Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]

Menshealth.PL

PODZIEL SIĘOCEŃ
3.8

10 rzeczy, na które ona zwróci uwagę

Chcesz na pierwszej randce zrobić na niej piorunujące wrażenie? Zamiast iść na żywioł przygotuj się dobrze do spotkania, bo od samego początku będziesz pod obserwacją. Oto 10 rzeczy, na podstawie których kobiety dokonują wstępnej oceny facetów.

Viola Nowacka 2009-10-06
Nie wiem dlaczego, ale im dłużej Cię obserwuję, tym trudniej mi oderwać od Ciebie wzrok. (fot. Xsandra 2009/shutterstock.com)

Nawet sobie nie wyobrażasz, jak ogromną pracę wykonuje kobiecy mózg podczas tych pierwszych kilku sekund waszego pierwszego spotkania. "Każdy szczegół może być istotny, jeżeli chodzi o wybór potencjalnego ojca dla jej dzieci" - mówi dr Carol Kauffman, psychoterapeutka związków z Uniwersytetu Harwarda. OK.

Niech te sekundy pracują na Ciebie. Oto, co dla niej się liczy, w chronologicznym porządku.

1. Jak on się ubrał na randkę?

"Kobieta zwraca uwagę na to, czy zadałeś sobie przed randką trochę wysiłku, aby dobrze wyglądać - tłumaczy dr Alina Zoldbrod, psychoterapeutka z Bostonu. - Twój niedbały wygląd to dla niej komunikat, że nie masz dla niej szacunku".

2. Czy nie jest depresyjny, agresywny, czy ma poczucie humoru, czy nie gapi się na mój biust?

Tylu psycholi chodzi po świecie, że rozsądna kobieta musi być wyczulona na wszelkie oznaki braku psychicznej równowagi. Wszelkie objawy, że cierpisz na jakieś obsesje, nerwice lub inne psychiczne odchylenia od normy, mogą spowodować, że jej stosunek do Ciebie momentalnie ulegnie ochłodzeniu.

3. Czy nie przypomina mojego byłego?

"Oczekiwania kobiet wobec nowo poznanych mężczyzn bardzo często bazują na negatywnych bądź pozytywnych doświadczeniach z przeszłości" - mówi dr Kauffman. Jeśli ona opowiada o swoim byłym, słuchaj uważnie.

4. Czy nie wlecze się za nim przeszłość?

Facet, który ma wyraźny problem z psychicznym pożegnaniem się z byłym związkiem, mówi o tym za dużo, albo podejrzanie emocjonalnie, nie jest dobrym kandydatem dla rozsądnej kobiety. Tacy przyciągną tylko jeden typ kobiet - ofiary.

Randka, pierwsze wrażenie fot. shutterstock.com

5. Czy umie mówić o sobie, no i czy potrafi mnie słuchać?

Ona prawdopodobnie weźmie na siebie 80% konwersacji, Tobie zostanie do wypełnienia tylko 20% czasu. Lepiej, żebyś przez ten czas mówił coś, co brzmi sensownie i co będzie interesujące nie tylko dla Ciebie.

6. Czy nie jest skąpiradłem?


Większość kobiet dostrzega istotną zależność pomiędzy zostawianiem 10% napiwku w restauracji a potencjalną zdolnością do zabezpieczenia przyszłości żony i dzieci.

7. Czy potrafi mnie zrozumieć i docenić?

Jeżeli po rozmowie nie wiesz nic na temat jej poglądów, ambicji, zainteresowań, najprawdopodobniej tu właśnie popełniasz błąd. Następnym razem zadawaj więcej pytań i słuchaj, naprawdę słuchaj odpowiedzi.

 

Randka, pierwsze wrażenie fot. shutterstock.com

8. Czy jest zainteresowany związkiem, ale nie desperacko?

Kobiety szukają mężczyzn, którzy nie boją się związku z kobietami (żadnych mamisynków czy Piotrusiów Panów). Z drugiej strony przesadne okazywanie, jak bardzo Ci zależy na zażyłości, i to jak najszybciej, spali Twoje szanse na starcie.

9. Czy jest słowny?

Wszystko, co może podważyć Twoją wiarygodność - spóźnienie, drobne kłamstewka, które wychodzą na jaw - przeniesie Twoją kandydaturę do kategorii "Nie Rokuje".

10. Czy będzie dobrym ojcem?

Tu ważne są Twoje relacje z innymi i stosunek do słabszych. To jak się zwracasz do rodziny, cudzych dzieci, kotów i psów. Czy jesteś w naturalny sposób opiekuńczy, otwierasz przed nią drzwi, dbasz, by było jej wygodnie, ciepło itd.

MH 04/2005

 

Komentarze

 
 
 • avatar
  zgłoś
  A ja myślałem poprostu...,,Czy będzie miał wypchany forsą portfel,,
  ~hba, 2016-08-31 13:41:46
 • avatar
  zgłoś
  CYTAT(Waldemar @ 11-02-2010, 15:40) No to musimy się umówić pasujesz do opisu w 100% ?
  ~Agata, 2010-02-11 14:55:41
 • avatar
  zgłoś
  CYTAT(Agata @ 11-02-2010, 14:29) Mężczyzna musi być zadbany. Czyste, obcięte paznokcie, żadnego brudu pod nimi. Dłonie również zadbane. Ubranie koniecznie pasujące do miejsca randki. Czyste, pachnące i wyprasowane. ( o tym wszystkim pisał Sven na blogu). Buty: czyste, jeżeli ubiera się adidasy to warto też wyprać sznurówki jeżeli obuwie eleganckie to koniecznie wypastowane. Uwielbiam jak facet pięknie pachnie, zapach jest ogromnym afrodyzjakiem. Nie mam w naturze oglądania się za facetami na ulicy ale jak jakiś mnie minie a poczuję boski zapach to muszę się obrócić Świeży oddech i piękny, szczery uśmiech. To tak z wyglądu na pierwszy rzut oka. Aha co do ciała delikwenta plus dla tego, który ma wysportowaną sylwetę, wyrzeźbienie ale w zdrowym rozsądku. Podczas rozmowy. Facet powinien mnie zaciekawić tym co mówi, nudziarz odpada albo taki, który nie potrafi obronić swoich poglądów. Zwracam uwagę również jak mówi, na sposób dobierania słów. Nie może przyjść na randkę ze mną na kacu, czy po ostrej imprezie gdzie widać po nim, że jest nie wyspany, zmęczony. Poczucie humoru też jest punktowane Czy patrzy mi w oczy czy chaotycznie rozgląda się. Jeżeli zadaje mi pytania to też bez przesady z ilością i ze smakiem oczywiście. Miło jest jeżeli puszcza mnie przodem czy otwiera drzwi No to musimy się umówić
  ~Waldemar, 2010-02-11 14:40:52
 • avatar
  zgłoś
  CYTATW wyobrażeniach i tak często zamiast naszej twarzy stałymi gośćmi bywają Brad Pitt czy Hrithik Roshan, ale żadna się do tego ZWYKLE nie przyznaje ofkors... wiec umówmy się, że cenią pupę biggrin.gifCYTATNo tak, tyle, że jeśli chodzi o moją kobiete to jestem pewien, że rzadziej tak sobie wyobraża, aniżeli ja np. o Marince ...eh Łuczenko smile.gife tam, przesadzacie wszyscy dobrze wiedzą, że Wasze kobiety najczęściej marzą o mnie
  ~Misiou, 2010-02-11 13:33:36
 • avatar
  zgłoś
  Mężczyzna musi być zadbany. Czyste, obcięte paznokcie, żadnego brudu pod nimi. Dłonie również zadbane. Ubranie koniecznie pasujące do miejsca randki. Czyste, pachnące i wyprasowane. ( o tym wszystkim pisał Sven na blogu). Buty: czyste, jeżeli ubiera się adidasy to warto też wyprać sznurówki jeżeli obuwie eleganckie to koniecznie wypastowane. Uwielbiam jak facet pięknie pachnie, zapach jest ogromnym afrodyzjakiem. Nie mam w naturze oglądania się za facetami na ulicy ale jak jakiś mnie minie a poczuję boski zapach to muszę się obrócić Świeży oddech i piękny, szczery uśmiech. To tak z wyglądu na pierwszy rzut oka. Aha co do ciała delikwenta plus dla tego, który ma wysportowaną sylwetę, wyrzeźbienie ale w zdrowym rozsądku. Podczas rozmowy. Facet powinien mnie zaciekawić tym co mówi, nudziarz odpada albo taki, który nie potrafi obronić swoich poglądów. Zwracam uwagę również jak mówi, na sposób dobierania słów. Nie może przyjść na randkę ze mną na kacu, czy po ostrej imprezie gdzie widać po nim, że jest nie wyspany, zmęczony. Poczucie humoru też jest punktowane Czy patrzy mi w oczy czy chaotycznie rozgląda się. Jeżeli zadaje mi pytania to też bez przesady z ilością i ze smakiem oczywiście. Miło jest jeżeli puszcza mnie przodem czy otwiera drzwi
  ~Agata, 2010-02-11 13:29:13
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij