Skocz do zawartości

Zdjęcie

Papierosy - jak zerwać z nałogiem?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
55 odpowiedzi w tym temacie

#1 igor987

igor987

Debiutant

• Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów

Napisano 27 sierpień 2012 - 16:25

Nie ma co ukrywać. palenie jest nałogiem, do tego jednym z najgorszych. Nikotyna to jedyny legalny środek uzależniający, tak ogólnie i łatwo dostępny. Palę, ale chce z tym skończyć. Próbowałem kilka razy, bez powodzenia. Rzućmy razem palenie a pomocni niech nam będą Ci, którym udało się zerwać z nałogiem...

#2 Eustachy

Eustachy

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 215 postów

Napisano 27 sierpień 2012 - 17:47

Nie dam sobie ręki uciąć, ale wydaje mi się iż ów temat został już przez kogoś założony.

No a co do mojej historii z nałgiem to nie było większego problemu, paliłem prawie rok , stopniowo zmniejszałem spożycie papierosów z paczki dziennie do 3/4 , potem 1/2 aż w końcu kilku papierosów dziennie , a przyczyną kompletnego sukcesu był sport dla którego stwierdziłem iż kilka potrafię sobię odmówić kilku papierosów dziennie na rzecz dobrej kondycji. Teraz zapalę tylko gdy jestem pijany, i zazwyczaj kończy się na jednym papierosku. Dla chcącego nic trudnego , wystarczy trochę silnej woli, a wydaje mi się że im dłużej będziesz palił tym ciężej ci będzie rzucić, dlatego nie ma na co czekać.

#3 Hogg

Hogg

Stały bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 749 postów

Napisano 28 sierpień 2012 - 8:00

A ja dla odmiany lubię sobie czasem puścić dyma ;) Wypalam w sumie papierosa na tydzień. Jak pomyślę, ile innych świństw wdychamy codziennie podczas naszego funkcjonowania, to ten jeden papieros od czasu do czasu raczej nie zaszkodzi. Inna rzecz - też nie pomoże.

#4 Nosferatu*

Nosferatu*

Stały bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 524 postów

Napisano 28 sierpień 2012 - 8:22

Nikotyna sama w sobie nie jest zła, ma nawet kilka dobrych właściowści, min. zmniejsza apetyt, czy niby można nią (nieoficjalnie) leczyć niektóre schorzenia dróg moczowych. Ale wszytsko zależy od dawki, czasem może być lecznicza, a czasem po prostu nie, tylko uzależnia. Ale za to substancjie w dymie papierosowym: benzopiren, furany, dioksyny, polon, rad, kadm, czad itp,etc. to substancje, które wciągając z uzależniającą nikotyną raczej nie będą obojętne, ale bardzo szkodliwe czynniki mutagenne i ... na 100% odpowiedzialne za rozedmę płuc ;) .

Sama nikotyna- ok (nie da się jej dostać) szlugi - nie ok!

;)

#5 igor987

igor987

Debiutant

• Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów

Napisano 28 sierpień 2012 - 12:46

Nie dam sobie ręki uciąć, ale wydaje mi się iż ów temat został już przez kogoś założony.

No a co do mojej historii z nałgiem to nie było większego problemu, paliłem prawie rok , stopniowo zmniejszałem spożycie papierosów z paczki dziennie do 3/4 , potem 1/2 aż w końcu kilku papierosów dziennie , a przyczyną kompletnego sukcesu był sport dla którego stwierdziłem iż kilka potrafię sobię odmówić kilku papierosów dziennie na rzecz dobrej kondycji. Teraz zapalę tylko gdy jestem pijany, i zazwyczaj kończy się na jednym papierosku. Dla chcącego nic trudnego , wystarczy trochę silnej woli, a wydaje mi się że im dłużej będziesz palił tym ciężej ci będzie rzucić, dlatego nie ma na co czekać.

Miałeś jasną motywację, co nie jest bez znaczenia. Ważny jak sądzę jest powód dla którego chcemy rzucić palenie. Nie palę bo... Potrzeba też detrminacji i sinej woli, którą niestety bywa różnie. Nie wszystkich na to stać.

#6 igor987

igor987

Debiutant

• Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów

Napisano 28 sierpień 2012 - 12:51

Nikotyna sama w sobie nie jest zła, ma nawet kilka dobrych właściowści, min. zmniejsza apetyt, czy niby można nią (nieoficjalnie) leczyć niektóre schorzenia dróg moczowych. Ale wszytsko zależy od dawki, czasem może być lecznicza, a czasem po prostu nie, tylko uzależnia. Ale za to substancjie w dymie papierosowym: benzopiren, furany, dioksyny, polon, rad, kadm, czad itp,etc. to substancje, które wciągając z uzależniającą nikotyną raczej nie będą obojętne, ale bardzo szkodliwe czynniki mutagenne i ... na 100% odpowiedzialne za rozedmę płuc ;) .

Sama nikotyna- ok (nie da się jej dostać) szlugi - nie ok!

;)

Papieros zawiera kilkaset a może i więcej substancji szkodliwych. Jak mówił Jan Pietrzak - cała tablica Mendelejewa.
Wracając do tego co mowisz zastanawiam się, czy papieros zrobiony z liści tytoniu wychodowanych w warunkach domowych (działka) nie jest szzkodliwy? (mniej trujący)

#7 Nosferatu*

Nosferatu*

Stały bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 524 postów

Napisano 28 sierpień 2012 - 12:59

Papieros zawiera kilkaset a może i więcej substancji szkodliwych. Jak mówił Jan Pietrzak - cała tablica Mendelejewa.
Wracając do tego co mowisz zastanawiam się, czy papieros zrobiony z liści tytoniu wychodowanych w warunkach domowych (działka) nie jest szzkodliwy? (mniej trujący)

Jest, bo w tytoniu poza nikotyną są inne substancje. :(

Choć nikotyny jest nawet sporo w papryce i pomidorach ;)

#8 AdrianW

AdrianW

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 355 postów

Napisano 28 sierpień 2012 - 14:07

Jest, bo w tytoniu poza nikotyną są inne substancje. :(

Choć nikotyny jest nawet sporo w papryce i pomidorach ;)

Oo to dlatego nie mogę bez nich żyć xD

#9 Barry

Barry

Nowy na forum

• Forumowicze
  • PipPip
  • 90 postów

Napisano 28 sierpień 2012 - 17:34

No, ale tym jaraniem zajmowali się ludzie od wieku wieków, Indianie palili fajkę pokoju :P czyli człowiek skłonności do nałogu wyssał już z mlekiem matki.

#10 igor987

igor987

Debiutant

• Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów

Napisano 29 sierpień 2012 - 17:58

Zdaje się że to właśnie Kolubowi zawdzięczany piersze liście tytoniu w Europie.
Człowiek to już takie ciekawskie zwierzę, że musi wszyskiego spróbować. Pół biedy jeśli na próbach się kończy.

#11 Barry

Barry

Nowy na forum

• Forumowicze
  • PipPip
  • 90 postów

Napisano 30 sierpień 2012 - 11:58

Taak, jak nie pali to gryzie, wącha albo pije wywary :D

#12 igor987

igor987

Debiutant

• Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów

Napisano 30 sierpień 2012 - 13:44

Im bardziej coś "zakazane" ty m bardziej pożadane. Zrobiły na Was wrażenie wprawadzone swego czasu napisy na opakowaniach? Ja to potraktowałem jako ciekawostkę i szybko przeszedłem do porządku dziennego.
Ciekawe jak to będzie wyglądało w Australii po ostatnim wyroku sądu. Podejrzewam że ktoś zrobi niezłą kasę na produkcji papierośnic cudnej urody.

#13 Barry

Barry

Nowy na forum

• Forumowicze
  • PipPip
  • 90 postów

Napisano 30 sierpień 2012 - 15:05

Myślę, że bardziej ludzi zmotywowały nałogowców kwestie finansowe po drastycznych podwyżkach i w celu obrony budżetu rodzinnego zaczęli walkę z nałogiem.

#14 MH Admin

MH Admin

Stały bywalec

• Root Admin
  • PipPipPipPip
  • 769 postów

Napisano 31 sierpień 2012 - 13:26

igor987: A nasze artykuły o rzucaniu palenia czytałeś?

Rzuć palenie raz a dobrze

7 mitów na temat palenia

Redaktor MH: już nie palę

Pozdr
MH Admin

#15 igor987

igor987

Debiutant

• Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów

Napisano 04 wrzesień 2012 - 13:30

Z artykułem "7 mitów na temat palenia" zetknąłem się jużwczesniej. Mam nadzieję, że redaktor MH nadal nie pali. Ciekaw jestem czy zapomniał o papierosach, czy nadal liczy dni abstynecji, czy zapomniał całkowicie o papierosach?

#16 area

area

Debiutant

• Forumowicze
  • Pip
  • 33 postów

Napisano 13 wrzesień 2012 - 18:26

Przestałam palić w chwili gdy okazało się że jestem w ciąży. O ile w ciąży miałam ciągoty do papierosów, yo po urodzeniu córeczki jakoś samoczynnnie o o nich zapomniałam. Nie palę już siedem lat, zapomniałam o papierosach i mam wrażenie jakbym nigdy w życiu nie paliła

#17 igor987

igor987

Debiutant

• Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów

Napisano 16 wrzesień 2012 - 17:27

Chciałoby się powiedzieć kobietom łatwiej. Niemniej wykazałaś Area jak ważna w rzucaniu palenia jest motywacja. Bez niej i bez zmiany sposobu postrzegania papierosów może i da się rzucić palenie, ale myślę że powrót do nich jest nieuchronny.

#18 Kamilos2904

Kamilos2904

Debiutant

• Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 19 wrzesień 2012 - 16:43

Jeśli nie masz jakiejs innej motywacji to naturlną motywacją powinna byc dla Cb zaoszczedzona kasa, lepsza kondycja (takze sexualna), mniejsze ryzyko zachorowania na raka pluc masz od reki trzy argumenty od tak... na pewno jest ich wiecej... Sam rzucilem palenie (dosyc niedawno) i odczuwam niesamowity skok do gory w kondycji i przy okazji w portfelu... Poza tym palenie Ci nic nie daje, jak chcesz sie napic alkoholu to przynajmniej wiesz po co, np zeby sie lepiej bawic na imprezie czy rozlunic, czy np o czyms zapomniec... Z paleniem tak nie ma palenie Ci nic nie daje i musisz sobie to uswiadomic!!!!!!

#19 Kamilos2904

Kamilos2904

Debiutant

• Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 19 wrzesień 2012 - 16:43

Jeśli nie masz jakiejs innej motywacji to naturlną motywacją powinna byc dla Cb zaoszczedzona kasa, lepsza kondycja (takze sexualna), mniejsze ryzyko zachorowania na raka pluc masz od reki trzy argumenty od tak... na pewno jest ich wiecej... Sam rzucilem palenie (dosyc niedawno) i odczuwam niesamowity skok do gory w kondycji i przy okazji w portfelu... Poza tym palenie Ci nic nie daje, jak chcesz sie napic alkoholu to przynajmniej wiesz po co, np zeby sie lepiej bawic na imprezie czy rozlunic, czy np o czyms zapomniec... Z paleniem tak nie ma palenie Ci nic nie daje i musisz sobie to uswiadomic!!!!!!

#20 igor987

igor987

Debiutant

• Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów

Napisano 19 wrzesień 2012 - 18:10

Tutaj całkowicie się z Tobą zgadzam Kamilos. Argumenty nie do podważenie. Jest tylko jeden problem. Każdy palący musi sam do takich wniosków dojść. Ty szczęśliwie masz już to za sobą. Przed innymi jeszcze, byc może nwet długa droga.

#21 Kamilos2904

Kamilos2904

Debiutant

• Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 19 wrzesień 2012 - 20:05

Tutaj całkowicie się z Tobą zgadzam Kamilos. Argumenty nie do podważenie. Jest tylko jeden problem. Każdy palący musi sam do takich wniosków dojść. Ty szczęśliwie masz już to za sobą. Przed innymi jeszcze, byc może nwet długa droga.

Nie tyle dojsc do takich wnioskow bo są one raczej bardzo oczywiste a tyle, ze nikotyna jednak szybko i mocno uzaleznia, nie palilem duzo bo okolo 8-10 papierosow dziennie, a przy rzucaniu zdażało mi sie wychodzic o 23:00 po fajki i wracac sie ze sklepu i jednak nie zapalic....
poczatki sa najgorsze bo przy zazywaniu nikotyny w mozgu wydzielana jest dopamina do ktorej tak latwo sie przyzwyczajamy i kiedy siegamy po kolejnego fajka podnosimy ten poziom do stanu normalnego... Mnie do tej pory ciagnie do fajek nie pale od dopiero od 10 dni ale juz w tak malym stopniu ze radze sobie z tym bez wiekszych kryzysow

Użytkownik Kamilos2904 edytował ten post 19 wrzesień 2012 - 20:06

#22 igor987

igor987

Debiutant

• Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów

Napisano 20 wrzesień 2012 - 10:54

Słyszałem o tabletkach pomocnych w rzucaniu palenia, ktore zawierają cytyzynę. Działa podobnie jak nikotyna, stopniowo wypierając ją, jednak nie uzależnia. W ten sosób łagodzą głód nikotynowy a co za tym idzie nieorzyjemne dla nas i otoczenia objawy odstawienia nikotyny.

#23 Kamilos2904

Kamilos2904

Debiutant

• Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 20 wrzesień 2012 - 13:27

O i to by było rozwiązanie

#24 Bdzioch

Bdzioch

Debiutant

• Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 20 wrzesień 2012 - 15:53

"Słyszałem o tabletkach pomocnych w rzucaniu palenia, ktore zawierają cytyzynę. Działa podobnie jak nikotyna, stopniowo wypierając ją, jednak nie uzależnia. W ten sosób łagodzą głód nikotynowy a co za tym idzie nieorzyjemne dla nas i otoczenia objawy odstawienia nikotyny".

Pierwszy raz o tym słyszę, ale brzmi to rzeczywiście, jak najlepsze rozwiazanie. Nikotyna jest szkodliwa w każddej postaci, więc korzystanie z jej zamiennika z pewnością będzie lepsze dla naszego organizmu.

#25 igor987

igor987

Debiutant

• Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów

Napisano 23 wrzesień 2012 - 21:14

Skuszony Wasząreakcją poszperałem w neci i znalazłem. Mowa o tabletkach Tabex. Jest to wyciąg roślinny złotopaku zwyczajnego. Co ciekawe przez piersze pięć dni brania tabletek można palić. Jest dostępny bez recepty. Kosz to ok 60zł/100tabl. Jest sporo informacji na ten temat i każdy bez trudu może sobie wygooglać.