PODZIEL SIĘ

OCEŃ
5.0

HP-Sferis znów na podium w Pucharze Polski

Ze zmiennym szczęściem kolarze HP-Sferis Team startowali w gdańskiej edycji Pucharu Polski Skandia Maraton Lang Team. Najlepiej spisali się Bartosz Banach i Wojtek Halejak, którzy zajęli odpowiednio drugie i trzecie miejsce.
2012-06-05
Zawodnik grupy HP-Sferis na ostatnich metrach przed metą wyścigu Pucharu Polski w Gdańsku. (fot. HP)

Gdańsk przywitał zawodników ciężką trasą o długości blisko 100 kilometrów. Od startu czołówka nadawała mocne tempo, głównie za sprawą Roberta Banacha i Wojtka Halejaka reprezentujących grupę HP-Sferis Team. Przez pierwsze trzy rundy, które można nazwać rozpoznawczymi, bo czołowi zawodnicy próbowali bardziej odczytać taktykę rywali niż otwarcie zaatakować, różnice czasowe między najlepszymi zawodnikami nie były duże - ścisła czołówka zaczęła się kruszyć właśnie na trzecim okrążeniu.

Ataków na nadmorskiej trasie nie było za wiele. Tego dnia to tempo i trasa robiły selekcję. "Najmocniejsze nogi" miał Dariusz Batek, który odjechał zawodnikom HP-Sferis Bartoszowi Banachowi i Wojtkowi Halejakowi na ostatnich kilometrach. Dwa miejsca na podium to powód do zadowolenia dla drużyny, szczególnie, że Bartosz Banach umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji indywidualnej Pucharu Polski.

Pecha miały natomiast panie. Joanna Jabłczyńska nie została wpuszczona na ostatnią rundę ze względu na zbyt dużą stratę, a Olga Wasiuk złapała przysłowiowego "kapcia" i nie ukończyła rywalizacji. Na pocieszenie pozostaje fakt, że HP-Sferis nadal pewnie prowadzi w klasyfikacji drużynowej Pucharu Polski.

Samotny jeździec w MH HP-Sferis Tour

Oprócz profesjonalistów z HP-Sferis na gdańską trasę wyjechał również uczestnik MH HP-Sferis Tour - akcji zorganizowanej przez nasz magazyn z grupą kolarską HP-Sferis, w której na zdobywcę największej ilości punktów w 8 wybranych wyścigach MTB czeka wysokiej klasy netbook HP Folio 13. Na liczącej 33 kilometry trasie mini wystartował Marcin Krukowski, który w klasyfikacji generalnej zajął 194. miejsce.

Uczestnicy akcji MH HP-Sferis Tour mają jeszcze 3 okazje do zdobycia cennych punktów - 22 lipca w Bytowie, 9 września w Rzeszowie i 22 września w Kwidzyniu.