Skocz do zawartości

Zdjęcie

Proteo System by Olivier Lafay

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
81 odpowiedzi w tym temacie

#51 Marek23

Marek23

Debiutant

• Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 28 luty 2011 - 22:54

Witam, mam pewien problem i licze na wasza pomoc. Od paru tygodni oczuwam bole w lydkach zwlaszcza przy cwiczeniu E2 bol dokucza tez przed cwiczeniami jak i po. Mysle ze brakuje czegos w organizmie. spotkalo was cos podobnego. Rozciagniety jestem w miare dobrze, diete prowadze dosc skrupulatnie nie mam pojecia co sie dzieje:/

Użytkownik Marek23 edytował ten post 28 luty 2011 - 22:59

#52 Hustla

Hustla

Nikt

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 3106 postów

Napisano 28 luty 2011 - 23:14

...

Użytkownik Hustla edytował ten post 02 marzec 2013 - 12:30

#53 wazzup1988

wazzup1988

Debiutant

• Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów

Napisano 01 marzec 2011 - 16:41

dokladnie, tylko lekarz bedzie w stanie Ci wlasciwie zdiagnozowac objawy, a szukanie odpowiedzi w necie moze do hipochondrii doprowadzic :P

#54 Erdi

Erdi

Stały bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 848 postów

Napisano 20 marzec 2011 - 21:08

W najbliższym tygodniu wznawiam trening według Oliviera Lafaya. Jeżeli będę miał czas to spróbuję umieszczać postępy oraz ciekawe obserwacje jeżeli takowe się pojawią :)

#55 XardaS

XardaS

Debiutant

• Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 22 kwiecień 2011 - 16:25

Witam. Zaczalem niedawno 2 poziom, idzie mi srednio puki co, ale nie zrazam sie, dieta jako taka jest, chodzi tylko oto, ze niemam czasu zabardzo na rozciaganie i wlasnie w tym temacie mam do was prosbe. Chcialbym, zeby ktos, najlpeiej uprawiajacy proteo system rozpisal mi najwazniejsze cwiczenia stretchingowe tak na 10-15min, mozna numerycznie, jesli macie dostep do ksiazki. Mam tez pytanie rozciagac sie najlepiej przed treningiem czy po, waszym zdaniem? Dziekuje z gory za odpowiedz.

#56 Hustla

Hustla

Nikt

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 3106 postów

Napisano 22 kwiecień 2011 - 18:42

...

Użytkownik Hustla edytował ten post 02 marzec 2013 - 12:30

#57 wazzup1988

wazzup1988

Debiutant

• Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów

Napisano 22 kwiecień 2011 - 19:04

Hustla
Z tego co wiem to siad płotkarski, podobnie jak http://www.menshealt...a806d0a9d03.jpg może okazać się niebezpieczny dla kolan

XardaS
Ogólnie 10-15 minut na rozciągnie to mało.
Poza tym ja widzę tu dwa wyjścia:
1) jeśli koniecznie chcesz rozciągać się po treningu (co jest ważne na początku) to możesz robić program Lafay'owy, ale np. co drugie ćwiczenie. Tzn: w poniedziałek robisz po sesji treningowej sesję rozciągania, ale stosujesz ćwiczenia parzyste (2,4,6,...), w środę nieparzyste (1,3,5,...) i tak na zmianę. Myślę, że powinieneś się w takim trybie wyrobić w ciągu około 15-20 minut.
2) nie rozciągaj się w dni treningowe w ogóle, natomiast w dni nietreningowe rób pełną, solidną sesję wg. Lafay'a, poświęcając na nią około godziny.
Oba rozwiązania są zaczerpnięte z książek autora, ja osobiście korzystam z tego drugiego i jestem zadowolony.
I ponadto, tak jak napisałem wcześniej, radziłbym wycofać ćwiczenia z siadem płotkarskim (18 i 27) bo bardzo obciążają staw kolanowy i mogą prowadzić do kontuzji, oraz ćwiczenia 30 i 31 (ta sama przyczyna) a zastąpić je np. http://www.menshealt...afeff0ad5c5.jpg
Pozdrawiam!

#58 Hustla

Hustla

Nikt

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 3106 postów

Napisano 22 kwiecień 2011 - 19:32

...

Użytkownik Hustla edytował ten post 02 marzec 2013 - 12:31

#59 wazzup1988

wazzup1988

Debiutant

• Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów

Napisano 22 kwiecień 2011 - 19:56

Hustla
To co mówisz a'propos konieczności poznania techniki przed wzięciem się do roboty nie ulega najmniejszej wątpliwości. Są jednak ćwiczenia obciążające staw mniej lub bardziej, a siad płotkarski zalicza się zdecydowanie do tych "bardziej". A to przez nienaturalne ustawienie stawu kolanowego, które teoretycznie można korygować ustawieniem stopy, duży nacisk na staw w owym ułożeniu, ale też obciążenie wiązadeł które do rozciągliwych nie należą. Z ostrą krytyką tego ćwiczenia spotkałem się w książce Pavla Tsatsoulin'a "Rozciąganie odprężone" (polecam), podobnie wypowiadało się o nim kilka znanych mi osób zawodowo zajmujących się sportem. Ja również ćwiczę siłowo, rozciągam się, zachowuję właściwą technikę, mam zbilansowaną dietę, i daję ciału czas na regenerację a jednak gdy wykonuję podczas sesji stretchingu siad płotkarski to w "dniach po" odczuwam ból w kolanie, a jeśli go wyeliminuję to bólu nie ma. Coś więc w tym musi być.

#60 XardaS

XardaS

Debiutant

• Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 23 kwiecień 2011 - 10:08

Dzieki za odpowiedz koledzy. Mysle, ze najrozsadniejszym sposobem dla mnie byloby wlasnie rozciaganie sie w dzien miedzy treningami, tylko niejestem pewiem jednego, czy przypadkiem kiedy miesnie sa dobrze rozgrzane po treningu, stretching nie dziala lepiej, niz na wystyglych miesniach? Problemem jest u mnie tez to, ze caly stretching zajmuje mi ok. godziny, wiec niewiem czy niebyloby lepiej zrobic skrocony np. 20min strech po treningu i miec to z glowy. Pytaniem jest rowniez czy cwiczyc przepone? Czy jest to obowiazkowe?

#61 wazzup1988

wazzup1988

Debiutant

• Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów

Napisano 23 kwiecień 2011 - 13:42

Lepiej jest rozciągać się od razu po treningu, ale jak masz to robić na chybcika i po łebkach to lepiej wyjdziesz robiąc solidny stretching w dni nietreningowe.
Wiesz, generalnie nic nie jest obowiązkowe ;) ale na pewno przyda Ci się, nauczysz się lepiej kontrolować oddech. Nie jestem tego 100% pewny, ale czytałem też gdzieś, że wytrenowana przepona zwiększa bezpieczeństwo lędźwiowego odcinka kręgosłupa przy niektórych ćwiczeniach. Ja osobiście ćwiczę ją zaraz po sesji rozciągania.

#62 sajmon7777

sajmon7777

Debiutant

• Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 10 czerwiec 2011 - 23:02

Hej mam pytanko. Ile tygodni należy wykonywać poszczególne poziomy?

#63 Hustla

Hustla

Nikt

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 3106 postów

Napisano 11 czerwiec 2011 - 15:12

...

Użytkownik Hustla edytował ten post 02 marzec 2013 - 12:31

#64 sajmon7777

sajmon7777

Debiutant

• Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 14 czerwiec 2011 - 17:02

ok. dzięki za odpowiedź ale do ilu powtórzeń mam dojść aby uznać, że skończyłem pierwszy czy drugi poziom?

#65 wazzup1988

wazzup1988

Debiutant

• Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów

Napisano 19 czerwiec 2011 - 0:42

do stagnacji, czyli do momentu w którym nie będziesz mógł podbijać wyników w przynajmniej połowie ćwiczeń
autor w każdym opisie poziomu podaje wartości docelowe ale to tylko minima, jeśli możesz je przekroczyć to rób to śmiało

ja po 10 miesiącach zdecydowałem się na start od nowa z metodą, zacząłem poziom drugi od 6*5, jestem na 6*16 i czuję, że jeszcze jest zapas; czyli po prostu im dłużej na danym poziomie tym lepiej, nie ma co się spieszyć

Użytkownik wazzup1988 edytował ten post 19 czerwiec 2011 - 0:45

#66 sajmon7777

sajmon7777

Debiutant

• Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 20 czerwiec 2011 - 7:58

do stagnacji, czyli do momentu w którym nie będziesz mógł podbijać wyników w przynajmniej połowie ćwiczeń
autor w każdym opisie poziomu podaje wartości docelowe ale to tylko minima, jeśli możesz je przekroczyć to rób to śmiało

ja po 10 miesiącach zdecydowałem się na start od nowa z metodą, zacząłem poziom drugi od 6*5, jestem na 6*16 i czuję, że jeszcze jest zapas; czyli po prostu im dłużej na danym poziomie tym lepiej, nie ma co się spieszyć

Spoko, dzięki za odpowiedź. A jak sylwetka? Zmienia się?

#67 wazzup1988

wazzup1988

Debiutant

• Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów

Napisano 23 czerwiec 2011 - 23:50

Cały czas na lepsze :D
Przez rok m in +15 w klatce, -15 w bębnie, + 3 ramieniu
A to tylko rok B)

#68 Rutang

Rutang

Debiutant

• Forumowicze
  • Pip
  • 39 postów

Napisano 08 lipiec 2011 - 7:18

Ja teraz zaczynam ten program...znowu ;) Kiedyś doszedłem do 6 później przerwałem, i teraz od nowa lece. Za miesiąc dam znać jakie są efekty :D

#69 SomeDude

SomeDude

Debiutant

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 17 kwiecień 2012 - 20:51

Witam wszystkich! Znalazłem dzisiaj informacje na temat systemu proteo i chciałbym zaczać ćwiczyć tym sposobem, ale widocznie inteligencja nie pozwala - nie rozumiem jak mam dzielić te dni. Dajmy na to, że robie ten pierwszy poziom i tam jest dużo tych wszystkich ćwiczeń ale nie wiadomo, które ćwiczenie robic w jaki dzień... Mógłby mi to ktoś wytłumaczyć? Chce ćwiczyć na rozbudowe masy, ogólną siłe i wytrzymałość. Liczę na wyrozumiałość i spokojne wytłumaczenie - dzięki z góry!

#70 Siekie4

Siekie4

Debiutant

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 21 kwiecień 2012 - 17:36

Czesc SomeDude.
W ksiazce wszystko jest opisane i powinienes najpierw ja przeczytac a potem zaczynac treningi.
I poziom / pierwszy program treningowy powinienes cwiczyc nastepujaco:
1 tydzien cwicz od poniedzialku do piatku, sobota i niedziela wolne
2 tydzien cwicz tylko w poniedzialek, srode i piatek

#71 zabonbon

zabonbon

Debiutant

• Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów

Napisano 11 czerwiec 2012 - 12:03

Mam pytanie odnośnie metody Proteo System. Ćwiczę tym programem 3. tydzień i chciałbym się dowiedzieć, czy ktoś stosował się do porad dietetycznych autora. Chodzi mi tutaj głównie o plan pozwalający na nabranie masy i niewymagający dużych nakładów finansowych. Informacje tam podane nie są do końca precyzyjne (np. dwa jogurty, bez podania jakiej wielkości), dlatego ciężko jest mi to zastosować. Co sądzicie w ogóle o tym żeby jeść na kolację dokładnie to samo co na obiad? Tak jak proponuje autor.

#72 Hustla

Hustla

Nikt

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 3106 postów

Napisano 11 czerwiec 2012 - 12:31

...

Użytkownik Hustla edytował ten post 02 marzec 2013 - 12:32

#73 Zengam

Zengam

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisano 11 czerwiec 2012 - 17:32

A ja polecam nowicjuszon tego typu trening, mniejsze ryzyko kontuzji. Bo skoro mniejszy przyrost to mniej jaranie się i chłopaki wtedy nie idą na rekordy ludzkiej wytrzymalosci, co niespodobałoby się także więzadłom, scięgnom itp.

Zabondon
Potraktuj ten trening jako wstęp to powaznego treningu siłowego, nie wazne czy na silce czy z wlasnym cialem. Z tego co pamietam to nie byl zbyt roznorodny.

#74 LilPeneros

LilPeneros

Weteran

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 3704 postów

Napisano 12 czerwiec 2012 - 13:47

zabonbon - dieta powinna być urozmaicona i ja np. nie wyobrażam sobie jedzenia tego samego na obiad co na kolacje, etc.
Każdy z 5 posiłków w ciągu dnia powinien się składać z czego innego.

#75 podly

podly

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisano 12 czerwiec 2012 - 16:23

zabonbon - dieta powinna być urozmaicona i ja np. nie wyobrażam sobie jedzenia tego samego na obiad co na kolacje, etc.
Każdy z 5 posiłków w ciągu dnia powinien się składać z czego innego.

tez tak mam ale za to nie mam problemu z jedzeniem dzien po dniu tego samego na obiad, jak mi sie zdarza ugotowac wiecej.