Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.8

10 rzeczy, na które ona zwróci uwagę

Chcesz na pierwszej randce zrobić na niej piorunujące wrażenie? Zamiast iść na żywioł przygotuj się dobrze do spotkania, bo od samego początku będziesz pod obserwacją. Oto 10 rzeczy, na podstawie których kobiety dokonują wstępnej oceny facetów.

Nie wiem dlaczego, ale im dłużej Cię obserwuję, tym trudniej mi oderwać od Ciebie wzrok. (fot. Xsandra 2009/shutterstock.com)
Nawet sobie nie wyobrażasz, jak ogromną pracę wykonuje kobiecy mózg podczas tych pierwszych kilku sekund waszego pierwszego spotkania. "Każdy szczegół może być istotny, jeżeli chodzi o wybór potencjalnego ojca dla jej dzieci" - mówi dr Carol Kauffman, psychoterapeutka związków z Uniwersytetu Harwarda. OK.

Niech te sekundy pracują na Ciebie. Oto, co dla niej się liczy, w chronologicznym porządku.

1. Jak on się ubrał na randkę?

"Kobieta zwraca uwagę na to, czy zadałeś sobie przed randką trochę wysiłku, aby dobrze wyglądać - tłumaczy dr Alina Zoldbrod, psychoterapeutka z Bostonu. - Twój niedbały wygląd to dla niej komunikat, że nie masz dla niej szacunku".

2. Czy nie jest depresyjny, agresywny, czy ma poczucie humoru, czy nie gapi się na mój biust?

Tylu psycholi chodzi po świecie, że rozsądna kobieta musi być wyczulona na wszelkie oznaki braku psychicznej równowagi. Wszelkie objawy, że cierpisz na jakieś obsesje, nerwice lub inne psychiczne odchylenia od normy, mogą spowodować, że jej stosunek do Ciebie momentalnie ulegnie ochłodzeniu.

3. Czy nie przypomina mojego byłego?

"Oczekiwania kobiet wobec nowo poznanych mężczyzn bardzo często bazują na negatywnych bądź pozytywnych doświadczeniach z przeszłości" - mówi dr Kauffman. Jeśli ona opowiada o swoim byłym, słuchaj uważnie.

4. Czy nie wlecze się za nim przeszłość?

Facet, który ma wyraźny problem z psychicznym pożegnaniem się z byłym związkiem, mówi o tym za dużo, albo podejrzanie emocjonalnie, nie jest dobrym kandydatem dla rozsądnej kobiety. Tacy przyciągną tylko jeden typ kobiet - ofiary.

Randka, pierwsze wrażenie fot. shutterstock.com
5. Czy umie mówić o sobie, no i czy potrafi mnie słuchać?

Ona prawdopodobnie weźmie na siebie 80% konwersacji, Tobie zostanie do wypełnienia tylko 20% czasu. Lepiej, żebyś przez ten czas mówił coś, co brzmi sensownie i co będzie interesujące nie tylko dla Ciebie.

6. Czy nie jest skąpiradłem?


Większość kobiet dostrzega istotną zależność pomiędzy zostawianiem 10% napiwku w restauracji a potencjalną zdolnością do zabezpieczenia przyszłości żony i dzieci.

7. Czy potrafi mnie zrozumieć i docenić?

Jeżeli po rozmowie nie wiesz nic na temat jej poglądów, ambicji, zainteresowań, najprawdopodobniej tu właśnie popełniasz błąd. Następnym razem zadawaj więcej pytań i słuchaj, naprawdę słuchaj odpowiedzi.

 

Randka, pierwsze wrażenie fot. shutterstock.com
8. Czy jest zainteresowany związkiem, ale nie desperacko?

Kobiety szukają mężczyzn, którzy nie boją się związku z kobietami (żadnych mamisynków czy Piotrusiów Panów). Z drugiej strony przesadne okazywanie, jak bardzo Ci zależy na zażyłości, i to jak najszybciej, spali Twoje szanse na starcie.

9. Czy jest słowny?

Wszystko, co może podważyć Twoją wiarygodność - spóźnienie, drobne kłamstewka, które wychodzą na jaw - przeniesie Twoją kandydaturę do kategorii "Nie Rokuje".

10. Czy będzie dobrym ojcem?

Tu ważne są Twoje relacje z innymi i stosunek do słabszych. To jak się zwracasz do rodziny, cudzych dzieci, kotów i psów. Czy jesteś w naturalny sposób opiekuńczy, otwierasz przed nią drzwi, dbasz, by było jej wygodnie, ciepło itd.

MH 04/2005

 

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  a jak koles przyjdzie szczerbaty na randke to mu sie upiecze czy tea nie DA rady??
  ~olo, 2017-05-15 21:24:10
 • avatar
  zgłoś
  Szukajcie a znajdziecie ale po 70 dziesiątce . W sklepia takich nie ma pajace się skończyły.
  ~bronek, 2016-12-02 17:02:14
 • avatar
  zgłoś
  A ja myślałem poprostu...,,Czy będzie miał wypchany forsą portfel,,
  ~hba, 2016-08-31 13:41:46
 • avatar
  zgłoś
  CYTAT(Waldemar @ 11-02-2010, 15:40) No to musimy się umówić pasujesz do opisu w 100% ?
  Agata, 2010-02-11 14:55:41
 • avatar
  zgłoś
  CYTAT(Agata @ 11-02-2010, 14:29) Mężczyzna musi być zadbany. Czyste, obcięte paznokcie, żadnego brudu pod nimi. Dłonie również zadbane. Ubranie koniecznie pasujące do miejsca randki. Czyste, pachnące i wyprasowane. ( o tym wszystkim pisał Sven na blogu). Buty: czyste, jeżeli ubiera się adidasy to warto też wyprać sznurówki jeżeli obuwie eleganckie to koniecznie wypastowane. Uwielbiam jak facet pięknie pachnie, zapach jest ogromnym afrodyzjakiem. Nie mam w naturze oglądania się za facetami na ulicy ale jak jakiś mnie minie a poczuję boski zapach to muszę się obrócić Świeży oddech i piękny, szczery uśmiech. To tak z wyglądu na pierwszy rzut oka. Aha co do ciała delikwenta plus dla tego, który ma wysportowaną sylwetę, wyrzeźbienie ale w zdrowym rozsądku. Podczas rozmowy. Facet powinien mnie zaciekawić tym co mówi, nudziarz odpada albo taki, który nie potrafi obronić swoich poglądów. Zwracam uwagę również jak mówi, na sposób dobierania słów. Nie może przyjść na randkę ze mną na kacu, czy po ostrej imprezie gdzie widać po nim, że jest nie wyspany, zmęczony. Poczucie humoru też jest punktowane Czy patrzy mi w oczy czy chaotycznie rozgląda się. Jeżeli zadaje mi pytania to też bez przesady z ilością i ze smakiem oczywiście. Miło jest jeżeli puszcza mnie przodem czy otwiera drzwi No to musimy się umówić
  Waldemar, 2010-02-11 14:40:52
 • avatar
  zgłoś
  CYTATW wyobrażeniach i tak często zamiast naszej twarzy stałymi gośćmi bywają Brad Pitt czy Hrithik Roshan, ale żadna się do tego ZWYKLE nie przyznaje ofkors... wiec umówmy się, że cenią pupę biggrin.gifCYTATNo tak, tyle, że jeśli chodzi o moją kobiete to jestem pewien, że rzadziej tak sobie wyobraża, aniżeli ja np. o Marince ...eh Łuczenko smile.gife tam, przesadzacie wszyscy dobrze wiedzą, że Wasze kobiety najczęściej marzą o mnie
  Misiou, 2010-02-11 13:33:36
 • avatar
  zgłoś
  Mężczyzna musi być zadbany. Czyste, obcięte paznokcie, żadnego brudu pod nimi. Dłonie również zadbane. Ubranie koniecznie pasujące do miejsca randki. Czyste, pachnące i wyprasowane. ( o tym wszystkim pisał Sven na blogu). Buty: czyste, jeżeli ubiera się adidasy to warto też wyprać sznurówki jeżeli obuwie eleganckie to koniecznie wypastowane. Uwielbiam jak facet pięknie pachnie, zapach jest ogromnym afrodyzjakiem. Nie mam w naturze oglądania się za facetami na ulicy ale jak jakiś mnie minie a poczuję boski zapach to muszę się obrócić Świeży oddech i piękny, szczery uśmiech. To tak z wyglądu na pierwszy rzut oka. Aha co do ciała delikwenta plus dla tego, który ma wysportowaną sylwetę, wyrzeźbienie ale w zdrowym rozsądku. Podczas rozmowy. Facet powinien mnie zaciekawić tym co mówi, nudziarz odpada albo taki, który nie potrafi obronić swoich poglądów. Zwracam uwagę również jak mówi, na sposób dobierania słów. Nie może przyjść na randkę ze mną na kacu, czy po ostrej imprezie gdzie widać po nim, że jest nie wyspany, zmęczony. Poczucie humoru też jest punktowane Czy patrzy mi w oczy czy chaotycznie rozgląda się. Jeżeli zadaje mi pytania to też bez przesady z ilością i ze smakiem oczywiście. Miło jest jeżeli puszcza mnie przodem czy otwiera drzwi
  Agata, 2010-02-11 13:29:13
 • avatar
  zgłoś
  CYTAT(Waldemar @ 10-02-2010, 21:04) Sami więc przyznacie, że ja nie pasuję do tej planety A ja tam się cieszę że nie pasuję , cóż przynajmniej coś nie odróżnia od reszty zjadaczy chleba .Niektórzy po prostu są skazani na samotność i im szybciej się z tym pogodzisz tym lepiej .
  Bijuu, 2010-02-11 07:49:54
 • avatar
  zgłoś
  Doszedlem do wniosku ze moja dziewczyna musi byc : artystką, fitnesską, filmomaniaczką, molem książkowym lub bardzo blisko, i do tego powinna mieć czas dla znajomych, pracy i dla mnie . Sami więc przyznacie, że ja nie pasuję do tej planety
  Waldemar, 2010-02-10 21:04:16
 • avatar
  zgłoś
  CYTAT(Borys @ 10-02-2010, 20:42) W wyobrażeniach i tak często zamiast naszej twarzy stałymi gośćmi bywają Brad Pitt czy Hrithik Roshan, ale żadna się do tego ZWYKLE nie przyznaje ofkors... wiec umówmy się, że cenią pupę No tak, tyle, że jeśli chodzi o moją kobiete to jestem pewien, że rzadziej tak sobie wyobraża, aniżeli ja np. o Marince ...eh Łuczenko
  brylant, 2010-02-10 20:57:45
 • avatar
  zgłoś
  CYTAT(brylant @ 10-02-2010, 20:20) No chodziło mi bardziej o to, że faceci aż tak nie cenią pupy u kobiet, a dla nich jest to najważniejsza częśc naszego ciała /no może poza twarzą ofkors W wyobrażeniach i tak często zamiast naszej twarzy stałymi gośćmi bywają Brad Pitt czy Hrithik Roshan, ale żadna się do tego ZWYKLE nie przyznaje ofkors... wiec umówmy się, że cenią pupę CYTAT(Waldemar @ 10-02-2010, 20:23) Wiem, zartowalem Wiesz, podzielone są zdania, zgrabne cztery litery dają do zrozumienia potencjalnej samiczce, że... dobrze pływamy delfinem Otóż to ! nie wspominając o rozmiarze ekhm... obuwia, tańcu...
  ~Borys, 2010-02-10 20:42:20
 • avatar
  zgłoś
  CYTAT(brylant @ 10-02-2010, 21:20) No chodziło mi bardziej o to, że faceci aż tak nie cenią pupy u kobiet, a dla nich jest to najważniejsza częśc naszego ciała /no może poza twarzą ofkors Wiem, zartowalem Wiesz, podzielone są zdania, zgrabne cztery litery dają do zrozumienia potencjalnej samiczce, że... dobrze pływamy delfinem Moim " fetyszem " są łydki. A tak to standard - fitnessowa pupa i duże cycki 
  Waldemar, 2010-02-10 20:23:20
 • avatar
  zgłoś
  No chodziło mi bardziej o to, że faceci aż tak nie cenią pupy u kobiet, a dla nich jest to najważniejsza częśc naszego ciała /no może poza twarzą ofkors
  brylant, 2010-02-10 20:20:56
 • avatar
  zgłoś
  CYTAT(brylant @ 10-02-2010, 20:41) A ja sie tu nie zgodze, dla mnie ważniejsza jest twarz a potem biust ,no a dla kobiet ponoć właśnie nasze 4 literki... Toś mnie rozwalil!!  Kobieta woli meskie dupki od buźki haha. Brylant coś Ty Wszyscy wiemy ze ich nic nie pociąga tak jak nasze zmarszczki za uchem !
  Waldemar, 2010-02-10 20:12:48
 • avatar
  zgłoś
  CYTAT(Waldemar @ 10-02-2010, 19:28) Ale prawda jest taka : Kobieta patrzy na męskie posladki tak samo jak facet na damskie. ...A ja sie tu nie zgodze, dla mnie ważniejsza jest twarz a potem biust ,no a dla kobiet ponoć właśnie nasze 4 literki...
  brylant, 2010-02-10 19:41:06
 • avatar
  zgłoś
  Ale prawda jest taka : Kobieta patrzy na męskie posladki tak samo jak facet na damskie. Niewiele w tym przesady - różnica polega tylko na sile jaką odgrywa to na jedną i drugą płeć (wiadomo, dla faceta to niestety spory wyznacznik)PS : Borys, tu się zgadzam
  Waldemar, 2010-02-10 19:28:40
 • avatar
  zgłoś
  CYTAT(Waldemar @ 10-02-2010, 13:24) Tak, każda ma inny gust ale jakby nie patrzeć ma być - umięśniony Sflaczałe i tłuste odpadają, zgadza się, drogie Panie?Rzeźba Dawida (poza niuansem dotyczącym mięśni grzbietowych) chyba najlepiej oddaje wzorzec umięśnienia, zwłaszcza męskich pośladków. Większość z nas dba o klatę, bicepsy, tricepsy... a pomija najważniejszy mięsień CYTAT(Misiou @ 10-02-2010, 13:40) wyobrażacie sobie, panowie, sytuację, w której facet wchodzi na typowo damskie forum i mówi że ma bzika na punkcie damskich dupek w dżinsach?Ja bym rozszerzył - damskich dupek w kształcie serca z dwoma seksownymi dołeczkami w linii talii, wiadomo w jeansach
  ~Borys, 2010-02-10 18:20:04
 • avatar
  zgłoś
  na co ona magdalena a zwracała uwagę1. miejsce - MÓZG2. ZAPACH! i zainteresowania, pasja3. twarz, w szczególności usmiech (kocham męskie niedogolone dołeczki)4. ciało, wysportowane ewentualnie słodka niewielka nadwaga 5. nastrój, poczucie humoru...6. szereg innych cech danego samca decydujące o rozpatrzenie podania o miejsce u mego bokuhmm no cóż moj mąż na pierwszej randce wpatrywał mi sie namietnie w "oczy", ale cóż wtedy nawet nie myslalam ze czeka nas coś więcej niż 2 miesięczny związek dla ekhem niezobowiązującej "rozrywki"
  ~magdalena, 2010-02-10 16:44:23
 • avatar
  zgłoś
  CYTAT(Misiou @ 10-02-2010, 15:14) tak Jelonku, dziękujęNie miałem na celu złośliwie skomentowac, wręcz przeciwnie - spodobała mi się Twoja odpowiedźchodzi mi o samą dosadnosc stwierdzenia - dupki w dżinsach:)mowisz,że udało mi się określonko taka jest prawda Panowie, możemy sobie mówić(kobietki), że lubimy zadbane dłonie, ładne ślepka,fajny ciuszek -co jest oczywiście prawdą ale nie ma to jak widok zgrabnych 4 literek męskich
  Jelonek, 2010-02-10 14:49:10
 • avatar
  zgłoś
  CYTAT(Jelonek @ 10-02-2010, 15:11) ręce opadają...........chciałeś odpowiedzi to ją dostałeś!!!!!!!!!!tak Jelonku, dziękujęNie miałem na celu złośliwie skomentowac, wręcz przeciwnie - spodobała mi się Twoja odpowiedźchodzi mi o samą dosadnosc stwierdzenia - dupki w dżinsach:)
  Misiou, 2010-02-10 14:14:45
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij