Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.0

Nowe konto osobiste - 3 zalety, o których nie wiesz

Swoje konto osobiste założyłeś kilka lat temu i od tego czasu nie śledzisz już nowinek z zakresu bankowości elektronicznej? Jeśli tak właśnie jest, prawdopodobnie nie wiesz, jakie niespodzianki może mieć dla Ciebie Twój bank. Dzisiejsze konta bankowe kuszą klientów nie tylko niskimi kosztami, ale i rozwiniętą bankowością internetową, dostępem do promocyjnych produktów, jak kredyty czy lokaty terminowe.

kobieta z komputerem fot. Materiały prasowe

Nawet, jeśli jesteś zadowolony z usług swojego banku i wydaje Ci się, że nie potrzebujesz dodatkowych udogodnień, takich jak aplikacja na telefon, nie zaszkodzi sprawdzić, co Twój lub konkurencyjny bank mogą Ci zaoferować. Oprócz udogodnień związanych z kontem online, warto zdecydować się również na lokaty terminowe. Kalkulator oprocentowania lokat, który pomoże obliczyć zysk, znajdziesz na stronie konkretnego banku.

Zmieniając konto, możesz skorzystać z promocji dla nowych klientów i przystąpić do programu lojalnościowego lub korzystnie ulokować środki na koncie oszczędnościowym. Także lokaty terminowe, karty kredytowe lub konta walutowe mogą mieć o wiele lepsze warunki, niż w Twoim obecnym banku. Warto trzymać rękę na pulsie i systematycznie sprawdzać promocje. Zobacz trzy najważniejsze zalety nowego konta osobistego.

  1. 1.    Taniej, lepiej, skuteczniej

Nawet, jeśli wydaje Ci się, że Twoje obecne konto jest tanie w utrzymaniu, sprawdź oferty innych banków. Darmowe przelewy oraz prowadzenie konta po spełnieniu określonych warunków to dziś standard. Może się jednak okazać, że nowy bank ma o wiele ciekawszą ofertę dodatkowych produktów. Przykładowo, łatwiejszy do uzyskania i korzystniejszy może okazać się limit na koncie osobistym, a lokata terminowa lepiej oprocentowana.

Pamiętaj też, że wcale nie musisz zmieniać banku lub zakładać nowego konta osobistego, aby skorzystać z produktów takich, jak lokaty terminowe. Kalkulator oprocentowania na stronie banku pomoże Ci wyliczyć spodziewany zysk.

  1. 2.    Dobry serwis online i aplikacja

Najlepsza bankowość internetowa to z jednej strony dobry serwis online, a z drugiej funkcjonalna aplikacja na smartfon. Aplikacja powinna mieć przyjazny interfejs i niezbędne funkcjonalności: możliwość sprawdzenia historii i salda, widok pokazujący zarówno lokaty terminowe i konta oszczędnościowe, jak i informacje o kredycie.

Upewnij się też, że płatności w aplikacji są zabezpieczone wielostopniową weryfikacją. Obecnie logowanie do aplikacji mobilnej może odbywać się również, na przykład za pomocą odcisku palca. Aby skorzystać z tej funkcjonalności, należy mieć smartfon posiadający czytnik linii papilarnych Touch ID.

  1. 3.    Ubezpieczenie medyczne oraz domowe assistance

Gdy zakładasz dobre konto w banku, często masz możliwość skorzystania z ubezpieczenia na życie, abonamentu medycznego, ubezpieczenia sprzętu elektronicznego albo domowego assistance. Nawet, jeśli wydaje Ci się, że zupełnie nie potrzebujesz tych usług, nie zaszkodzi zapoznać się z warunkami korzystania z nich – bardzo często przez pierwszy rok lub nawet dłużej są one oferowane zupełnie za darmo.

Zawsze warto być ubezpieczonym od nieprzewidzianych wypadków, szczególnie, gdy ochrona jest darmowa, a od programu można w każdej chwili bezkosztowo odstąpić.

mat. prasowe

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij