Menshealth.PL

PODZIEL SIĘ

OCEŃ

Karolina Winkowska mistrzynią świata PKRA w kitesurfingu!

Najlepsza polska kitesurferka Karolina Winkowska z teamu Forda zdobyła po raz drugi tytuł mistrzyni świata PKRA w konkurencji Freestyle. To wymarzone zakończenie sezonu dla reprezentantki Polski, która wcześniej zdobyła też tytuł mistrzyni Polski i Puchar Polski Ford Kite Cup.

2014-11-06
Karolina Winkowska fot. Łukasz Nazdraczew

Do zamykających sezon 2014 zawodów w chińskim Hainan Karolina przystąpiła jako liderka klasyfikacji generalnej. Tydzień temu podczas finału w Pingtan nie zaliczono jej jednego tricku, gdyż sędziowie go nie zauważyli. Po złożeniu protestu przez naszą zawodniczkę komisja sędziowska zadecydowała o powtórzeniu heatu następnego dnia. Jednak i wtedy nie udało się rozstrzygnąć rywalizacji, ponieważ jej przeciwniczka, Hiszpanka Gisela Pulido doznała kontuzji i udało jej się przekonać organizatorów do przesunięcia decydującego pojedynku o kilka dni, na zawody w Hainan.

Po interwencji International Kitesurfing Associating zweryfikowano jednak wynik i przyznano Karolinie Winkowskiej i Giseli Pulido ex aequo pierwsze miejsce w zawodach w Pingtan. Spowodowało to, że mistrzynią świata PKRA została Karolina Winkowska, zdobywając tytuł niezależnie od rozstrzygnięć podczas ostatnich zawodów w Hainan.

Karolina utrzymała pozycję liderki, wyprzedzając swoją największą rywalkę, Giselę  Pulido. Hiszpanka w klasyfikacji ogólnej zajęła drugie miejsce, a na trzecim miejscu wśród kobiet uplasowała się Brazylijka Bruna Kajiya.

Tytuł Karolina zawdzięcza bardzo równej formie, jaką prezentowała przez cały sezon, każde zawody kończąc na podium. W całym cyklu zawodów wygrała sześć razy, dwa razy zajęła trzecie miejsca i jeden raz drugie.

Sezon 2014 był bardzo udany dla Winkowskiej nie tylko w Pucharze Świata, ale również w Pucharze Polski Ford Kite Cup, rozgrywanego pod patronatem Men's Health. Karolina zdominowała kobiecy kitesurfing, wygrywając Puchar Polski oraz zdobywając tytuł mistrzyni Polski w 2014.