Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]

Menshealth.PL

PODZIEL SIĘOCEŃ
4.4

Dirtowe show w bikeparku Krossa

Czołówka rowerowych freestyle'owców rywalizowała podczas pierwszych dirtowych zawodów Kross Dirt Sessions 2011. Zobacz, co się działo podczas imprezy, oglądając filmową relację przygotowaną przez ekipę Starlai.
2011-08-10
fot. Kross

Firma Kross na rozegrane 19 czerwca zawody w bikeparku w Przasnyszu zaprosiła najlepszych zawodników w Polsce. Dotarli prawie wszyscy, m.in. tacy specjaliści od frestylowych trików na rowerze, jak Bartek Obukowicz, Adam Glosowic, Marcin Rot, Filip Soczyński i Piotr Krajewski. Choć deszczowa pogoda wymusiła kilkukrotnie przerwy w zawodach, cała impreza okazała się dużym sukcesem, zarówno organizacyjnym, jak i sportowym.

Kross Dirt Sessions 2011 rozpoczęło się od rywalizacji na pumptracku, stworzonym przez braci Rynkiewiczów z Olsztyna. Każdy z zawodników miał do przejechania trzy okrążenia na torze, a zwycięzcą został ten, kto uzyskał najszybszy czas - okazał się nim Mateusz Kacprzak z Olsztyna, który w nagrodę dostał sportowy zegarek Casio G-Shock.

Później, po krótkim pokazie skoków i trików na motocyklach, nadeszła pora na walkę na skoczniach. Od początku prym wiedli trzej znakomici riderzy: Bartek "Papież" Obukowicz, Sebastian "Vader" Chamski i Piotrek Krajewski. Choć deszcz kilka razy próbował pokrzyżować plany organizatorów, przygotowane zawczasu folie ochronne zabezpieczyły bikepark przed rozmoknięciem i publiczność mogła podziwiać zawodników, którzy dawali z siebie wszystko i popisywali się efektownymi ewolucjami: backflipami, 720, tailwhipami itd.

Zdaniem sędziów, którym przewodniczył kontuzjowany team rider Krossa Adam Glosowic, najlepsze przejazdy zaliczył tego dnia Sebiastian Chamski, który za pierwsze miejsce otrzymał nagrodę w wysokości 1300 zł. Na drugim miejscu znalazł się Bartek Obukowicz (900 zł), a na trzecim - Piotrek Krajewski (600 zł). Każdy z nich dostał również zegarek Casio G-Shock.

Zawody Kross Dirt Sessions 2011 przeszły już do historii, tymczasem ekipa Starlai zakończyła montaż filmu przedstawiającego, co też się działo na tej imprezie:

 

 

MH

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij