Skocz do zawartości

Zdjęcie

Mrowienie w nogach

Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 chcebyczdrowy

chcebyczdrowy

Debiutant

• Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów

Napisano 04 wrzesień 2011 - 13:14

Witam,

Długo zastanawiałem się czy to forum jest odpowiednim miejscem aby wypytywać o takie rzeczy. No ale jak już się zapisałem to w sumie dlaczego miałbym nie pytać..?

Chodzi o dziwne mrowienie w nogach w czasie nocy. Wiem dobrze, że nie jest to odrętwienie ani skurcz - to rozpoznaję. Po prostu gdy staram się zasnąć czuję jakby w jednej albo dwóch nogach na raz, przechodziły mi takie "prądy". Delikatne, pod skórą, jednak nie dające mi spokoju i nie dające mi zasnąć. Pojawiają się one czasami. Przyjmowanie magnezu z potasem (polecane na skurcze) nic nie daje, ponieważ zażywam tabletki dosyć regularnie.

Jestem przekonany, że nie jest to spowodowane także wysiłkiem fizycznym, ponieważ obecnie nie forsuję się ani na siłowni ani na bieżni.

Czasami jestem taki sfrustrowany, że wstaję z łóżka i zaczynam rozciągać nogi (głównie tę w której czuję mrowienie) i robić przysiady. Zazwyczaj po tym zasypiam jednak nie wiem czy nie jest to spowodowane po prostu chwilowym zmęczeniem organizmu.

Czy ktoś miał może podobny przypadek i sobie z nim poradził?

Dziękuję.

#2 Borys

Borys

St. Weteran

• Moderatorzy
  • PipPipPipPipPip
  • 3059 postów

Napisano 04 wrzesień 2011 - 13:39

Takie objawy mogą być spowodowane, ale nie muszą, niedoborem wapnia.. może spróbuj najpierw wykluczyć tą ewentualność, potem do lekarza, bo mrowienie kończyn może mieć też neurologiczne podłoże.
Paradoksalnie ten potas w nadmiarze też może być przyczyną mrowienia.

Użytkownik Borys edytował ten post 04 wrzesień 2011 - 13:40

#3 Sekobb

Sekobb

Debiutant

• Forumowicze
  • Pip
  • 49 postów

Napisano 06 wrzesień 2011 - 14:32

A może chodzi o to?

Zespół niespokojnych nóg

Też to mam, niestety nikt na razie nie zna dokładnej przyczyny, ani właściwego postępowania przy tym zjawisku. Kiedyś bardziej u mnie nasilone (nawet do co drugiej nocy), ostatnio nieco ustąpiło. Wydaje się, że pomogło mi zwiększenie aktywności fizycznej podczas dnia.

#4 Cesc#4

Cesc#4

Weteran

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 1070 postów

Napisano 06 wrzesień 2011 - 23:43

A może chodzi o to?

Zespół niespokojnych nóg

Też to mam, niestety nikt na razie nie zna dokładnej przyczyny, ani właściwego postępowania przy tym zjawisku. Kiedyś bardziej u mnie nasilone (nawet do co drugiej nocy), ostatnio nieco ustąpiło. Wydaje się, że pomogło mi zwiększenie aktywności fizycznej podczas dnia.

zespół niespokojnych nóg? ponoć występuje, kiedy ktoś potrzebuje seksu (to rzecz jasna żarty, ale takie opinie słyszałem)

#5 Sekobb

Sekobb

Debiutant

• Forumowicze
  • Pip
  • 49 postów

Napisano 07 wrzesień 2011 - 9:00

Dzięki. :D

Wiem, brzmi śmiesznie, ale naprawdę występuje i choć nie boli, jest bardzo dokuczliwe...

#6 xKoszarx

xKoszarx

Debiutant

• Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 18 wrzesień 2011 - 17:54

miałem coś podobnego, ale uzupełniłem magnez w organizmie i jest spokój