Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dieta na mase i bardzo różny rozkład siłowni

Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 cold

cold

Debiutant

• Forumowicze
  • Pip
  • 10 postów

Napisano 02 wrzesień 2011 - 20:37

Witajcie,

Potrzebuje Waszej pomocy. Z gory dziekuje :)

Dieta na mase i trening. Juz sie gubie w tej diecie na mase. Zakladajac ze raz tren na silowni mam rano, a raz po poludniu/pod wieczór to białko serwatkowe łykać rano do śniadania (przed siłką jeśli jest rano). Czy pic je częściej? Czy jezeli czasem bede biegac to po bieganiu tez powinienem wziac serwatke?
Mam tez BCAA, warto je pic w trakcie siłownii? Albo przy bieganiu - wypić przed bieganiem?
Sam juz sie gubie jak powinienem robić;)

Kilka faktów z mojej diety:

* Sniadanie to najczesciej platki owsiane+rodzynki i serwatka ,szklanka mleka. Albo jakies musli z mlekiem. Czasem ciemny chleb z serkiem wiejskim.

* Zaraz po silowni (tak ~5 min) zjadam banana. (tzn. silownia jest w roznych godzinach-mowie ogolnie)

* Potem jakies 30min-godzine po silce ryz (100g) z piersia z kurczaka(100g) [+jakies małe dodatki na przyklad].

* W miare mozliwosci jem jedna piers z kurczaka dziennie (~200-220g) oraz dwie torebki ryzu (2x 100g).
Oprocz tego np. jakis makaron z twarogiem i rodzynkami albo np. ze szpinakiem or whatever. Tez tak po okolo 100g makaronu.
Gdzie indziej jakas bułka/pare kanapek ciemnego pieczywa np. bułka z serkiem wiejskim (czy serek wiej. np powinno sie jesc zaraz po silce?)

* jesli silke mam rano po sniadaniu to spoko bo mam i serwatke i np platki owsiane z mlekiem. A jesli mam po poludniu, to jak mam np.
6:00 sniadanie w domu + serwatka
9:00 jajecznica/ryz z kurczakiem/whatever/bułka z twarogiem (dania w pojemniku-szkoła)
12:00-13:00 siłka
13:05 banan
13:30 ryz z kurczakiem
16:00 jakis obiad tradycyjny w domu typu kasza z czymśtam [raczej bez miesa juz] albo np. ciemne pieczywo + twaróg z pomidorami
19:00 podobnie jak wyzej
21:00 jajecznica na przyklad

Ogolnie to mam problem z rozporządzeniem sobie wsyzstkiego jesli silke mam rano, a czasem po poludniu lub wieczorem. Chce aby bylo jak najlepiej. Mam do dyspozycji nie wiecej niz jedna pierś dziennie (~220g)..
Nie wiem czego unikac przed/po silownia (ze kurczak jest wskazany z ryzem to wiem), czego unikac przy sniadaniu albo co powinno sie jesc jako ostatni posilek...
wiem ze takich tematow jest wiele ale troche juz tego studiuje i chce jakos konkretnie pod siebie i swoje warunki diete ulozyc.

dzieki z gory :) pozdro

#2 pafeu

pafeu

Debiutant

• Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 03 wrzesień 2011 - 10:27

Bialko serwatkowe daj z bananem zaraz po treningu, po pol godzinie zjedz cala piers z workiem ryzu i warzywami. Serek wiejski po silowni sie nie nadaje, najlepiej dac go jako ostatni posilek (jajecznica tez jest okej). W szkole bulka z twarogiem moze byc, a w dni, kiedy nie trenujesz, mozesz do zrobic bulki z piersia z kurczaka, zebys mial jakas odmiane. Warzywa oczywiscie do tego, jakas salata z pomidorkiem, mozesz dorzucic owoc. BCAA mozesz popijac w czasie treningu, 10-15 g wystarczy. Jesli biegasz, to lepiej po bieganiu zjesc kurczaka z ziemniakami/ryzem/makaronem. Po co pakowac w siebie chemie :] Jak masz jakies pytania, to dawaj.

#3 cold

cold

Debiutant

• Forumowicze
  • Pip
  • 10 postów

Napisano 03 wrzesień 2011 - 11:46

Hej,

Ok,czyli serwatke bede pil teraz po treningu. A co w dni nietreningowe? Do śniadania?

Co do BCAA - slyszalem, ze wlasnie jest dobre do biegania rowniez (i wielu innych sportow;)) - spala sie tłuszcz, zachowując mięśnie. Dlatego zazwyczaj przed bieganiem piłem sobie 10-15g BCAA (dwie łyżki stołowe).

Waze ~71kg wiec ta dawka jest optymalna bo z tego co wiem BCAA powinno sie łykac 1-2g na 10kg masy ciała.

#4 pafeu

pafeu

Debiutant

• Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 03 wrzesień 2011 - 12:52

A co w dni nietreningowe? Do śniadania?

W dni bez treningu mozesz dac do sniadania, generalnie tam, gdzie brakuje bialka w posilku. Ale mimo wszystko w dni nietreningowe calkowicie bym z tego zrezygnowal. Na sniadanie sprobuj sobie zrobic taki placek:
3-4 jajka, 1/3 kostki twarogu i platki owsiane (ja sypie na oko, zeby zagescilo te mase). Do tego mozesz dorzucic slodzik albo miod. Mieszasz, wrzucasz na patelnie teflonowa (albo posmarowana olejem, tak zeby nie przywarlo) i czekasz :) Jak wyjdzie Ci zbyt suchy, to nastepnym razem mniej platkow owsianych albo mozesz polac jogurtem naturalnym. I sniadanie masz bardzo pozwyne.
Co do BCAA, to jak najbardziej mozna stosowac przed bieganiem, ale wtedy wychodzi malo ekonomicznie moim zdaniem. Jak jesz odpowiednia ilosc kalorii, to miesnie nie maja prawa sie popalic, jest to chwyt marketingowy. Co nie zmienia faktu, ze pite w czasie treningu silowego BCAA znacznie poprawiaja regeneracje, a co za tym idzie wzrost miesni.

#5 Borys

Borys

St. Weteran

• Moderatorzy
  • PipPipPipPipPip
  • 3053 postów

Napisano 03 wrzesień 2011 - 15:00

Gdy robimy masę to ograniczamy aeroby, można co najwyżej wprowadzic krótkie szybkie kardio pod koniec cyklu masowego gdy zaczyna za bardzo zalewać.
BCAA najlepiej wziąć na poczatku treningu gdy jest krótki ~45-60min lub 30 min przed końcem gdy jest dłuższy ~1.5h - książkowe zalecenia. Przy treningu masowym nie ma musu brania BCAA, bo jest ich wystarczająco w diecie, priorytetem jest dostarczanie węglowodanów w płynie.
BCAA zalecane jest przy dwu- i trójboju oraz rzeźbie, w pozostałych przypadkach lepiej zakupić białko serwatkowe i uzupełnić po treningu.

Jak jesz odpowiednia ilosc kalorii, to miesnie nie maja prawa sie popalic, jest to chwyt marketingowy. Co nie zmienia faktu, ze pite w czasie treningu silowego BCAA znacznie poprawiaja regeneracje, a co za tym idzie wzrost miesni.

No właśnie, jednemu zaprzeczasz, drugie powielasz....

BCAA oddziałuje na blokowanie serotoniny, dzięki czemu zawodnik w trakcie treningu odczuwa mniejsze zmęczenie, regeneracja w trakcie treningu nie zachodzi tym bardziej wzrost mięśni.

Chwyt marketingowy został wypracowany, bo każdy trenujący który biega ma mniejsze mięśnie. Jest to normalne zjawisko, niezależne od katabolizmu. Mięśnie przy sportach siłowych + wytrzymałościowych robią się bardziej zbite...

Użytkownik Borys edytował ten post 28 październik 2011 - 13:57

#6 pafeu

pafeu

Debiutant

• Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 03 wrzesień 2011 - 19:44

Czyli spozywanie BCAA podczas treningu silowego nie ma wplywu na regeneracje miesni? Dobrze wiedziec.

#7 Borys

Borys

St. Weteran

• Moderatorzy
  • PipPipPipPipPip
  • 3053 postów

Napisano 03 wrzesień 2011 - 20:52

Czyli spozywanie BCAA podczas treningu silowego nie ma wplywu na regeneracje miesni? Dobrze wiedziec.

Przy robieniu masy istotne są szybko odnawialne źródła energii - ATP i ADP, zatem trzeba przede wszystkim wspomagać się węglowodanami.

BCAA pomagają zregenerować mięśnie (PO TRENINGU) i zwiększyć anabolizm (ALE OGÓLNY białek ustroju, producenci pieprzą, że mięśniowy, a to tylko składowa ogólnego anabolizmu).

BCAA należy traktować tylko jako dodatek niż moc sprawcza regeneracji. Najlepiej spożywać z samego rana po przebudzeniu (najbardziej ujemny bilans azotowy) i na początku treningu (albo 15-30 minut przed końcem jeśli się rozciąga w czasie).

Jest to ważne przede wszystkim na na rzeźbie, z uwagi na:
- przewagę procesów katabolicznych nad anabolicznymi (dieta redukcyjna)
- niski poziom ATP, na treningu większość energii czerpie się z rozkładu białek i tłuszczów - stąd warto je zabezpieczyć antykatabolikami

Użytkownik Borys edytował ten post 28 październik 2011 - 14:05

#8 jumas

jumas

Debiutant

• Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 27 październik 2011 - 19:14

powiem wam ze mam tak samo jak cold, tez czasami trudno jest mi rozporzadzic calym dniem, a szcegolnie w dni treningu, nie mam mozliwosci cwiczyc o tej samej porze bo pracuje dwu zmianowo, ale zazwyczaj jden dzien trenigu mam popoludniu a reszte dni przed.
cwicze od 2 miesiecy silowo, rowniez chcialbym przybrac na masie, gdyz waze 72kg przy 189cm. zastanawiam sie nad jakimis dodatkami do diety, czutalem na innych watkach ze lepiej poczekac z braniem kreatyny az sie nie bedzie widzialo duzych efektow, wtedy mozan sie nia wspomoc, dlatego chcialbym was poprosic o pomoc, co mozecie mi poradzic, doradzic.
diety sie trzymam choc nie mam tak szcegolowo opisanej na karteczce, bo mam jak w glowie. ale moim zdaniem jest ona niedopracowana pod wzgledem weglowodanow i bialka. czy są moze gdzies tutaj przykladowe diety? wypisany dzien co i jak? bo szukalem i nie moglem znalezc, moe gdzies przeoczylem, ale jesli wiecie gdzie to mozna znalezc, bykl bym wdzieczny.
jestem tu nowy i chce sie czegos wiecej dowiedziec, na te tematy.

#9 sakii

sakii

Weteran

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 1631 postów

Napisano 28 październik 2011 - 11:47

czy są moze gdzies tutaj przykladowe diety? wypisany dzien co i jak? bo szukalem i nie moglem znalezc, moe gdzies przeoczylem, ale jesli wiecie gdzie to mozna znalezc, bykl bym wdzieczny.
jestem tu nowy i chce sie czegos wiecej dowiedziec, na te tematy.

leniwy jesteś jak leniwiec: http://www.menshealt...?showtopic=1759

#10 jumas

jumas

Debiutant

• Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 28 październik 2011 - 11:50

wiesz , to akurat czytalem ten artukul, ale mi nic nie pomogl.

#11 jumas

jumas

Debiutant

• Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 28 październik 2011 - 12:10

wracajac do tematu diete juz mam, aczkolwiek pytając o dodatki do diety, mieliscie do czynienia z gainerem UP Your Mass , badz Serious Mass ??
napewno ktos z was stosowal, i czy podzielil by sie jakimis opiniami?? ;)

#12 LilPeneros

LilPeneros

Weteran

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 3606 postów

Napisano 02 listopad 2011 - 23:09

Ja osobiście stosowałem gainer Mass XXL firmy Trec i ten polecam.