Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]

Menshealth.PL

PODZIEL SIĘ

1


OCEŃ
3.1

8 mitów na temat życia seksualnego kobiet

Wasz szpieg z krainy kobiet ujawnia kolejne tajemnice na temat seksu i życia seksualnego kobiet. Okazuje się, że spora część z tego o czym do tej pory byliście przekonani, to po prostu nieprawda. Oto 8 poglądów, z którymi trzeba się rozstać.

Joanna Górecka  2015-03-03
seksowna blondynka fot. Nina Buday, 2015, shutterstock.com

1. Kobiety najbardziej cenią zabawnych kochanków

To trzeba koniecznie wyjaśnić, ponieważ narosło tu zbyt wiele nieporozumień. Otóż tak, kobiety bardzo cenią poczucie humoru u mężczyzn. Dowcip pomaga przełamać pierwsze lody i sprawia, że codzienne życie jest zabawniejsze. Ale, uwaga, kobiety stanowczo nie życzą sobie żadnych żartów i wygłupów przed i w trakcie seksu.

Jeżeli coś zabawnego przyjdzie Ci do głowy w momencie, gdy patrzysz, jak Twoja partnerka się rozbiera, to lepiej zamilcz na wieki. Powiem inaczej – wszystko, co może sugerować, że nie jesteś na 100% skoncentrowany na seksie z partnerką, jest w jej oczach niewybaczalnym błędem.

 

Seksualność kobiet fot. shutterstock.com

2. Najbardziej ekscytujący seks jest z kimś, kogo właśnie poznałeś

To klasyczna męska fantazja, ale nie ma nic wspólnego z prawdą. W każdym razie z pewnością nie w przypadku kobiet. Pierwszy raz może być super, pod warunkiem że znacie się już jakiś czas, flirtujecie i zdążyliście rozbudzić w sobie seksualną ciekawość i prawdziwe pożądanie, które nadaje dodatkowy wymiar seksowi.

Ale tak naprawdę, a potwierdzają to wszystkie badania seksuologów, najlepszy, najbardziej odjazdowy seks zdarza się ludziom, którzy już się dotarli, znają swoje reakcje, nie krępują się siebie i – co istotne – mają pewność, że partner ich akceptuje ze wszystkimi ich wadami i zaletami.

 

Seksualność kobiet fot. shutterstock.com

3. Kobiety potrzebują tyle samo seksu, co mężczyźni

To jest taki nowoczesny mit, chętnie powtarzany w kolorowych magazynach, ale nie ma wiele wspólnego z prawdą. Kobiety oczywiście lubią seks, ale czasami nie są w nastroju. O ile mężczyźnie łatwiej się przełączyć na tryb seksualny, nawet po ciężkim dniu w pracy, o tyle u kobiet to tak nie działa.

Natomiast oczekują od Ciebie, że to zrozumiesz i nie będziesz strzelał focha. Życie nie jest fair jeszcze z jednego powodu. O ile ona daje sobie prawo, żeby Ci powiedzieć, że dzisiaj nie jest w nastroju, to taki sam tekst z Twojej strony, w momencie gdy ona ma ochotę na seks, wywoła skutki porównywalne z tsunami.

 

Seksualność kobiet fot. shutterstock.com

4. Bawienie się jej włosami to jeden z ważnych elementów gry wstępnej

Po to kobiety wydają majątek (tak, majątek – jesteś dorosły, więc najwyższy czas, żebyś poznał prawdę) na fryzjera – co oprócz cięcia i farbowania oznacza mnóstwo zabiegów pielęgnacyjnych, a czasem i przedłużanie włosów – by fantastycznie wyglądać.

A Ty przez te swoje bezsensowne pieszczoty możesz to wszystko popsuć albo, co gorsza, odkryć sekret nagłej zmiany fryzury z krótkiej na długą. Po prostu odczep się od moich włosów! Jedyny fragment skóry głowy, który jest do dotykania, to linia graniczna między włosami a skórą za uszami i przy szyi. Ale delikatnie.

 

Seksualność kobiet fot. shutterstock.com

5. Piękne kobiety są trudniejsze do uwiedzenia

Czy to oznacza, że zadajesz się tylko z kobietami, które Ci się niespecjalnie podobają, bo uważasz, że te, które Cię kręcą, nie są z Twojej ligi? Czy Ty nie jesteś przypadkiem zakompleksiałym świrem?

Weźże podejdź do tej kobiety i zacznij z nią normalnie rozmawiać. Możesz odnieść niespodziewany sukces, jako że te piękne kobiety przyzwyczajone są do dwóch typów mężczyzn – albo normalnych facetów, którzy robią z siebie idiotę, bo są zbyt onieśmieleni jej urodą, albo do aroganckich palantów, których pewność siebie płynie stąd, że mają za dużo kasy. Zachowuj się tak, jakbyś w ogóle nie zauważał jej urody.

 

Seksualność kobiet fot. shutterstock.com

6. Kobiety wyglądające wyzywająco są świetne w łóżku

Mężczyźni, w odróżnieniu od kobiet, nie zakładają, że komunikaty wysyłane przez innych ludzi mogą ich wprowadzać w błąd. Niektórzy nazywają to prostodusznością. Oczywiście nie jestem w stanie stwierdzić, jakie są Twoje oczekiwania, ale możesz się srodze zawieść na kobietach noszących się w stylu „wczesna Doda”.

Zbyt oczywiste wykładanie na ladę wszystkich swoich atutów może świadczyć o tym, że kobieta nie tyle lubi seks, co traktuje go instrumentalnie. Więcej finezji, autentycznej pasji i kreatywności znajdziesz u kobiet noszących się nieco dyskretniej. Tajemniczość pobudza wyobraźnię.

 

Seksualność kobiet Shutterstock.com

7. Jeżeli znajdujesz u niej wibrator, to oznacza, że jej nie zaspokajasz

Nie masz się czego obawiać. Przeciwnie. Jeżeli Twoja partnerka jest posiadaczką takiego gadżetu, to oznacza, że świetnie trafiłeś. Masz bowiem do czynienia z osobą o dużych potrzebach seksualnych, świadomą swojego ciała i wiedzącą dokładnie, o co jej w tym wszystkim chodzi.

Dla miażdżącej większości jego posiadaczek wibrator nie stanowi zastępczego faceta; co więcej, może sprawić, że seks z partnerem stanie się bardziej ekscytujący. Poproś ją, żeby zaprosiła go na trzeciego do waszego łóżka i niech Ci pokaże, jak możecie urozmaicić sobie wasz seks dzięki temu gadżetowi.

 

Seksualność kobiet fot. shutterstock.com

8. Bądź uważny i wyczulony na jej potrzeby

Niby tak – hasło słuszne i poprawne politycznie, ale czasem każda z nas chciałaby być potraktowana nieco obcesowo. Ja wiem, że wcześniej pisałam coś o braku nastroju, z którym powinieneś się liczyć, ale kto powiedział, że kobiety muszą być zawsze takie bardzo konsekwentne i racjonalne?

Od czasu do czasu fajnie jest, gdy partner staje się dominujący, szorstki, egoistyczny, namiętny, męski i traktuje nas, jak nie powiem kogo. Rzuci na łóżko, każe się natychmiast rozebrać, mówi świństwa. Zbyt grzeczny seks jest nudny, jeżeli to jedyne danie w menu.

MH 05/12   

 

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    Wasz szpieg z krainy kobiet ujawnia kolejne tajemnice na temat seksu i życia seksualnego kobiet. Okazuje się, że spora część z tego o czym do tej pory byliście przekonani, to po prostu nieprawda. Oto 8 poglądów, z którymi trzeba się rozstać.<br /><br /><a href="/seks/8-mitow-na-temat-zycia-seksualnego-kobiet,6031,1"></a>
    Mens Health, 2015-03-04 00:40:43
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij