Skocz do zawartości

Zdjęcie

Mezomorfik

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#1 Nordycki Smok

Nordycki Smok

Stały bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 799 postów

Napisano 22 luty 2012 - 14:00

Siema, jestem typowym mezomorfikiem, fizyczne i psychiczne. BArdzo dobrze buduję masę mięśniową, szczególnie, że po 3 miesiącach treningu klatkę piersiową miałem większą od niektórych chudych dziewczyn ( desek). Zbudowałem niezłą muskulaturę bez odrzywek w pół roku jedząc głównie jaja i ryby.
Mam zbudowany 6 - pak, ale przykrywa go 1cm tłuszczu i on mnie wkurza!!!! Ogólnie jem 5-6 posiłków dziennie. By zrzycić 1 cm tłuszczu zrezygnowałem z mąki, pieczywa, słodyczy, smoażonych rzeczy, ziemniaków i mojej ulubionej kukurydzy. weglowaodany czerpię z ryży, kasz. Jem dużo nabiału, warzyw i jaj. Ostatnio trening siłowy przeplatam elementami kardio by był bardziej intensywny. CZy coś robię źle? Może za dużo jem? Czemu skoro od 1,5 miesiąca próbuję zrzucić 1 cm tłuszczu to mi nie wychodzi. Może macie jakieś pomysły?

Użytkownik Nordycki Smok edytował ten post 22 luty 2012 - 14:02

#2 pierro100

pierro100

Stały bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 561 postów

Napisano 22 luty 2012 - 14:03

A trening aerobowy uprawia?

ps: to chyba nie ta zakładka

#3 Nordycki Smok

Nordycki Smok

Stały bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 799 postów

Napisano 22 luty 2012 - 14:05

jem jeszcze codziennie na śniadanie owsianke

ta zakładka to pogranicze dieta/fitnes ale bardziej chodzi o dietę

ostatnio siłowy poprzeplatany elementami kardio i siłowy mam namyśli z ciężarem własnego ciała

Użytkownik Nordycki Smok edytował ten post 22 luty 2012 - 14:06

#4 pierro100

pierro100

Stały bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 561 postów

Napisano 22 luty 2012 - 14:14

Jogging, basen, rowerek - do wyboru, do koloru... Radziłbym też przeanalizować dietę pod względem relacji wydatki energetyczne - ilość dostarczaneych kalorii. Być może (a raczej na pewno) spalasz mniej niż przyjmujesz i tłuszczyk się odkłada

#5 Venso

Venso

Redaktor ds Forum

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 2516 postów

Napisano 22 luty 2012 - 14:16

Siema, jestem typowym mezomorfikiem, fizyczne i psychiczne. BArdzo dobrze buduję masę mięśniową, szczególnie, że po 3 miesiącach treningu klatkę piersiową miałem większą od niektórych chudych dziewczyn ( desek). Zbudowałem niezłą muskulaturę bez odrzywek w pół roku jedząc głównie jaja i ryby.
Mam zbudowany 6 - pak, ale przykrywa go 1cm tłuszczu i on mnie wkurza!!!! Ogólnie jem 5-6 posiłków dziennie. By zrzycić 1 cm tłuszczu zrezygnowałem z mąki, pieczywa, słodyczy, smoażonych rzeczy, ziemniaków i mojej ulubionej kukurydzy. weglowaodany czerpię z ryży, kasz. Jem dużo nabiału, warzyw i jaj. Ostatnio trening siłowy przeplatam elementami kardio by był bardziej intensywny. CZy coś robię źle? Może za dużo jem? Czemu skoro od 1,5 miesiąca próbuję zrzucić 1 cm tłuszczu to mi nie wychodzi. Może macie jakieś pomysły?

NIe jesteś mezomorfikiem tylko mieszanym typem, z Twoje wypowiedzi wnioskuję, że endo-mezomorfik.
2 pierwsze lata rosniesz jak na drożdżach bez odżywek, więc to o niczym nie swiadczy. Dodatkowym faktem jest, że rasowy mezomorfik nie ma problemów z przybraniem na miesniach i wyszczupleniu, a Tobie przychodzi to z trudem.

Od wyszczuplenia jest dieta redukcyjna, a poziom tkanki tłuszczowej zależny jest od stopnia intensywności ćwiczeń, prawdopodobnie za mały staż masz/za mało umieśnienia, by spalić te resztki tłuszczu.

#6 mitotropin

mitotropin

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisano 22 luty 2012 - 15:00

BArdzo dobrze buduję masę mięśniową, szczególnie, że po 3 miesiącach treningu klatkę piersiową miałem większą od niektórych chudych dziewczyn ( desek).

nie bardzo kumam to porównanie ;/

#7 anak

anak

Weteran

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 2548 postów

Napisano 22 luty 2012 - 15:08

nie bardzo kumam to porównanie ;/

No że ten... cycki mu urosły... bo kto widział dziewczynę z szeroką klatą? ]:->

Użytkownik Drapieżca edytował ten post 22 luty 2012 - 15:09

#8 mitotropin

mitotropin

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisano 22 luty 2012 - 15:22

No że ten... cycki mu urosły... bo kto widział dziewczynę z szeroką klatą? ]:->

no to wiem że cycki ;D ale jakoś tak zaj**iście dziwnie to brzmi, że kolo "bardzo dobrze buduje masę mięśniową" i że po trzech miachach miał większe cycki od chudych lasek (desek) - ja nie muszę nic robić i taką mam... i pewnie 96% chłopaków tutaj też tak ma

od deski gorzej jest już tylko wklęsła ale to nie brak ćwiczeń tylko krzywica z braku witaminy D

chciałem jedynie napisać, że to żadne osiągnięcie, no co innego gdyby kolo napisał, że klata mu urosła bardziej od lasek z cyckami rozmiar C np.

Użytkownik mitotropin edytował ten post 22 luty 2012 - 15:24

#9 pierro100

pierro100

Stały bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 561 postów

Napisano 22 luty 2012 - 16:47

Chłopak chciał odpowiednio zobrazować sytuację, a wyszło niestety jak zawsze :P ale dzięki takim perełkom to forum jest dużo bogatsze

#10 Nordycki Smok

Nordycki Smok

Stały bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 799 postów

Napisano 22 luty 2012 - 20:31

kurde chodzi o to, że jak zaczynałem treningi to miałem klatkę jak dziecko nie wiem jak to porównać ale .... płaską????

i gdy zacząłem ćwiczyć to po 3 miesiącach miałem podobną klatkę jak finaiści konkursu mh ( ale tylko klatkę) i chciałem zobrazować, że jest tak duża jak cycki niektórych dziewczyn. I nie skupiałem się zbytnio na klatce, ćwiczyłem wszysko po równo ale klata urosła dużo i szybko

a co do mijego problemu 1 cm eh.....

chodzi tu o to, że jadłęm dużo śmieci w styczniu ( fastfoodów) i od tygodnia bardzo się staram zrzucić ów zapas tłuszczu. chwilowo nie widzę efektów

pisałem mezomorfik bo szybko budują mi się mięśnie ( aż sam byłem zdziwiony ) i klatkę zbudowałem nie na siłce tylko na basenie.

chciałem prosić was o porady bo zalęzy mi ne jego szybkim zrzuceniu, tak ze 2 tygodnie

plis jeśli znacie jakieś metody poza intensywnością treningu i kardio( po kardio człowiek zazwyczaj więcej zjada) to plis napiszcie

ja mój 1 cm szybko zrzucę a tu mówię staram się od tygodnia jak ktoś zna to niech napisze jakąś poradę bo może się ten temat przydać innym użytkownikom forum

#11 Nordycki Smok

Nordycki Smok

Stały bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 799 postów

Napisano 22 luty 2012 - 20:33

Chłopak chciał odpowiednio zobrazować sytuację, a wyszło niestety jak zawsze :P ale dzięki takim perełkom to forum jest dużo bogatsze

trochę śmiechu i dystansu do siebie zawsze się przyda :P

#12 pierro100

pierro100

Stały bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 561 postów

Napisano 22 luty 2012 - 23:57

trochę śmiechu i dystansu do siebie zawsze się przyda :P

No baa... więcej, jest nawet pomocne w spalaniu tłuszczu i rzeźbieniu mięśni (szczególnie brzucha) których do śmiania się używamy około 60. Nie darmo mówi się "śmiech to zdrowie".

#13 Nordycki Smok

Nordycki Smok

Stały bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 799 postów

Napisano 26 luty 2012 - 11:40

a może jednak jestem mezomorfikiem, włączyłem trening kardio, zwiększyłem liczbe białka w diecie i trochę zmiejszyłem tłuszcze i mijajaą 2 dni i 2 kg w dół a brzuch już jest płaski
jak mi całkiem tłuszcz brzuszny zejdzie to wam napiszę ile mi to zajęło
a i wcale nie jestem głodny po redukcji diety

#14 LilPeneros

LilPeneros

Weteran

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 3663 postów

Napisano 25 kwiecień 2012 - 20:13

Nordycki smoku - jak ci idzie redukcja tłuszczu ?

#15 Snopek

Snopek

Debiutant

• Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 26 kwiecień 2012 - 10:53

Może to nie problem tłuszczu, a naładowanego żarciem i opitego brzucha ? :unsure: Ja jak rano wstaje to brzuch mam właściwie płaski, a np. już po posiłku potreningowym brzuch staje się wręcz ogromny. Po 2 dniach 2 kg w dół ? Niesamowite

#16 Kambejo

Kambejo

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisano 26 kwiecień 2012 - 13:48

a np. już po posiłku potreningowym brzuch staje się wręcz ogromny.

To może nie tyle wina posiłku co tego, że właśnie brzuch wykonał sporą pracę i masz przez to zwiększone mięśnie, świeżo po treningu. (do 2-3h)

#17 Nordycki Smok

Nordycki Smok

Stały bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 799 postów

Napisano 26 kwiecień 2012 - 15:18

już dawno po redukcji

przestawiłem dietkę na tłuszczową- redukcyjną i w miesiąc 10 kg. A obwód bicepsów i klatki wcale nie zmalał. Teraz utyłem 2kg bo miałem trochę za niskie BMI i źle się czułem. Teraz zaostrzyłem treningi, duża intensywność + 4 serie po 15 powtórzeń + 4 podwójne ćwiczenia na duże partie ( jako jedno ćwiczenie uznaję podciąganie i podrzut hantlami wykonywane zaraz po sobie bez przerwy).

Chyba jednak jestem mezo, mieśni jakoś nie gubię, łatwo je nabieram i łatwo zrzucam tłuszcz

Tylko po prostu byłem źel wyedukowany i jadłęm za dużo węgli. Drobne poprawki i w miecha 10 kg.

Polecam dietę tłuszczową - redukcyjną.

Snopek- to może być wina zbyt duże ilości błonnika w diecie. Trochę go zmniejsz i zwiększ ilość wypijanej wody

#18 Venso

Venso

Redaktor ds Forum

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 2516 postów

Napisano 26 kwiecień 2012 - 15:27

Chyba jednak jestem mezo, mieśni jakoś nie gubię, łatwo je nabieram i łatwo zrzucam tłuszcz

Jaki masz wzrost, obwód szyi, klatki, bioder i nadgarstka ?

#19 Sprive

Sprive

Debiutant

• Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów

Napisano 26 kwiecień 2012 - 15:36

już dawno po redukcji

przestawiłem dietkę na tłuszczową- redukcyjną i w miesiąc 10 kg. A obwód bicepsów i klatki wcale nie zmalał. Teraz utyłem 2kg bo miałem trochę za niskie BMI i źle się czułem. Teraz zaostrzyłem treningi, duża intensywność + 4 serie po 15 powtórzeń + 4 podwójne ćwiczenia na duże partie ( jako jedno ćwiczenie uznaję podciąganie i podrzut hantlami wykonywane zaraz po sobie bez przerwy).

Tylko po prostu byłem źel wyedukowany i jadłęm za dużo węgli. Drobne poprawki i w miecha 10 kg.

Polecam dietę tłuszczową - redukcyjną.

Snopek- to może być wina zbyt duże ilości błonnika w diecie. Trochę go zmniejsz i zwiększ ilość wypijanej wody

Możesz dorzucić swoją diete ?

#20 Nordycki Smok

Nordycki Smok

Stały bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 799 postów

Napisano 26 kwiecień 2012 - 15:56

Venso- od razu mówie że mam niewymiarową i płaską dupę xD, jedyna wada sylwetki, ale wygląda komicznie i spodnie mi spadają xD

Dietka oki przykładowa

Śniadanie

Jajecznica z 5/6 jaj + 1/2 plastry boczku

Obiad

300g gotowany łosoś/ smażony wół + 250 g warzyw jak np. marchewka czy mieszanka warzyw na patelnię ( bez ziemniaków)

Kolacja

Powtarzałem obiad

NIe jadłem posiłku przedtreningowego bo się źle czuje na żołądku gdy zaczynam ćwiczyć. Po trening to odrazu łosoś z wody z puszki, albo konserwa z kurczaka ( dobrej jakości ok 80% mięso nie jakies MOM),

czasami czułem się głodny to brałęm garść orzechów lub 5 plastró żółtego sera

poza tym robiłem odstępstwo raz w tygodniu ale tylko na jeden posiłek

#21 LilPeneros

LilPeneros

Weteran

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 3663 postów

Napisano 26 kwiecień 2012 - 16:30

Autorze tematu - mam do Ciebie to samo pytanie co Venso:

Jaki masz wzrost, obwód szyi, klatki, bioder i nadgarstka ?

#22 Nordycki Smok

Nordycki Smok

Stały bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 799 postów

Napisano 27 kwiecień 2012 - 19:17

wzrost 180 cm
szyja ok 43 cm ( nie wiem czy w dobrym miejscu)
klatka 110 cm
biodra ok 95 cm
nadgarstek ok 20 cm

#23 Venso

Venso

Redaktor ds Forum

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 2516 postów

Napisano 28 kwiecień 2012 - 21:06

Tu masz o proporcjach dla mezomorfika: http://www.menshealt...?showentry=3327

U Ciebie są dziwne wymiary. Biodra i klatka wskazują raczej na ektomorfika-mezomorfika, a grubość nadgarstka i szyi na endomorfika-mezomorfika.