Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]

Menshealth.PL

PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Auto premiera: Peugeot 301

Jakie czasy, takie samochody. A pogodę mamy sprzyjającą praktycznym, niedużym sedanom za przystępną cenę. Oto świetny przedstawiciel tego gatunku – Peugeot 301, który zapowiada podjęcie rękawicy rzuconej przez konkurencję.

2013-01-09

Stare chińskie przysłowie mówi, że najlepsze samochody to te, które niczego nie udają. Sądząc po najnowszej premierze Peugeota, francuska firma wzięła sobie tę mądrość do serca.

W wypadku „301” gwóźdź programu to kombinacja przestrzeni i funkcjonalności i ceny. W nadwozie, o prostych, klasycznych liniach jest więc ubrana kabina jak z auta o półtora rozmiaru większego (ilość miejsca z tyłu jest naprawdę imponująca).

Na deser zaś „301” serwuje ponad 500-litrowy bagażnik. Zestaw silników jest na miarę dzisiejszych czasów, i składa się  z benzynowych jednostek 1.2 (72 KM) i 1.6 (115 KM) oraz turbodiesla 1.6 HDI (92 KM).

Nas szczególnie ciekawi silnik 1.2, właśnie za względu na obiecywane przez Peugeota niskie spalanie – parametr być może mało emocjonalny, za to na co dzień bardzo życiowy. Cennik „301” rusza od 40 tys. zł.

1. Wyposażenie

„301” może być wyposażona m.in. w bluetooth, system wspomagania parkowania czy system zdalnego otwierania pokrywy bagażnika.

2. Detale

I w ogóle, i w szczególe auto jest zaprojektowane bardzo neutralnie; komputer pokładowy jest standardowo w każdej wersji.

Autokonkurenci

1. Renault Fluence

Duży, przestronny, funkcjonalny, użyteczny itp., itd. Jedną z większych zalet Fluence jest niezła jakościowo kabina, natomiast wadą – brak w ofercie mniejszego niż 1.6 l silnika benzynowego. W aktualnych promocjach sedana Renault można mieć za 52 tys. zł.

2. Skoda Rapid

Tegoroczna nowość Skody parkuje między Fabią a Octavią – za cenę niewiele wyższą od tej pierwszej oferuje w kabinie przestrzeń przynajmniej porównywalną z wnętrzem tej drugiej. Rapid ma praktyczne zalety Skody, a do wyboru jest 6 wersji silnikowych. Ceny – od 45 tys. zł.   

MH 12/12

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    Jakie czasy, takie samochody. A pogodę mamy sprzyjającą praktycznym, niedużym sedanom za przystępną cenę. Oto świetny przedstawiciel tego gatunku ? Peugeot 301, który zapowiada podjęcie rękawicy rzuconej przez konkurencję.<br /><br /><a href="/hitech/Auto-premiera-Peugeot-301,6267,1"></a>
    Mens Health, 2015-03-24 14:20:29
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij