Skocz do zawartości

Zdjęcie

Trening przygotowujący do wojska/egzaminu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
39 odpowiedzi w tym temacie

#1 rajkwon the chef

rajkwon the chef

Debiutant

• Forumowicze
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 16 luty 2009 - 22:16

Witam.

Zgłosiłem się na ochotnika do wojska. W WKU powiedziano mi, że mam się zgłosić na testy jak będę czuł się na siłach.

Test wygląda następująco:
1. Marszobieg na 3000 m.
2. Skłony tułowia w przód w czasie 2 min(50 brzuszków)
3. Podciąganie się na drążku wysokim podchwytem(min.8 razy)
4. Bieg wahadłowy 10 x 10 m.

Może ktoś mi poleci od jakich ćwiczeń mam zacząć? Może ktoś już przechodził takie testy i poradzi mi jak się przygotować. Będę wdzięczny za rady:) pozdrawiam wszystkich

#2 limaK

limaK

Weteran

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 1347 postów

Napisano 16 luty 2009 - 22:25

Hmm...wytrzymałość , sprawność, siła ,szybkość czyli ogólnie testy sprawdzające Twoja ogólną kondycję i sprawność fizyczną.
Jeżeli mam być naprawdę szczery aż do bólu to myślałem,że cięższe są teraz testy do woja ;) Teraz mają podobno strasznie dużo chętnych i chcą wybrać najlepszych,więc trzeba dobrze wypaść,ale... powiedz nam coś więcej np.:
1.ile czasu chcesz poświęcić na przygotowanie się do tego?
2.na jakim jesteś etapie,ile jesteś w stanie teraz dać z siebie?
Dajesz rade przebiec 3km w przeciętym czasie?
Ile wykonasz brzuszków w 2 min?
Ile razy się podciągniesz?
Jaki czas w biegu wahadłowym uzyskujesz lub ile razy przebiegniesz w danym czasie?
3. Twoja waga i wzrost?

To wszystko jest ważne,bo bez tego nie będziemy wiedzieć na co powinienes położyć najwiekszy nacisk i w jakiej teraz jesteś formie. pzdr :)

#3 Beloved

Beloved

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisano 17 luty 2009 - 12:56

Fajnie by było jeśli byś przybliżył wszystko to co poruszył SoltyS, wtedy dokładniej postaramy się pomóc. Jednak jeśli chodzi o ogół przygotowań do testów siłowych (brzuszki, podciągnięcia) to polecam metodę męczenia mięśni. Zrób w pierwszej serii tyle brzuszków / podciągnięć ile dasz radę, po minutowej przerwie znów tyle ile dasz radę (powinno to być mniej powtórzeń) i tak nie więcej niż 4-5 serii. Po paru dniach zauważysz, że będziesz w stanie zwiększyć ilość powtórzeń w pierwszej serii, więc Twoim celem będzie osiągnięcie zadawalającej ich ilości w owej serii. Jeśli chodzi o test wytrzymałościowy to nie ma innej rady jak ćwiczyć i obserwować wyniki :). Możesz trenować na przemian: jeden dzień siłowo, drugi wytrzymałościowo.

#4 rajkwon the chef

rajkwon the chef

Debiutant

• Forumowicze
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 17 luty 2009 - 21:57

jestem
1. do sierpnia mam czas. może początek września.
2. kupiłem atlas do ćwiczeń, razem z ojcem zespwałem drążek do podciągania.
kupiłem hantelki. wszystkie konkurencje jestem w stanie zaliczyć od zaraz,
ale tylko na minimum, a to mi nie daje pewności, że się dostanę.
Brzuszków zrobie 65 w 2 min. 8 razy się podciągne. bieg na 3 km w okolicach 15 min.
Bieg wahadłowy w okolicach 33 sek.
3. Mój wzrost to 182 cm i ważę 77 kilo.

Ciężko mi idzie podciąganie na drążku. Na to bym chciał położyć głównie nacisk.
Od marca chciałbym dużo jeździć rowerem. Czy to dobry pomysł?

Jaki trening proponujecie? Prowadze firme i trening zaczynam ok. godziny 20.

#5 Czytacz

Czytacz

Weteran

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 1626 postów

Napisano 17 luty 2009 - 22:13

Podciaganie na drazku... Jedno z moich ulubionych cwiczen, bo doskonale pokazuje jakie i jak szybko robisz postepy. Poniewaz mialem na poczatku, kilka lat temu, dramatycznie slabe plecy i bicepsy (ale silne tricepsy, jak to koszykarze :P ), na poczatku bylem w stanie podciagnac sie 3 (slownie: trzy) razy. Po pol roku podciagalem sie po 11-12 razy w 3 seriach z minutowymi odstepami. Wiec nie trac wiary!

Zeby zrobic wynik w podciaganiu na drazku, najlepiej... podciagac sie na drazku :)

Patent, ktory podpowiedzial Beloved, jest moim zdaniem bardzo dobry, ale zamiast robic 4-5 serii podciagania, ja bym robil 3 serie, a potem dobijal miesnie hantlami: na bicepsy wybralbym uginanie przedramion z lokciem opartym o kolana i uginanie rak metoda Zottmana, a na wzmocnienie plecow - np. przyciaganie hantli do zeber/brzucha w opadzie ciala. Warunek: wszystkie cwiczenia musza byc robione bardzo czysto technicznie.

Ewentualnie, jesli pozostac przy 4-5 seriach, to ostatnie 2 rob z kims, kto bedzie Ci podtrzymywal nogi, aby zrobic kilka dodatkowych podciagniec z pomoca.

#6 limaK

limaK

Weteran

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 1347 postów

Napisano 17 luty 2009 - 22:27

Dobrze,ze jesteś w stanie przynajmniej zrobić wszystko na minimum,ale zrobić.Pół roku to kupa czasu,wiec raczej zdążysz się dobrze przygotować. Więc tak:

Ogólnie dobrze by było żebyś trenował na przemian siłowo i wytrzymałościowo tak jak to napisał Beloved.

Jeżeli chodzi o drążek to musisz wzmocnić plecy barki i ręce. Przede wszystkim musisz na tym drązku często ćwiczyć to raz a dwa najlepiej żeby był jak najdłuższy,bo wąski ogranicza rozwój(np. taki monowany w futrynie drzwi nie jest lepszy od takiego szerokiego montowanego w ścianie.

Na brzuch rozpisz sobie dobry plan i wykonuj go razem z ćwiczeniami siłowymi lub po bieganiu.

Widzę,że z bieganiem nie masz większego problemu,bo 15min to wg. mnie dobry czas,ale jakbyś chciał go jeszcze bardziej zbić to podaje Ci tu link do dobrych planów na bieganie.Zmienisz ten na 5km na 3km albo zaczniesz sobie najwyżej od poźniejszych tyg.

http://bieganie.pl/?cat=19

Powinieneś stosować przebieżki podczas trenowania biegania żeby też popracować nad szybkością. Przyda Ci się do biegu wahadłowego.

Sądzę ze 4 dni w tyg możesz ćwiczyć swobodnie. 2 dni siłowo 2 dni wytrzymałościowo. Trochę kiepo z tą godziną wiesz? Miałbyś możliwość ćwiczenia lub biegania rano?Co do roweru to na pewno Ci nie pomoże w bieganiu. Mogę Cię zapewnić,że nie polepszy Ci się kondycha. Wzmocnisz nogi,ale na Twoim miejscu bym sobie darował.

#7 Beloved

Beloved

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisano 17 luty 2009 - 22:49

To ja do wypowiedzi kolegów dodam tylko fajny patent na bieg wahadłowy :) . Skróć dystans do 5 metrów i skombinuj niezbyt ciężkie hantle (do 5kg). Połóż je przy jednym punkcie zawracania, a sam stań przy drugim. Dobiegnij do hantli, przenieś je truchtem na drugą stronę, odłóż, puść się sprintem w przeciwną stronę, wróć, weź hantle i tak w kółko. Super podnosi wytrzymałość :). Ilość powtórzeń dopasuj do własnych możliwości.

A jeśli chodzi o rower to ja jestem zwolennikiem teorii: jeśli przygotowujesz się do biegu, ćwicz biegając ;). Tak najlepiej przyzwyczaisz nogi do biegania.

#8 Czytacz

Czytacz

Weteran

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 1626 postów

Napisano 17 luty 2009 - 22:55

Sluszna uwaga o bieganiu - przy tym pracuje troche inne i troche inaczej miesnie niz przy rowerze. Ale dla urozmaicenia 1 razy w tygodniu mozna popedalowac, prawda? :rolleyes:

#9 rajkwon the chef

rajkwon the chef

Debiutant

• Forumowicze
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 17 luty 2009 - 23:43

świetnie mi to wszystko opisaliście:)
Jeszcze to dokładnie przeanalizuje i zabieram się do roboty.
Godziny treningów przeniose na rano. Rower wyłącze z treningu.
Drążek mam bardzo szeroki i wysoko przymocowany.
Motywacje mam wielką więc chyba nie będzie problemu.
Pozdrawiam

#10 Czytacz

Czytacz

Weteran

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 1626 postów

Napisano 18 luty 2009 - 0:14

Swoja droga, co cie sklonilo, by zlozyc papiery do wojska? Czemu chcesz byc zawodowym zolnierzem?

#11 limaK

limaK

Weteran

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 1347 postów

Napisano 18 luty 2009 - 14:30

No właśnie, tez wczoraj mi przyszło na myśl takie pytanie. Skoro prowadzisz własna formę to po co się wybierasz do wojska? Sprawdzić jak to jest czy jak? Pozdro :)

#12 rajkwon the chef

rajkwon the chef

Debiutant

• Forumowicze
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 18 luty 2009 - 17:40

firme ojciec mi przepisał. ale nie widzi mi sie całe życie wegetować w papierkach. miałem już kilka pomysłów na życie. ale ten jest najpewniejszy. no i nie lubie ciągle robić tego samego całymi dniami. a wojsko daje mi pole do popisu w kwestii rozwijania zainteresowań. jak się dostanę to dam znać. pozdrawiam

#13 Bubol

Bubol

Debiutant

• Forumowicze
  • Pip
  • 14 postów

Napisano 18 luty 2009 - 17:52

To ja jeszcze dorzucę swoje 5 groszy ... Na dniach idę do WKU . Też zamierzam zostać na zawodowego . Co do treningu to odpuszczaj siłkę . Brzuszki , pompki , podciąganie i najważniejsze bieganie . Ja biegam 4 razy w tygodniu a 6 mam trening obwodowy . Zbyt duża masa i wszystko jedzie w dół ... zarówno podciąganie jak i bieganie więc musisz być bardziej wysportowany niż napakowany . Wszystko robię na 5 tylko z biegiem dobijam do 4:/ Parę kilo po świętach i już się wali ... Także BIEGAJ , SKACZ I LATAJ a będzie dobrze ;)

#14 sopelek

sopelek

Debiutant

• Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów

Napisano 06 marzec 2009 - 12:46

hej a wiecie co ja wam powiem, z tym podciąganiem to było, że podciągamy się nachwytem, więc nie wiem powiedziane tam jest podchwytem. w 2008 17 grudnia opuściłem jednostkę i to było coś takiego że były jakby 2 egzaminy. Pierwszy był w połowie pierwszego miesiąca czyli jeszcze przed przysięgą i mieliśmy taki egzamin który składał się z następujących ćwiczeń:
1 bieg na 1000m na pięć trzeba było mieć czas do 3min i 15 s
2 4x10m
3 w ciągu 1 min jak najwięcej brzuszków
4 właśnie podciąganie ale jak pisałem nachwytem za 8 było 5

Jakiś miesiąc przed końcem służby był kolejny egzamin i tylko przy podciąganiu zmienili do 12 pow. ale co z tego nic się nie trenowało w miedzy czasie więc i tak to była ściema wielka.
No ale nic życzę powodzenia z idiotami i pozdrawiam

#15 Gość_pyootr_*

Gość_pyootr_*
  • Goście

Napisano 17 marzec 2009 - 19:26

To może i ja się przyłącze.
Planuje zdawać do szkoły oficerskiej i wymagania są następujące:
- bieg na dystansie 1000 m;
- bieg 10x10 m;
- podciąganie (siłowe) na drążku wysokim (wykonywane siłą bez dodatkowych ruchów ciała - nachwytem, min. 5)
Moje pytanie jest następujące. Jakie ćwiczenia są najlepsze, oprócz oczywiście podciagania na drążku, aby własnie wykonać min. 5 podciągnięć?
Dodam ze mam 204 cm i ważę 85 kg. Na drążku nie podciągnę się ani razu.

#16 limaK

limaK

Weteran

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 1347 postów

Napisano 17 marzec 2009 - 20:21

Wszelkie wzmacniające plecy , barki i bicepsy.

Moim zdaniem najlepszym ćwiczeniem na poprawę wyniku w podciąganiu jest ściąganie w dół drążka wyciągu górnego,ale tylko to ćwiczenie Ci nie pomoże. Również podciągnie się podchwytem na drążku powinno coś pomóc,bo wzmocnisz tym bicki.
Sądzę,że trening domatora byłby dobry. Pompki w kilku pozycjach powinny pomóc.Szczególnie pompki na 3 taboretach.

http://www.kulturystyka.pl/atlas/

Znajdziesz tam na dole trening domatora, oblookaj sobie.

#17 dede

dede

Debiutant

• Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 17 maj 2009 - 15:07

witam.mam 16 lat,ucze się.planuje iść do technikum budowlanego 4 letniego i zdać maturę.następnie zrobić sobie rok wolnego i iść do wojska(czyli za 5 lat)planuje iść najpierw na rok do zasadniczej służby wojskowej(czy jest konieczna przed pójściem do zawodowej armii?)a co do treningów to mam taki plan:

(plan us navy z ucientym pływaniem)

PLAN TRENINGU BIEGOWEGO:
-optymalna prędkość 7,5-8,5 km/h
-pić maksymalnie 3-7 łyki wody podczas biegania.

Tydzień 1 i 2:Poniedziałek, Środa, Piątek: po 3 km dziennie, 9 km na tydzień
Tydzień 3 : Odpoczynek z powodu dużego ryzyka złapania kontuzji
Tydzień 4 i 5:Poniedziałek, Środa, Piątek: po 5 km dziannie, 15 km na tydzień
Tydzień 6 i 7:Poniedziałek - 3 km, Wtorek - 5 km, Czwartek - 6 km,
Piątek - 3 km, 17 km na tydzień
Tydzień 8 i 9:Poniedziałek - 3 km, Wtorek - 5 km, Czwartek - 6 km,
Piątek - 3 km, 17 km na tydzień
Tydzień 10 i 11:Poniedziałek 6 km, Wtorek - 6 km, Czwartek - 7,5 km,
Piątek - 5 km, 25 km na tydzień
Tydzień 12 i 13:Poniedziałek - 6 km, Wtorek - 6 km, Czwartek - 7,5 km,
Tydzień 14 i 15:Poniedziałek - 6 km, Wtorek - 6 km, Czwartek - 7,5 km,
Tydzień 16 i 17:Poniedziałek - 7,5km*, Wtorek - 7,5km*, Czwartek - 7,5km*,
Piątek - 7,5* km, 30 km na tydzień

*w 18 tygodniu ustalić optymalny dla siebie dystans pokonywany w 1 godz.
-po 17 tygodniach można kontynuować biegi z 16 i 17 tygodnia i
np.biegać pod górkę lub/i z większą prędkością.

(Do wojska 3 km na czas,10x10 m na czas).

PLAN TRENINGU FIZYCZNEGO:
Wykonuj w Poniedziałek, Środę i Piątek:

Tydzień 1 i 2: 4x15 pompek; 4x20 brzuszków; 3x3 podciągnięcia na drążku
Tydzień 3 i 4: 5x20 pompek; 5x20 brzuszków; 3x3 podciągnięcia na drążku
Tydzień 5 i 6: 5x25 pompek; 5x25 brzuszków; 3x4 podciągnięcia na drążku
Tydzień 7 i 8: 5x25 pompek; 5x25 brzuszków; 3x4 podciągnięcia na drążku
Tydzień 9 i 10: 6x25 pompek; 6x25 brzuszków; 2x8 podciągnięć na drążku
Tydzień 11 i 12: 6x25 pompek; 6x25 brzuszków; 2x8 podciągnięć na drążku
Tydzień 13 i 14: 6x30 pompek; 6x30 brzuszków; 2x10 podciągnięć na drążku
Tydzień 15 i 16: 6x30 pompek; 6x30 brzuszków; 2x10 podciągnięć na drążku
Tydzień 17 i 18: 6x30 pompek; 6x30 brzuszków; 3x10 podciągnięć na drążku

-po 18 tygodniach można kontynuować i robić pompki na pięściach i
podciągnięcia nadchwytem.

(Do wojska drążek 10-20x nadchwytem,brzuszki na czas przez 2 min.)

-Aby zwiększyć efektowność ćwiczeń, wykonuj: najpierw serie pompek,
potem serie brzuszków, a póżniej serie podciągnięć.
(chodzi tu o to, że najpierw trzeba wykonać jedną serię pompek,
potem brzuszki, drążek i od nowa, druga seria pompek, brzuszków itd.)
-Nie odpoczywaj między seriami.

JEŹDZIJ ROWEREM:
Przez 4-5 dni w tygodniu

Tydzień 1: Jeździj bez przerwy 30 minut (pół godziny)
Tydzień 2: Jeździj bez przerwy 30 minut (pół godziny)
Tydzień 3: Jeździj bez przerwy 45 minut
Tydzień 4: Jeździj bez przerwy 45 minut
Tydzień 5: Jeździj bez przerwy 60 minut (godzina)
Tydzień 6: Jeździj bez przerwy 60 minut (godzina)
Tydzień 7: Jeździj bez przerwy 75 minut
Tydzień 8: Jeździj bez przerwy 75 minut
Tydzień 9: Jeździj bez przerwy 90 minut (półtora godziny)
Tydzień 10: Jeździj bez przerwy 90 minut (półtora godziny)
Tydzień 11: Jeździj bez przerwy 105 minut (godzina i 15 minut)
Tydzień 12: Jeździj bez przerwy 105 minut (godzina i 15 minut)
Tydzień 13: Jeździj bez przerwy 120 minut (2 godziny)
Tydzień 14: Jeździj bez przerwy 120 minut (2 godziny)

-Po 14 tygodniach możesz kontynuować jazdę na wyższych przerzutkach
i jeździć jak w ostatnim tygodniu.

(jeździć chyba nie będe wedłóg planu tylko jak będe miał potrzebe)

na razie robie tylko trening fizyczny pompki,brzuszki i podciągniecia podchwytem (dodałem sobie jeszcze jedną serię podciągniec).zaciołem sie na tygodniu 8 i planuje go powtarzać aż uda sie zrobić 9-ty.myśle że wojsko to jedyna praca dla mnie.
mam 172 lub 173 cm wzrostu i ok.67kg wagi biegać bedę po wakacjach jak zarobie na budowie w wawie na bierznie.obecnie przebiegam jakieś 1.5 km i leże.
napiszcie czy mam dobry plan?czy może dołożyć przysiady,jak tak to prosze o plan?jestem bardzo uparty więc wszystko powinno sie udać.a i mam jeszcze jedne pytanie jak skończe te ćwiczenia w rok to później przez 4 lata powtarzać ostatnie tydzień wszystkich treningów czy zwiększać???jak zwiększać to dopiszcie kontynuacje planu..pozdro dede

#18 Krs

Krs

Debiutant

• Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów

Napisano 17 maj 2009 - 18:12

http://www.sfd.pl/**...**-t462955.html

#19 dede

dede

Debiutant

• Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 17 maj 2009 - 20:29

dzięki,tylko prosze jeszcze o coś mniej zamotanego.mój czas na 1km to coś kólo 3:40,podciągnięć z 2-3 przez 8 tygodni wzrosło do 7 innych wyników mojej dotychczasowej pracy jeszcze nie mam.czekam na inne plany ćwiczeń (sprzęt do ćwiczeń jaki najprawdopodobniej będe posiadał to:ławka skośna,drązek do podciągania,bieznia elektryczna[przecież nie spalinowa :P] i uchwyt do pompek,moge wykonywać jeszcze ćwiczenia bez urządzeń np.przysiady)prosze o plany ćwiczeń bardziej pod te urządzenia.pozdro DEDE.

#20 Temarx

Temarx

Nowy na forum

• Forumowicze
  • PipPip
  • 74 postów

Napisano 27 grudzień 2009 - 21:24

Też mam zamiar wybrać się do zawodowego WP. Wiecie może jak to jest z wadą wzroku?? Ja mam lekką wadę a chce się dostać do Brygady Desantowo-Szturmowej i nie wiem czy mam szanse! Szczegółów na ten temat nie podają!

#21 limaK

limaK

Weteran

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 1347 postów

Napisano 27 grudzień 2009 - 23:45

Lekką tzn.? Wiesz, dla jednego -/+ 0,5 to mało a dla drugiego -/+ 3. Prawda jest taka,że jeżeli nie nosisz okularów i do tej pory nie masz nigdzie udokumentowanej wady wzroku to bez problemu udałoby Ci się to zataić. Na pewno z wadą do -/+ 1. Powyżej miałbyś już problem z odczytem z tablicy lub wyszłoby to prawdopodobnie na badaniach laserowych.

Obyś nie miał astygmatyzmu,bo wtedy może być ciężej z kategorią lub rekrutacją.

#22 Remekbd

Remekbd

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisano 28 grudzień 2009 - 0:59

A ja wam panowie powiem że pobór jest wstrzymany do odwołania, niestety bo ja również chciałem wstąpić do wojska. Trzeba czekać.

#23 Patero

Patero

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisano 28 grudzień 2009 - 7:51

Też mam zamiar wybrać się do zawodowego WP. Wiecie może jak to jest z wadą wzroku?? Ja mam lekką wadę a chce się dostać do Brygady Desantowo-Szturmowej i nie wiem czy mam szanse! Szczegółów na ten temat nie podają!

Powiem tak. Ciężko. Chyba, że wada jest bardzo mała i da się ją skorygować np. przez szkła kontaktowe. Mam kumpla który jest teraz na WAT-cie i nosi okulary, ale on testy sprawnościowe i maturę zmiótł z powierzchni ziemi ..

#24 Temarx

Temarx

Nowy na forum

• Forumowicze
  • PipPip
  • 74 postów

Napisano 29 grudzień 2009 - 11:13

Mam -2.25 prawe i -2 lewe oko, nosze szkła kontaktowe. Potrzebowałbym jakąś pewną informacje na ten temat jak to właściwie jest, bo jeśli z moją wadą wzroku nie da rady to jestem w stanie zainwestować z laserową korektę wzroku (1500zl 1 oko <_< )

#25 Patero

Patero

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisano 29 grudzień 2009 - 11:46

Mam -2.25 prawe i -2 lewe oko, nosze szkła kontaktowe. Potrzebowałbym jakąś pewną informacje na ten temat jak to właściwie jest, bo jeśli z moją wadą wzroku nie da rady to jestem w stanie zainwestować z laserową korektę wzroku (1500zl 1 oko <_< )

To w takim przypadku idź na testy. Jeśli powiedzą, że nie bardzo to wtedy zadeklaruj się, że to skorygujesz, powinieneś dostać warunkowe przyzwolenie na służbę z terminem do którego musisz wykonać zabieg. Mój kumpel tak miał w Dęblinie w WSO. Miał problem z przegrodami nosowymi, ale zadeklarował operacje, usunął je i teraz jest już na ostatnim roku