Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Czy wszystkie najnowsze piosenki równie łatwo znaleźć w sieci?

Media społecznościowe i portale internetowe stosują dzisiaj wiele skomplikowanych algorytmów, które powodują, że artyści czy publicyści dysponujący niewielkim budżetem i posiadający małe grono stałych fanów właściwie nie mają szansy przebić się na pierwsze strony. Najpopularniejszy dzisiaj serwis muzyczny YouTube poleca niemal wszystkim swoim użytkownikom te same piosenki, które rządzą w stacjach muzycznych i na szczytach list przebojów. Rodzi się zatem pytanie – jak dotrzeć do najnowszych piosenek mniej znanych, niszowych wokalistów?

Daj sobie pomóc – czytaj!

W tej sprawie najlepiej wesprzeć się na portalach muzycznych. Serwisy poświęcone muzyce i newsom z nią związanym wyłapują dla swoich czytelników wszystkie nowości i prezentują je w przystępny, uporządkowany sposób. To swego rodzaju metoda na to, by nieco zapanować nad internetowym chaosem informacyjnym.

Najlepiej regularnie odwiedzać strony internetowe poświęcone temu gatunkowi muzycznemu, który najbardziej nas interesuje. Niektóre z nich są szczególnie godne polecenia.

Bardzo przejrzysta i łatwa w obsłudze wydaje się np. witryna Electronic Beats. Wbrew nazwie uwagę poświęca się tu nie tylko muzyce elektronicznej – redaktorzy strony zajmują się raczej szeroko pojętą muzyką alternatywną. Najnowsze piosenki znajdziesz w dziale „Słuchaj”.

Oprócz tego czytelnicy mają dostęp do wielu ciekawych setów didżejskich – doskonale sprawdzają się na imprezach, niektóre podczas leniwych, spokojnych wieczorów sam na sam ze sobą, a także do nagrań koncertowych czy trudno dostępnych wywiadów.

Wielka siła mediów społecznościowych

Portale muzyczne to jeden ze sposobów, by nie przegapić w Internecie ważnych muzycznych wydarzeń. Jeszcze skuteczniejsze wydaje się regularne obserwowanie w mediach społecznościowych profili należących do artystów i wykonawców, których twórczość nas interesuje.

Dziś wszelkie premiery odbywają się właśnie na Facebooku, Twitterze czy Instagramie. Najnowsze piosenki debiutują w przestrzeni wirtualnej, a nie w radiowym eterze. Śledzenie idoli w social mediach jest o tyle skuteczne, że od kilku lat obserwujemy pewien istotny trend.

Coraz popularniejsze staje się publikowanie nowych utworów w sieci zupełnie bez zapowiedzi, z zaskoczenia. Na polskim rynku przoduje w tym Taco Hemingway, który w ten sposób – pod osłoną nocy, bez wcześniejszego podawania jakichkolwiek dat – zaprezentował swoim fanom najpierw EP „Wosk”, a potem album LP „Marmur”. Wizerunkowo okazuje się to doskonałym posunięciem.

Jeśli więc chcemy towarzyszyć ulubionym artystom w takich chwilach i jako pierwsi mieć dostęp do publikowanych przez nich treści różnego rodzaju, nie mamy wyjścia. Czas kliknąć „Obserwuj” i zaglądać na swoją facebookową tablicę dość często. Miłego słuchania!

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij