Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘ



OCEŃ
3.7

5 patentów na nowoczesną kobietę

Dzisiejsze kobiety są niezależne, pewne siebie i coraz mniej czasu dają facetom na to, by zrobili na nich dobre wrażenie podczas pierwszej randki. Oto 5 rad, jak nie zmarnować tej okazji. Zobacz, co działa na nowoczesne kobiety i nie popełniaj starych błędów.
Może i jestem nowoczesna, ale wciąż lubię to staroświeckie przytulanie się do fajnego faceta... (fot. Maksim Shmeljov 2011/shutterstock.com)
Coraz później wchodzimy w poważne związki, a to oznacza, że coraz dłużej musicie się bawić w randkowanie. Co więcej, będziecie mieli coraz częściej do czynienia z samodzielnymi, niezależnymi kobietami, które już nie dają się nabierać na plewy. Nie są desperatkami, które się chcą po prostu załapać. Nie chodzi im o jakiegoś faceta, tylko o interesującego partnera. To wymaga wysiłku (od Ciebie!) i zastosowania nowych strategii. Oto plan działania przygotowany przez specjalistów specjalnie dla MH.

 1.


Miej interesujące hobby.

Współczesne kobiety nie są zainteresowane znajomością z facetem, z którym nie mają nic wspólnego. "Powinieneś mieć interesujące hobby" - mówi Leil Lowndes, autorka książki "Pożegnanie z nieśmiałością" (wyd. G+J 2008). To prowadzi do poszerzenia kręgu znajomych o ludzi, z którymi już masz coś wspólnego. A to pierwszy krok do zaufania i zażyłości.

Kobiety szukają facetów interesujących. Umiesz śpiewać szanty i znasz dwa akordy na gitarę? To nie wystarczy.

Nie masz szczególnych zainteresowań? Niedobrze. Gry komputerowe oraz to, co robisz w pracy, nie liczą się. Ale na pewno jest coś, na czym się znasz lepiej niż przeciętnie. Polityka? Historia? Podróże? Wino? Ekologia? Hodowla kaktusów? Medycyna niekonwencjonalna? Wyścigi samochodowe? Muzyka? Film? Jakiś punkt zaczepienia musisz mieć.

Istnieje w antropologii teoria, według której szczególne ludzkie umiejętności artystyczne, typu malowanie obrazów, pisanie wierszy, taniec czy komponowanie symfonii, mężczyźni rozwinęli tylko dlatego, że to się podobało kobietom. Dzięki temu facet, który umiał coś fajnego robić, mógł odnieść większy sukces reprodukcyjny. Dlatego rozwijaj się, bo ewolucja eliminuje nudziarzy.

 2.


Zaprzyjaźnij się z kobietami.

Chodząc samotnie albo z kumplami kilka razy w tygodniu do klubów, wcale nie zwiększasz szansy na poznanie kogoś fajnego. Owszem, możesz próbować i samo próbowanie może być nawet zabawne przez jakiś czas, ale samotność może Ci doskwierać w dalszym ciągu. Jest lepszy sposób. Badania na Uniwersytecie Temple w Pensylwanii wykazały, że 63% par z długim stażem zostało skojarzonych przez przyjaciół. A właściwie przyjaciółki.

"Single z odzysku około trzydziestki dostają o wiele więcej wsparcia ze strony koleżanek niż kobiety, jeżeli chodzi o szukanie nowych partnerek" - uważa dr Judith Sills, psychoterapeutka i autorka poradników. Koleżanki, kierowane instynktowną potrzeba zaopiekowania się samotnym kolegą, częściej aranżują mu randki i generalnie pomagają radzić sobie z trudami życia w pojedynkę.

STRONA 1 z 2

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  Fajnie napisany artykuł. W sposób prosty wyjaśnia jak zachowywać sięwobec wspólczesnych kobiet.
  robek, 2012-04-29 15:08:18
 • avatar
  zgłoś
  Dzisiejsze kobiety są niezależne, pewne siebie i coraz mniej czasu dają facetom na to, by zrobili na nich dobre wrażenie podczas pierwszej randki. Oto 5 rad, jak nie zmarnować tej okazji. Zobacz, co działa na nowoczesne kobiety i nie popełniaj starych błędów.
  Mens Health, 2011-11-22 20:55:40
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij