Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.7

adidas BOOST zmienia bieganie

Lepsza amortyzacja, optymalne dopasowanie i niezależność od temperatury - tak w skrócie można opisać Energy Boost - nowe buty adidas, które zapewniają większy zwrot energii niż jakiekolwiek inne buty biegowe. Załóż je i zostań jeszcze lepszym biegaczem.

Rewolucja w amortyzacji: adidas Boost zmienia bieganie fot. adidas

Podkręć formę

Podstawową innowacją jest BOOST™ - rewolucyjny materiał amortyzujący. Powstał on dzięki współpracy z partnerem adidas - BASF, wiodącą światową firmą chemiczną. Materiał ze stałych granulek (TPU) jest podzielony na tysiące małych, elastycznych kapsułek energii umieszczonych w podeszwie. Dzięki swojej unikatowej strukturze pozwalają one wytworzyć jeszcze więcej energii podczas każdego odbicia od podłoża.

Testy przeprowadzone przez adidas Innovation Team pokazują, że wytrzymałe materiały zastosowane w butach Energy Boost zapewniają największy zwrot energii we wszystkich dostępnych butach do biegania.

BOOST kontra EVA

BOOST™ zapewnia maksymalną wydajność w skrajnych dla biegaczy temperaturach. adidas Innovation Team przeprowadził monitoring tego, jak tworzywo piankowe wykorzystane w BOOST™ zachowa się w różnych temperaturach w porównaniu ze standardem pianki EVA, stosowanym w większości działających butów.

Wykonane testy wykazały, że w zakresie od -20 do +40 stopni C pianka w BOOST™ jest trzy razy odporniejsza na zmiany temperatur od standardowego materiału EVA, zapewniając w ten sposób komfort biegu i osiągi w wysokiej amplitudzie temperatur.

a. Materiał piankowy BOOST™ łączy na pozór sprzeczne korzyści - miękkość, wygodę i efektywną amortyzację.

b. Dodatkowe technologie adidas zastosowane w butach Energy Boost to: specjalne wsparcie śródstopia, które stabilizuje stopę w bucie, rozbudowany system TORSION®, który od pięty aż po palce minimalizuje bezwładne poruszanie się stopy wewnątrz buta, podeszwa adiWEAR, która chroni but przed nadmiernym zużywaniem się w miejscach najbardziej narażonych na ścieranie oraz zewnętrzny zapiętek, który maksymalizuje dopasowanie pięty i komfort w czasie biegu.

c. Większy komfort górnej części buta adidas Energy Boost zapewnia technologia TECHFIT z wysoce wytrzymałego i elastycznego poliuretanu. Gwarantuje optymalne dopasowanie i wsparcie dla całej stopy podczas ruchu. Oddychająca siateczka wykonana z meshu i strechu sprawia, że wnętrze zachowuje się jak skarpeta, równocześnie stabilizując i wspierając stopę.

d. Zwrot energii gwarantują małe kapsułki umieszczone w podeszwie. Dzięki swojej budowie gromadzą i uwalniają wytworzoną podczas biegu energię. Różnicę czuć już przy pierwszym założeniu.

e. Energy Boost jest kompatybilny z elektronicznym trenerem adidas miCoach SPEED_CELL™.

Więcej informacji o butach adidas Energy Boost i zastosowanych w nich rozwiązaniach znajdziesz na stronach www.adidas.pl oraz www.facebook.com/adidasRunningPolska.

Energy Boost można nabyć w wybranych salonach adidas i sklepach partnerskich od 27 lutego. Cena: 649 zł.

A

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  Coconut - osobiście uważam, że nie ma sensu kupować butów za 600 zł do biegania, ale jak najbardziej jest sens, jeśli już się biega jakiś czas kupić sobie profesjonalne buty do biegania za od 200 do 400 zł.Obuwie takie powinno być dopasowane do rodzaju stopu (trzeba określić pronację), a także do wagi kogoś kto będzie w nich biegał jak również do nawierzchni po której się będzie biegało.
  ~LilPeneros, 2013-03-22 18:38:47
 • avatar
  zgłoś
  Ja się pytam po grzyba kupować buty do biegania za kilka stów jak można zadbać o prawidłową technikę biegu?? Trzeba stawiać stopy zaczynając od palców ponieważ stopy są naszą naturalną amortyzacją. Gdy zdejmiemy buty i zaczynamy biec automatycznie takową technikę stawiania stóp przyjmujemy bo jest to najlepsza technika biegu. Ja biegam już od kilku lat w tych samych adidasach za ok 80zł, po asfalcie i nigdy mnie nie bolą stawy czy cokolwiek innego a biega się świetnie. Jak dla mnie ta cała propaganda z tymi butami za np. 600zł jest śmieszna.. to wszystko jest biznesem a i wciskaniem kitu.. 
  Coconut, 2013-03-21 22:48:36
 • avatar
  zgłoś
  Czy buty dostępne są w wersji damskiej? Wyglądają ciekawie, jedyne co odstrasza to cena. Ciekawe czy adekwatna do jakości..
  ankakowalik, 2013-03-07 11:19:19
 • avatar
  zgłoś
  Lepsza amortyzacja, optymalne dopasowanie i niezależność od temperatury - tak w skrócie można opisać Energy Boost - nowe buty adidas, które zapewniają większy zwrot energii niż jakiekolwiek inne buty biegowe. Załóż je i zostań jeszcze lepszym biegaczem.
  Mens Health, 2013-03-01 12:24:38
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij