Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]

Menshealth.PL

PODZIEL SIĘOCEŃ
2.0

Krok po kroku: jak stworzyć domową siłownię?

Marzysz o domowej siłowni, ale nie wiesz jak ją urządzić? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy planowaniu takiej przestrzeni i jakie urządzenia najlepiej wybrać.

2014-10-24
fot. Technogym

Wybierz miejsce

Zastanów się, czy i jaką przestrzeń możesz przeznaczyć na stworzenie swojej domowej siłowni. Czy jest to całe pomieszczenie, a może mała przestrzeń w jednym pokoju? Szukając odpowiedniego urządzenia, sprawdź jego wymiary i zapytaj dystrybutora, jaką minimalną przestrzeń na ten sprzęt rekomenduje. Jeśli możesz wybrać pomieszczenie, zastanów się, gdzie będzie Ci się najwygodniej ćwiczyć i czy urządzenie nie będzie przeszkadzać pozostałym domownikom. Zwróć uwagę na przyłącza prądowe i swobodne przejście za, przed i obok urządzenia.

Wybierz sprzęt

Przemyśl, jakiego sprzętu dokładnie potrzebujesz i czy po jakimś czasie nie stanie się on tylko dodatkowym „meblem”. Zastanów się, jakie cele chcesz osiągnąć (spalić kalorie, zbudować kondycję, wzmocnić mięśnie) i na jaką intensywność treningu możesz sobie pozwolić (np. intensywny trening na bieżni czy  spokojny na rowerku poziomym). Odpowiedzi na te pytania powinny pomóc Ci podjąć decyzję.

Jaki sprzęt do domu najlepiej wybrać? Polecamy nasze TOP 5!

Bieżnia

Pomoże Ci spalić kalorie, zbudować kondycję i wzmocnić miejsce nóg. Możesz kupić bieżnię składaną lub standardowe urządzenie, które będzie stałym elementem wystroju. Zwróć uwagę na parametry bieżni (maksymalną prędkość, kąt nachylenia) i dodatkowe opcje multimedialne np. możliwość odtwarzania muzyki, oglądania telewizji czy korzystania z ulubionych aplikacji. Taką opcję oferują np. urządzenia cardio z linii Personal wyposażone w system UNITY.

Rowerek

Pozwoli Ci na umiarkowany trening cardio i spalenie zbędnych kalorii. Możesz wybrać rower pionowy (wybierz go, jeśli lubisz jeździć na standardowym rowerze) lub poziomy (będzie idealny jeśli np. masz problemy z kręgosłupem i wolisz spokojny trening). Zwróć uwagę na parametry urządzenia (szczególnie programy treningowe) i możliwość regulacji poszczególnych elementów (pedałów, oparcia i siedziska).

Kinesis

Dzięki niemu, przeprowadzisz efektywny trening funkcjonalny, czyli taki, który naśladuje czynności wykonywane w codziennym życiu. Ćwicząc na Kinesis, pracujesz nad gibkością, siłą, równowagą i koordynacją ruchową. Za pomocą linek zlokalizowanych w dolnej, górnej i środkowej części urządzenia, skomponujesz swój idealny zestaw ćwiczeń. To, co Cię ogranicza to jedynie Twoja wyobraźnia.

Atlas

Nie zajmuje dużo miejsca a więc jest idealnym urządzeniem do użytku domowego. Pozwoli Ci pracować nad siłą i budową mięśni różnych partii ciała: ramion, grzbietu, pośladków czy nóg. Niektóre urządzenia tego typu (np. atlas Unica marki Technogym) pozwalają wykonać nawet kilkadziesiąt różnych ćwiczeń w zaciszu własnego domu.

 

Akcesoria do ćwiczeń

Piłki o różnej średnicy, piłki wodne, hantle, platformy do balansowania, pianki rolujące. To tylko niektóre akcesoria, które możesz wykorzystać do treningu w domu. Najważniejszy jest pomysł – skomponuj samodzielnie lub z trenerem zestaw ćwiczeń, które będą dla Ciebie najbardziej optymalne i bądź konsekwentny.

Wybierz jakość

Kupując sprzęt do domu, musisz mieć pewność, że wybierasz sprzęt od sprawdzonego dostawcy i będzie on służył Ci przez lata. Wybierz dostawcę, który może pochwalić się wysoką jakością i wytrzymałością sprzętu. Koniecznie zapytaj o warunki gwarancji i późniejszy serwis urządzenia, które pozwolą zminimalizować ewentualne przerwy w korzystaniu ze sprzętu.

Chcesz kupić sprzęt do domu? Potrzebujesz doradztwa? Skontaktuj się z nami: www.technogympolska.pl 

źródło: materiały prasowe

T

Komentarze

 
 
  • avatar
    zgłoś
    Marzysz o domowej siłowni, ale nie wiesz jak ją urządzić? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy planowaniu takiej przestrzeni i jakie urządzenia najlepiej wybrać.<br /><br /><a href="/newsroom/Krok-po-kroku-jak-stworzyc-domowa-silownie,5282,1"></a>
    ~Mens Health, 2015-06-18 09:54:35
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij