Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki szampon i odżywka ?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

#1 bishop

bishop

Debiutant

• Forumowicze
  • Pip
  • 47 postów

Napisano 10 lipiec 2009 - 14:01

Tak jak w temacie czyli jakie polecacie szampon i odżywkę na gęste, przetłuszczające się i wypadające włosy + łupież ? Obecnie od jakiegoś czasu używam head&shoulders.

#2 ToY SolideR

ToY SolideR

Weteran

• Moderatorzy
  • PipPipPipPipPip
  • 1701 postów

Napisano 10 lipiec 2009 - 14:48

CYTAT(bishop @ Jul 10 2009, 14:54 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Tak jak w temacie czyli jakie polecacie szampon i odżywkę na gęste, przetłuszczające się i wypadające włosy + łupież ? Obecnie od jakiegoś czasu używam head&shoulders.

Po rozmowie z mamusią fryzjerką powiadam iż

-na przetłuszczające się włosy nie powinno się stosować odżywek, nawet tych przeznaczonych do włosow łatwo przetłuszczających się.
Po drugie za dużo zachodu z odżywkami bo dobra odżywka to taka na 15 minut a potem się ją zmywa.
A szampony 2w1 są nieskuteczne.
Ważna jest temperatura wody której używasz do mycia włosów niemoże być za gorąca bo pobudza to gruczoły łojowe i szybko się przetłuszczają włosy

Gęste czy wypadające ? biggrin.gif
Trzeba się zastanowić czy wypadają bardzo mocno od jakiegoś czasu czy tak normalnie. Każdy człowiek traci średnio do 50 włosów, Ci szczęśliwcy o gęstej czuprynie więcej. Ilość wypadających włosów zależy do naturalnego koloru im ciemniejsze tym mniej wypada. Można spróbować preparatu o nazwie Bellisa, mało kłopotliwe bo raz dziennie się bierze.

A co do łupieżu to trzeba znaleść indywidualnie swój szampon, jedni używają head&shoulders i jest OK. Czasami można dostać łupieżu od szamponu.

#3 bishop

bishop

Debiutant

• Forumowicze
  • Pip
  • 47 postów

Napisano 10 lipiec 2009 - 15:06

Ja mam bardzo gęste włosy nawet fryzjerki mi to mówią ale za to do dupy się układają i mam zakola (a kuzynka początkująca fryzjerka nie chce mnie na krótka ogolić maszynką bo mówi że będę wyglądał jak idiota ;o) ;/ A co do wypadania to nie liczyłem ile mi wypada podczas każdego mycia ale myślę że tak na oko więcej niż 50 nie będzie. Czyli chyba nie ma się co martwić. Przeczytałem właśnie na stornie h&s jak poprawnie myć głowę więc może teraz będzie lepiej. Ogólnie ja nie mam tak łatwo bo nie mam cały czas ciepłej wody tak jak to jest w mieście więc grzeje wodę i głowę codziennie rano myje i płukam w miedniczce więc nie jest to takie dokładne mycie jak normalnie spod wody bieżącej chodź ta u mnie jest bardzo twarda.

#4 ToY SolideR

ToY SolideR

Weteran

• Moderatorzy
  • PipPipPipPipPip
  • 1701 postów

Napisano 10 lipiec 2009 - 15:21

CYTAT(bishop @ Jul 10 2009, 15:59 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Ja mam bardzo gęste włosy nawet fryzjerki mi to mówią ale za to do dupy się układają i mam zakola (a kuzynka początkująca fryzjerka nie chce mnie na krótka ogolić maszynką bo mówi że będę wyglądał jak idiota ;o) ;/ A co do wypadania to nie liczyłem ile mi wypada podczas każdego mycia ale myślę że tak na oko więcej niż 50 nie będzie. Czyli chyba nie ma się co martwić. Przeczytałem właśnie na stornie h&s jak poprawnie myć głowę więc może teraz będzie lepiej. Ogólnie ja nie mam tak łatwo bo nie mam cały czas ciepłej wody tak jak to jest w mieście więc grzeje wodę i głowę codziennie rano myje i płukam w miedniczce więc nie jest to takie dokładne mycie jak normalnie spod wody bieżącej chodź ta u mnie jest bardzo twarda.

Twardość wody nie wpływa na to czy się przetłuszczają, bardziej na to że są szorstkie po umyciu. Po drugie woda przegotowana, staje się miekka ponieważ pod wpływem temperatury składniki mineralne osadzają się we wnętrzu czajnika. biggrin.gif

A co do wyglądania jak idiota to możesz sprawdzić czy z bardzo krótkimi włosami tak wyglądasz. Nałóż czepek kąpielowy lub ciasną czapkę ale nie zbyt grubą i zobaczysz jeśli masz ładny kształt głowy to czemu nie wink.gif

biggrin.gif Początkująca fryzjerka powinna widzieć że są specjalne nożyczki do gęstych włosów żeby były mniej gęste biggrin.gif po ich użyciu włosy się lepiej układają

#5 sexyman

sexyman

Debiutant

• Forumowicze
  • Pip
  • 29 postów

Napisano 15 lipiec 2009 - 12:54

H&S nie stosuje, ale ponoć jest dobry. Mam sentyment do szamponów L'Oreal Elseve i z serii VICHY dla mężczyzn

#6 c0o

c0o

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisano 15 lipiec 2009 - 14:56

H&S dobry szampon, ale nie na łupież.

Szampon ze sklepu nie da rady.

Polecam Nizoral lub Vichy (zielony?). Pomaga zwalczyc łupież smile.gif Mi pomogło ....... dostępne w każdej aptece tongue.gif

a tutaj artykuł o łupieżu ---> ŁUPIEŻ

#7 ToY SolideR

ToY SolideR

Weteran

• Moderatorzy
  • PipPipPipPipPip
  • 1701 postów

Napisano 15 lipiec 2009 - 17:56

CYTAT(c0o @ Jul 15 2009, 15:49 PM) <{POST_SNAPBACK}>
H&S dobry szampon, ale nie na łupież.

Szampon ze sklepu nie da rady.

Polecam Nizoral lub Vichy (zielony?). Pomaga zwalczyc łupież smile.gif Mi pomogło ....... dostępne w każdej aptece tongue.gif

a tutaj artykuł o łupieżu ---> ŁUPIEŻ

No na łupież suchy mogą zaradzić te ze sklepu. Gorzej z łupieżem tłustym wtedy jedynie dermatolog i specyfiki z apteki

#8 TobiaszPL

TobiaszPL

Debiutant

• Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 14 styczeń 2010 - 13:00

Już z autopsji polecam Ci szampon i odżywkę Subrina recept przeciwłupieżowy do włosów przetłuszczających sie-Balance o ile dobrze pamiętam. A na wypadanie, takie ekstramalne, miejscowe to albo tez tej marki tylko ze na wypadanie włosów, albo też jest inna marka-Prolab, ale to jak masz takie równomierne. Ja jestem obeznany bo moja kobieta jest farmaceutką, he

#9 maras86pl

maras86pl

Weteran

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 1066 postów

Napisano 14 styczeń 2010 - 20:03

kurcze problemowy temat :/ ajkiś czas temu miałęm długo już spokój z łupieżem, używając CLEAR MEN, coś mnie pokusiło jak się kończył, żeby wypróbować NIVEA FOR MEN też przeciwłupieżowy, ale powiem Wam, że wielkie G daje, znacznie gorzej spisuje się w moim wypadku niż ten CLEAR... :/ także musze wrócić wtedy zapomniałem co to łupież

#10 Libra

Libra

Weteran

• Moderatorzy
  • PipPipPipPipPip
  • 1829 postów

Napisano 14 styczeń 2010 - 20:08

CYTAT(sexyman @ 15-07-2009, 13:54) <{POST_SNAPBACK}>
Mam sentyment do szamponów L'Oreal Elseve i z serii VICHY dla mężczyzn

A ja do Twojego avatara. Serio

#11 riszar

riszar

Debiutant

• Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 11 luty 2010 - 13:35

No ta Subrina recept jest dobra, szampon i taki płyn co się wciera we włosy-ten płyn jest typowo na łupież a szampon jest przeciwłupieżowy i jednocześnie do włosów przetłuszczających. Generalnie nawet nie tak trudno to dostać bo we wszystkich aptekach tych "pomarańczowych" jest.

#12 asterix

asterix

Debiutant

• Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 19 kwiecień 2010 - 13:23

Ta Subrina Recept Balance jest ok- ale to na mix-łupież i przetłuszczanie. Wypadnie to juz osobno trzeba potraktować ale z tego co wiem to z tej firmy mają na wypadanie i też jest dobre, nawet jakiś laur konsumenta dostało czy coś...

#13 miki

miki

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisano 26 kwiecień 2010 - 20:01

a znacie jakiś szampon/odżywkę która sprawi, że włosy bedą "przyjemne" w dotyku wink.gif (wiem, że to dziwnie brzmi) ? Mam suche włosy i pewnie dlatego ich "nie lubie"

#14 sven

sven

Naczelny farmaceuta MH

• Moderatorzy
  • PipPipPipPipPip
  • 3853 postów

Napisano 26 kwiecień 2010 - 20:54

CYTAT(miki @ 26-04-2010, 21:01) <{POST_SNAPBACK}>
a znacie jakiś szampon/odżywkę która sprawi, że włosy bedą "przyjemne" w dotyku wink.gif (wiem, że to dziwnie brzmi) ? Mam suche włosy i pewnie dlatego ich "nie lubie"

Kiedyś był Garnier dobry... Nie pamietam jak się nazywał ale teraz go nie ma.

Hmmm ogółem każda odzywka której nie spłukuje się daje dobry efekt.

#15 Mirek

Mirek

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 210 postów

Napisano 26 kwiecień 2010 - 21:09

CYTAT(sven @ 26-04-2010, 20:54) <{POST_SNAPBACK}>
Kiedyś był Garnier dobry... Nie pamietam jak się nazywał ale teraz go nie ma.

Hmmm ogółem każda odzywka której nie spłukuje się daje dobry efekt.

Ja ze swojej strony mogę polecić Schauma Aktywator włosów for man z kofeiną. Odkąd go używam to czupryna wygląda na bujniejszą i są "przyjemniejsze" w dotyku wink.gif Ogólnie chyba najlepszy szampon jaki kupiłem wink.gif

#16 cemaciek

cemaciek

Debiutant

• Forumowicze
  • Pip
  • 15 postów

Napisano 24 maj 2010 - 14:13

Shauma, Garnier Fructis i ten jak mu tam Herbal Essences (ten od orgazmów pod prysznicem). Ale chyba przynajmniej 2 spośród tych 3 już trudno znaleźć.

Gdy jeszcze kilka lat temu miałem długie włosy i po każdym prysznicu musiałem wyciągać włosy z odpływu zacząłem kupować właśnie Garnier Fructis (taki w fajnej zielonej buteleczce) z jakiejś linii wzmacniającej. Włosy super wyglądały, dobrze się rozczesywały mniej ich gubiłem. Zdecydowanie obok Clear for Men najlepszy z jakiego korzystałem.

Edit: Dopiero zwróciłem uwagę, że starocia odkopałem wink.gif No nic, może komuś się przyda biggrin.gif

Użytkownik cemaciek edytował ten post 24 maj 2010 - 14:14

#17 Hogg

Hogg

Stały bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 749 postów

Napisano 24 maj 2010 - 16:43

Wypróbuj DERMENĘ (do kupienia w aptekach lub na allegro kilka złociszy taniej-oczywiście też z jakiejś apteki) Cena ok 30 zł. Działanie: zapobiega wypadaniu włosów i stymuluje ich odrastanie.

#18 Borys

Borys

St. Weteran

• Moderatorzy
  • PipPipPipPipPip
  • 3065 postów

Napisano 24 maj 2010 - 18:10

Na łupież, przetłuszczanie i ogólnie kondycję włosów stosowałem apteczny szampon Polystar Liquid (z dziekciem), nie pachnie ale skuteczny.. a na sam wygląd włosów to polecam Vitapil tyle, że trzeba kilku miesięcy na zauważalny efekt.

Użytkownik Borys edytował ten post 24 maj 2010 - 18:12

#19 Hacker

Hacker

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisano 24 maj 2010 - 19:46

ja używam szamponu dla dzieci. POLECAM baybe and johnson. Miałem problem z łupieżem itp. Lecz po rozmowie z fryzjerką poleciła mi właśnie szampony dla dzieci. Myślałem że to żart ale pomoglo.

#20 Karol.

Karol.

Nowy na forum

• Forumowicze
  • PipPip
  • 90 postów

Napisano 25 maj 2010 - 19:18

Nie wiem jak z odżywkami, ale jeśli chodzi o szampon przeciw łupieżowi, to polecam NIZORAL, było już o nim wspomniane. Jednak, po pewnym czasie użyłem jakiejś shaumy, czy czegoś takiego i łupież znowu się pojawił.

#21 Massq

Massq

Nowy na forum

• Forumowicze
  • PipPip
  • 53 postów

Napisano 17 czerwiec 2010 - 20:32

Witam. Nie będę zakładał nowego tematu, dlatego wpiszę się tutaj ;p

Jaki polecacie szampon (lub specyfik) przeciwko wypadaniu włosów dla kobiety z włosami suchymi? Mojej mamie dość dużo wypada włosów i nie wie jak to ogarnąć.
Wiadomo, że skrzyp, witaminki są obowiązkowe, ale może znacie jakiś sprawdzony produkt (o przystępnej cenie), który rzeczywiście działa i zmniejsza ilość wypadanych włosów?
Od dzisiaj zobaczymy czy Clear for Men coś pomoże.

#22 ToY SolideR

ToY SolideR

Weteran

• Moderatorzy
  • PipPipPipPipPip
  • 1701 postów

Napisano 18 czerwiec 2010 - 12:17

CYTAT(Massq @ 17-06-2010, 21:32) <{POST_SNAPBACK}>
Witam. Nie będę zakładał nowego tematu, dlatego wpiszę się tutaj ;p

Jaki polecacie szampon (lub specyfik) przeciwko wypadaniu włosów dla kobiety z włosami suchymi? Mojej mamie dość dużo wypada włosów i nie wie jak to ogarnąć.
Wiadomo, że skrzyp, witaminki są obowiązkowe, ale może znacie jakiś sprawdzony produkt (o przystępnej cenie), który rzeczywiście działa i zmniejsza ilość wypadanych włosów?
Od dzisiaj zobaczymy czy Clear for Men coś pomoże.

Henna Wax Natural firmy PILOMAX

do kupienia w aptekach i niektórych drogeriach. Używa się jej w miarę potrzeby (na początku co tydzień) na umyte włosy które po nałożeniu tego środka przykrywamy folią lub nakładamy foliowy czepek kąpielowy, podgrzewamy suszarką a następnie nakładamy ręcznik i siedzimy z tym 20-25 minut następnie spłukujemy i to wszystko.

#23 sven

sven

Naczelny farmaceuta MH

• Moderatorzy
  • PipPipPipPipPip
  • 3853 postów

Napisano 18 czerwiec 2010 - 13:11

Mojej mamie polecałem tabletki Merz Special na zmianę z Ha-pantoten z naciskiem na te drugie. Drogie jak diabli. Na to trzeba uważać.
Do tego dermatolog powinien zapisac miksturkę z witaminami, z kapsaicyna i ewentualnie biostyminą.

Na wypadanie włosów u kobiet sklada się wiele czynników.
Chocby czynność watroby i poziom zelaza.

A czemu Clear For Men miałby pomóc?
Wogóle żaden szampon nie pomoże raczej, szczególnie z tych main-streamowych.
Tabletki i herbatki fix trzeba pić długo, skutki widoczne bywają dopiero po kilku miesiącach.

Może pomoże nie wiązanie włosów, nie nakładanie lakierów, nie obciążanie?

Ciężko wydedukowac cokolwiek, bo powodów wypadania włosów jest wiele.
Szczególnie u kobiet.

#24 Massq

Massq

Nowy na forum

• Forumowicze
  • PipPip
  • 53 postów

Napisano 19 czerwiec 2010 - 7:55

Cemaciek wspomniał o Clear for Men.

Najpierw zobaczymy czy pomoże Henna Wax Natural firmy PILOMAX, jak nie da rady to pozostaje chyba dermatolog i jego fachowa opinia. Dzięki za pomoc smile.gif

#25 Hogg

Hogg

Stały bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 749 postów

Napisano 19 czerwiec 2010 - 10:48

Już o tym wspominałem na forum, ale może ktoś nie czytał i przyda się: szampon DERMENA. Oczywiście do kupienia w aptekach, osobiści zamawiam przez internet (parę złotych taniej) Koszt: 25-30 zł w zależności od apteki. Raz w tygodniu profilaktycznie myję głowę szamponem przeciwłupieżowym i na razie jest super. Włosy nie wypadają, żona nawet twierdzi że zgęstniały, hm... Jednak po umyciu włosy są trochę sztywne i matowe, dlatego polecam jakąkolwiek odzywkę na chwilę położyć po umyciu i spłukać