar
  zgłoś
  Po moim styczniowym rozstaniu skupilem sie na swoim ciele , dieta cwiczenia itd szybko zapomnialem o niej . Teraz mam 20kg mniej i jeden kaloryfer w domu wiecej
  Olaf, 2011-10-17 15:15:54
 • avatar
  zgłoś
  Racja, po takim ciosie najlepiej zajechać się na treningu.
  koneser, 2011-10-17 10:00:08
 • avatar
  zgłoś
  Zamiast cierpieć bez sensu, kiedy ona niespodziewanie od Ciebie odchodzi, skorzystaj z naukowo opracowanych sposobów radzenia sobie z tęsknotą. Zobacz, co się dzieje z facetami, których porzuciła kobieta, i jak uniknąć syndromu złamanego serca.
  Mens Health, 2011-10-15 12:12:58
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij