Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Auto premiera: Mercedes A

W słowniku Mercedesa istnieje słówko „radykalizm”. Oto klasa A - najnowszy hatchback spod znaku trójramiennej gwiazdy. Samochód o 180 stopni inny niż dotychczas. Efekt? Na naszego nosa najmniejszy Mercedes ma teraz szansę  stać się naprawdę popularnym modelem.

fot. Producenci, Dystrybutorzy

Jedyne, co nowy model ma wspólnego z poprzednikiem, to nazwa oraz przedni napęd. Miejsce krótkiego auta o wysokiej sylwetce zajmuje niski hatchback o dynamicznych liniach nadwozia, z długim przodem i wąską linią bocznych szyb. Charakteru dodają mu ostre przetłoczenia po bokach nadwozia.

Z kolei w kabinie dominuje wysoka deska rozdzielcza z dużym, „wolno stojącym” ekranem à la iPad oraz dużymi, okrągłymi wylotami układu nawiewu à la supersportowy SLS. Na pokładzie jest pełne wyposażenie z zakresu bezpieczeństwa, w tym system pomagający zapobiec kolizjom (montowany fabrycznie).

Lista wyposażenia dodatkowego ma – typowo dla Mercedesa – objętość książki telefonicznej. Pokładowy kombajn rozrywkowo-nawigacyjny może być wyposażony w dostęp do internetu, w ofercie są też zaawansowane systemy wspomagające kierowcę.

Z kolei świetne fotele, niska pozycja kierowcy oraz niemal pionowo umieszczona kierownica obiecują niezłe wrażenia z jazdy. Na starcie oferta obejmuje pięć silników – trzy turbodoładowane benzynowce o mocach od 122 do 211 KM oraz dwa turbodiesle (109 i 136 KM); już niedługo dołączy do nich ultrapopularny 220 CDI, rozwijający 170 KM.

Można się też spodziewać, że Mercedes po cichu szykuje „gorącą” wersję spod szyldu AMG. Cennik nowej klasy A startuje od 90 tysięcy złotych.

1. Kabina

Została „potraktowana” w bardzo nowoczesnym stylu, a dominuje w niej wysoka deska rozdzielcza. Duże wyloty nawiewu obiecują niezły cug.

2. Multimedia

„Wolno stojący” ekran pokładowego systemu rozrywki i nawigacji jest jak iPad. Sam system może mieć funkcję dostępu do internetu.

Autokonkurenci

1. Alfa Romeo Giulietta

Jeden z najlepszych modeli Alfy w dziejach. Kompaktowa Giulietta w zasadzie nie ma słabych stron – świetnie stylizowane nadwozie skrywa funkcjonalną kabinę, bardzo dobry układ jezdny i nowoczesne silniki, które dynamikę łączą z oszczędnością.

2. Mini Countryman

Crossover Mini z miejsca stał się bestsellerem. W modnym, podwyższonym nadwoziu jest pięciomiejscowa kabina, której praktycznych cech nie powstydziłby się VW Golf. Countryman jest dostępny w wersji z napędem na przednie lub cztery koła.

MH 09/12

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    W słowniku Mercedesa istnieje słówko ?radykalizm?. Oto klasa A - najnowszy hatchback spod znaku trójramiennej gwiazdy. Samochód o 180 stopni inny niż dotychczas. Efekt? Na naszego nosa najmniejszy Mercedes ma teraz szansę stać się naprawdę popularnym modelem.<br /><br /><a href="/hitech/Auto-premiera-Mercedes-A,6209,1"></a>
    Mens Health, 2015-03-17 12:32:50
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij