Skocz do zawartości

Can not read content from RSS URL: http://www.menshealth.pl/featured-content/style

Zdjęcie

Długość rękawów marynarki

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 maniek007

maniek007

Debiutant

• Forumowicze
  • Pip
  • 10 postów

Napisano 19 lipiec 2009 - 17:40

Ostatnio zacząłem zastanawiać się jaka powinna być prawidłowa długość rękawów od garnituru? przejrzałem internet ale nie znalazłem dokładnych informacji na ten temat.

#2 Brylant

Brylant

Weteran

• Zbanowani
  • PipPipPipPipPip
  • 5761 postów

Napisano 19 lipiec 2009 - 17:54

Jak podniesiesz ręke przed siebie -równolegle do podłoża to mankiet koszuli powinien wystawać kilka cm-ok 3, 4. tak,żeby było widać jakieś ładne spineczki
takie moje zdanie. smile.gif

#3 sven

sven

Naczelny farmaceuta MH

• Moderatorzy
  • PipPipPipPipPip
  • 3853 postów

Napisano 19 lipiec 2009 - 18:53

Rekaw koszuli powinien wystawać za rękaw marynarki.

#4 Pafii

Pafii

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 494 postów

Napisano 19 lipiec 2009 - 21:12

Ok. 1 cm poniżej przegubu, przy opuszczonym rękawie. Jeśli chodzi o spinki, lepiej jak nie są jednak zbyt eksponowane. Traktuje się je raczej jako ozdobę ukrytą pod rękawem, widoczną tylko przez chwilę przy ruchu ręką.

#5 Hogg

Hogg

Stały bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 749 postów

Napisano 14 sierpień 2010 - 12:50

Tak jaki piszą koledzy powyżej. Niestety - żeby mankiecik wystawał musisz kupić trochę "przykrótki" rękaw (nie chodzi o za małą marynarkę - po prostu taki krój marynarek a raczej długości rękawów) Ciężko jest tylko założyć raz pod marynarkę koszulę ze spinkami gdzie efekt jest ok, a kiedy indziej pod tą samą marynarkę t-shirt... Będziesz miał wrażenie, że rękaw za krótki

#6 Brylant

Brylant

Weteran

• Zbanowani
  • PipPipPipPipPip
  • 5761 postów

Napisano 15 sierpień 2010 - 12:29

Po edicie: juz niewazne smile.gif

Użytkownik MH Admin edytował ten post 15 sierpień 2010 - 22:09

#7 Venso

Venso

Redaktor ds Forum

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 2516 postów

Napisano 29 marzec 2011 - 15:02

Podepnę się do pytania o rozmiar marynarki. Po czym poznać, że marynarka jest za obcisła ?
W sumie mój rozmiar to 50, ale wiadomo produkują obecnie bardziej w wersji slim, a ja V-kształtny rodzaj sylwetki mam i jak założę, to przylega, a niegdyś wisiała luźno, więc nie wiem jak jest do końca właściwie...

#8 Ronaldo

Ronaldo

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 411 postów

Napisano 29 marzec 2011 - 15:12

Co do długości marynarki przymierzając ją z opuszczonymi rękami opuszkiem kciuka powinieneś dotykać końcówki rękawa.

#9 Venso

Venso

Redaktor ds Forum

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 2516 postów

Napisano 29 marzec 2011 - 15:19

No rękawy i długość marynarki jest OK, tyle mi chodzi o inne wizualne przesłanki mówiące, że jest za obcisła.. nie wiem, przy ramionach, na plecach, przy kołnierzu.. W sumie idealnie przylega, trochę czuje się jak gej i czy to normalne, że nie jest luźna.

#10 Ronaldo

Ronaldo

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 411 postów

Napisano 29 marzec 2011 - 15:27

CYTAT(Venso @ 29-03-2011, 15:19) <{POST_SNAPBACK}>
No rękawy i długość marynarki jest OK, tyle mi chodzi o inne wizualne przesłanki mówiące, że jest za obcisła.. nie wiem, przy ramionach, na plecach, przy kołnierzu.. W sumie idealnie przylega, trochę czuje się jak gej i czy to normalne, że nie jest luźna.

Otóż taką przesłanką jest gdy zaginają ci się klapy gdzieś w środkowej części. Klapy muszą równo przylegać do ciała. Jeśli jesteś szczupły to "obcisłość " w niczym nie przeszkadza wink.gif

Użytkownik Ronaldo edytował ten post 29 marzec 2011 - 15:28

#11 Malisha91

Malisha91

Stały bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 613 postów

Napisano 29 marzec 2011 - 17:45

A jak na plechach sa poziome naciagniecia mniej wiecej na wysokosci pach, to chyba tez jest za mala marynarka, co ?? Bynajmniej tak mnie uczono.

#12 majkick

majkick

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisano 07 maj 2011 - 16:35

Ktoś wie w jakim stopniu jest możliwe dopasowanie marynarki do sylwetki przez krawcową tak aby naprawdę dobrze leżała ? Jaki koszt takiej operacji ? Uprzedzając,wiem że nie osiągnie się efektu marynarki szytej na miarę.

#13 fristajlowiec

fristajlowiec

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 263 postów

Napisano 07 maj 2011 - 21:07

CYTAT(majkick @ 07-05-2011, 17:35) <{POST_SNAPBACK}>
Ktoś wie w jakim stopniu jest możliwe dopasowanie marynarki do sylwetki przez krawcową tak aby naprawdę dobrze leżała ? Jaki koszt takiej operacji ? Uprzedzając,wiem że nie osiągnie się efektu marynarki szytej na miarę.

Jeżeli jesteś w miarę proporcjonalnie zbudowany to w H&M, C&A, lub RiverIsland jesteś w stanie dobrac odpowiednią marynarkę. Marynarke przymierzaj w koszuli z długim rękawem i musi on wystawac ok 1 cm spod marynarki. Po jej zapięciu nic nie może się marszczyc i gnieśc. Jeżeli masz poziome pasy na plecach to jest za mała a jak wisi to siła rzeczy za duża. Reasumując da się dobrac odpowiednią marynarkę nawet bez konieczności płacenia megakasy u krawca.

#14 majkick

majkick

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisano 07 maj 2011 - 22:43

Pomimo szczerych chęci, jedyne co mi się ciśnie na usta to pytanie, w jakim stopniu Twoja odpowiedź mi pomogła smile.gif ? Mam marynarkę która kosztuje kilka razy tyle co te z h&m i chcem ją oddać w ręce dobrego krawca. Marynarki z h&m to głównie casual i nic więcej, obok prawdziwej tkaniny to nie leżało. Zależało mi na odpowiedzi kogoś kto to robił a nie wybierania alternatywy w postaci zakupu innej marynarki. Odpowiedź już mam, można zrobić praktycznie wszystko. Od skrócenia rękawów do wytaliowania całej marynarki. Niektórzy krawcowie podejmują się nawet przeszycia marynarki z rozmiaru 52 na 48 smile.gif Koszt pakietu poprawek około 100 zł.

Użytkownik majkick edytował ten post 07 maj 2011 - 22:45

#15 radek86

radek86

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 282 postów

Napisano 08 maj 2011 - 7:07

CYTAT(majkick @ 07-05-2011, 16:35) <{POST_SNAPBACK}>

Rok temu przerabiałem sobie garnitur na maturę. Skracałem spodnie i marynarkę i zwężałem marynarkę. Wszystko kosztowało mnie chyba 120-150 zł. Krawcowa kazała mi ubrać, stanąć, wszystkie rozmiary zdjęła sobie sama. Efekt był naprawdę dobry.