Skocz do zawartości

Zdjęcie

BCAA oraz białko serwatkowe

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

#1 ciaps

ciaps

Debiutant

• Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów

Napisano 16 kwiecień 2009 - 18:45

Mam problem ze stosowaniem białka serwatkowego oraz kwasów BCAA. Mianowicie chodzi mi o to co zażywać po treningu jako pierwsze, kiedy zaś dołożyć drugi suplement bądź też czy opłaca się je oba brać po treningu?

#2 limaK

limaK

Weteran

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 1347 postów

Napisano 16 kwiecień 2009 - 19:02

Ja uważam,że można to ze sobą połączyć i wziąć razem po trenie,ale to się mija z celem żeby brać BCAA kiedy bierze się serwatkę. Możesz również najpierw wziąć serwatkę,a np. BCAA za 1-2h później.

Ps. Jaką masz tą serwatkę dokładnie?

#3 Wykson

Wykson

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisano 16 kwiecień 2009 - 20:09

a mi sie wydaje że lepiej bcaa po treningu a serwatke np wieczorem

#4 adder

adder

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisano 16 kwiecień 2009 - 21:24

Też jestem tego zdania. Serwantkę i tak pewnie będziesz brać na noc. A BCAA jest (tak myślę) szybciej przyswajalne.

#5 limaK

limaK

Weteran

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 1347 postów

Napisano 16 kwiecień 2009 - 21:44

Wiecie, serwatkę to się bierze zazwyczaj 3 razy dziennie,wiec może wziąć nawet 1 porcje serwatki przed trenem , po trenie BCAA i przed snem znów serwatkę. Kombinacji jest wiele smile.gif
Mimo wszystko po dłuższym zastanowieniu przyznam Wam rację,lepiej jest tak jak Wy mówicie smile.gif Ważną kwestią jest jeszcze odpowiednia ilość dostarczonego białka po treningu. Jeżeli tego BCAA weźmie ok 20-30 g to śmiało może jako 1 po trenie to brać,bo szybciej mu się przyswoją aniżeli serwatka.

#6 Nikita

Nikita

Debiutant

• Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 17 kwiecień 2009 - 8:37

BCAA najlepiej jest stosować zaraz po treningu, jako antykatabolik. Wchłania się szybciej od serwatki. Tak najlepiej zaraz po treningu dobrze jest sobie je łyknąć. Jeśli chodzi o serwatkę, szkoda że nie podałeś czy to koncentrat czy izolat albo matrix. Aczkolwiek serwatkę powiedzmy że w dni treningowe możesz zażywać 3x dziennie (rano na czczo, do 30 min. po treningu, przed snem), w dni nie treningowe 2x (rano i przed snem). Dodatkowo jeśli masz dużo tego BCAA, (polecam w proszku albo w dużych kapsułkach) możesz dodawać połowę porcji BCAA do każdego szejka z serwatki, żeby wzmocnić jej działanie.

#7 ciaps

ciaps

Debiutant

• Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów

Napisano 17 kwiecień 2009 - 9:47

CYTAT(SoltyS @ Apr 16 2009, 19:55 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Ja uważam,że można to ze sobą połączyć i wziąć razem po trenie,ale to się mija z celem żeby brać BCAA kiedy bierze się serwatkę. Możesz również najpierw wziąć serwatkę,a np. BCAA za 1-2h później.

Ps. Jaką masz tą serwatkę dokładnie?

Moje aminokwasy to "AminoMax 6800" z firmy Trec, zaś serwatka to "Ultimate Protein" również tej firmy. Dodam również, że chciałbym wyrzeźbić swoją sylwetkę i przy okazji (lecz niekoniecznie) zrzucić zbędne kilogramy tłuszczu.

Dziękuję za Wasze opinie!

#8 Wykson

Wykson

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisano 17 kwiecień 2009 - 9:59

ciaps.. a jak byś chciał wyrzeźbić sylwetke bez spalenia tłuszczu?

#9 *Luki*

*Luki*

The King

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 774 postów

Napisano 17 kwiecień 2009 - 11:12

Akurat tak sie sklada, ze koncze brac Ultimate Protein, a w nim znajduje sie BCAA + glutamina. Miedzy innymi dlatego przestalem brac BCAA w kapsulkach i zaczne je brac dopiero przy aerobach. Wydaje mi sie, ze Ultimate Protein zaspokaja moje zapotrzebowanie na ww BCAA.

Luki

#10 ciaps

ciaps

Debiutant

• Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów

Napisano 17 kwiecień 2009 - 11:34

CYTAT(Wykson @ Apr 17 2009, 9:52 AM) <{POST_SNAPBACK}>
ciaps.. a jak byś chciał wyrzeźbić sylwetke bez spalenia tłuszczu?

Masz rację rolleyes.gif Mój błąd, wybacz, źle napisałem tongue.gif

#11 ciaps

ciaps

Debiutant

• Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów

Napisano 17 kwiecień 2009 - 11:37

CYTAT(*Luki* @ Apr 17 2009, 11:05 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Akurat tak sie sklada, ze koncze brac Ultimate Protein, a w nim znajduje sie BCAA + glutamina. Miedzy innymi dlatego przestalem brac BCAA w kapsulkach i zaczne je brac dopiero przy aerobach. Wydaje mi sie, ze Ultimate Protein zaspokaja moje zapotrzebowanie na ww BCAA.

Luki

W sumie masz rację, tylko, że jak już kupiłem oba to chcę je brać na przemian. Ogólnie podczas jednego dawkowania BCAA dostarczam ok. 8 gram aminokwasów przetworzonych, które dostają się bezpośrednio do mięśni po treningu, zaś "Ultimate Protein" organizm musi najpierw przetworzyć, a dopiero potem aminokwasy docierają do mięśni. Dlatego zdaję kolejne pytanie, a mianowicie jaki jest odpowiedni czas zażycia białka przed treningiem (ok. 30 minut) ?

#12 adder

adder

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisano 17 kwiecień 2009 - 15:03

Możesz je dodać do ostatniego posiłku przed treningiem, albo jak jesz 2h przed treningiem to weź je około godziny czy pół...

#13 Noob

Noob

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 286 postów

Napisano 17 kwiecień 2009 - 18:21

a dietę masz ?

#14 adder

adder

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisano 17 kwiecień 2009 - 18:41

to raczej można założyć bo bez tego wydawanie pieniędzy na suple jest bezcelowe.. no chyba ze o tym nie wie

#15 Noob

Noob

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 286 postów

Napisano 17 kwiecień 2009 - 19:53

a mi się wydaje ze nie ma diety
ale jak by co to wie co ma jeść tongue.gif

#16 ciaps

ciaps

Debiutant

• Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów

Napisano 17 kwiecień 2009 - 21:39

CYTAT(Noob @ Apr 17 2009, 18:14 PM) <{POST_SNAPBACK}>
a dietę masz ?

Mam dietę i ją stosuję smile.gif Ważyłem 100kg i udało mi się spalić około 12 kg tłuszczu, bo siła mi została.

#17 pruchniak66

pruchniak66

Debiutant

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 05 marzec 2010 - 20:45

A ja mam pytanie odnośnie stosowania białka serwatkowego. Trenuję w godzinach od 17 do 19. W dni treningowe piję 3 razy dziennie, w dni nietreningowe 2 razy dziennie. I teraz czy lepiej w dni treningowe pić rano, przed treningiem i po treningu, czy lepiej rano, po treningu i przed snem ? I w jakich odstępach czasowych jeżeli chodzi o stosowanie przed lub po treningu ?

#18 hubii

hubii

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 327 postów

Napisano 06 marzec 2010 - 1:13

Jest to moj pierwszy post gdyż na forum jestem zarejestrowany od dzisiaj tongue.gif , mam jednak spore doświadczenie jeśli chodzi o treningi i diete (staż 5 lat- testowane różne odżywki i diety).

Jeżeli o mnie chodzi to proponuje bezpośrednio po treningu spożywanie białka serwatkowego (90% jesli nie 100 zawiera w swoim składzie aminokwasy BCAA)), co ważne, białko to powinno być rozrabiane tylko i wyłącznie z wodą! Nie polecam mleka gdyż zawiera laktoze, która w dużym stopniu hamuje trawienie (w szerokim zanczeniu). Jak wiadomo do regeneracji niezbędne są węglowodany w związku z czym do białka dorzucamy 1 banana. Około godziny po tym "posiłku" należy spożyć kolejny niskokaloryczny zawierający około 20-30 g białka posiłek i tu idealnym dodatkiem jest włąśnie BCAA!

Pruchniak66, porcja białka na śniadanie podnosi metabolizm (w kazdym MH o tym piszą wink.gif ) więc tu kwestia jest jasna. Moje śniadanie składa się z Białka (rozrobionego z wodą 200-250 ml) pokrojonego banan + otręby 50-60g lub ew. platki owsiane całość ok. 500 kcal 35-40 g białka i dużo błonnika biggrin.gif - Tobie polecam takie śniadanie. Jeżeli chodzi o 2 porcje to odrazu po treningu (patrz wyżej). Nie polecam spozywania 3 porcji...szkoda białka wink.gif wszystko co niezbędne i potrzebne dostarczysz zbilansowanym posiłkiem. W dni nietreningowe śniadanie j.w a 2 porcja białka do lekkiej kolacji.

Chciałbym poruszyć jeszcze kwestie samej odżywki białkowej... jak wiadomo białko białku nie równe biggrin.gif. Nie polecam białka firmy Trec... zjadlem ich kilka a efekty byly zerowe, człowiek uczy się na błędach wink.gif, poza tym zawierają same białka serwatkowe. Dużo lepszym rozwiązaniem są tzw. mixy czyli min. 4 rodzaje białek zawartych w odzywce o zróżnicowanym czasie wchłaniania i budowie peptydowej. Tutaj polecam białko Matrix 5.0 lub rewelacyjne (równiez w smaku po rozrobieniu z wodą) Białko Myofusion firmy gaspari nutrition ( 2 rodzaje serwatek, micelarna kazeina i albumina jaj)

#19 Ambro

Ambro

Nowy na forum

• Forumowicze
  • PipPip
  • 69 postów

Napisano 17 maj 2010 - 23:33

Chciałem się zapytać odnośnie BCAA. Co ono tak naprawdę daje? Słyszałem że daje dużo energii przed treningiem, dlatego na etykietach jest napisane żeby przyjmować 45 min przed treningiem. Po co w takim razie przyjmować jeszcze w dni nietreningowe? W dni treningowe 1 kaplet na każde 10kg masy ciała 45 min przed treningiem, w dni nietreningowe 2 razy dziennie 2 kaplety na każde 20kg masy ciała. Czy w takim razie jest sens przyjmowania BCAA tylko przed treningiem? Pytam z czystej ciekawości tongue.gif

#20 Brylant

Brylant

Weteran

• Zbanowani
  • PipPipPipPipPip
  • 5761 postów

Napisano 18 maj 2010 - 6:26

CYTAT(Ambro @ 18-05-2010, 0:33) <{POST_SNAPBACK}>
Chciałem się zapytać odnośnie BCAA. Co ono tak naprawdę daje? Słyszałem że daje dużo energii przed treningiem, dlatego na etykietach jest napisane żeby przyjmować 45 min przed treningiem. Po co w takim razie przyjmować jeszcze w dni nietreningowe? W dni treningowe 1 kaplet na każde 10kg masy ciała 45 min przed treningiem, w dni nietreningowe 2 razy dziennie 2 kaplety na każde 20kg masy ciała. Czy w takim razie jest sens przyjmowania BCAA tylko przed treningiem? Pytam z czystej ciekawości tongue.gif

Heh, Ambro -BCAA to tak jak glutamina są to aminokwasy które nie dodają energi, tylko zabezpieczają przed katabolizmem ,czyli w jakimś stopniu zabezpieczają przed niszczeniem mięśni podczas treningu, bądz snu.

#21 Hacker

Hacker

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisano 18 maj 2010 - 12:02

Ja spożywam BCAA XTRA 10g do max 15 min po treningu

#22 abdul85

abdul85

Debiutant

• Forumowicze
  • Pip
  • 28 postów

Napisano 21 maj 2010 - 20:24

Jezeli trenuje w poznych godzinach i trening koncze o 21 to w jakim odstepie czasu moge z spokojna glowa wypic odzywke bialkowa i isc spac? Dodam ze chcialbym jak najwczesniej poniewaz niestety rano trzeba wstac a odzywka to tak zwana bulka czyli pol bialka pol wegli,wiec nie chcial bym dostac brzucha Do tej pory zaraz po treningu BCA i jakies 15 min pozniej odzywke i spac godz po odzywce, niestety na posilek juz brakuje czasu. Jak Wy byscie to rozegrali?

#23 Brylant

Brylant

Weteran

• Zbanowani
  • PipPipPipPipPip
  • 5761 postów

Napisano 21 maj 2010 - 20:30

Tak jak napisałeś może byc.jedynie do tego bcaa dodałbym węgle proste i zwiększył czas z 15 min do 30min.

#24 miki

miki

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisano 22 maj 2010 - 14:11

hmmm zastanowiła mnie opinia o tym by brać BCCA po treningu

dziś kupiłem je po raz 1 w życiu i jest napisane iż 3 tabletki przed treningiem...

#25 Brylant

Brylant

Weteran

• Zbanowani
  • PipPipPipPipPip
  • 5761 postów

Napisano 22 maj 2010 - 14:22

Ja biore aminki przed trenem, po trenie- wegle, natepnie izolat, następnie posiłek