Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jakie ćwiczenia po artroskopii kolana?

Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
1 odpowiedź w tym temacie

#1 konrad88

konrad88

Debiutant

• Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 29 maj 2011 - 11:22

Witam,

Końcem stycznia musiałem przerwać wszelakie rodzaje ćwiczeń (basen,siłka,bieganie) ponieważ odnowiła się kontuzja w kolanie z lat nastoletnich.Co na początku spowodowała przybraniem na wadze o jeszcze 5kg lecz później starałem się odpowiednim żywieniem zbić, co się udało. Artroskopie miałem 3 tygodnie temu, wczoraj wróciłem od lekarza z badań kontrolnych, doktor stwierdził że powoli można zaczynać ćwiczenia ale na razie jeszcze nie przeciążać za dużo kolana starać się go wzmacniać.

Teraz moim celem jest wrócenie do formy ale i pozbycia się małej oponki :D

Na razie mój plan polega na utrzymywaniu diety (jeść tyle co potrzeba) oprócz tego rower, powoli basen i powrót na siłkę (ćwiczenia na ławkach itp. aby nie odciążać kolana).
Wagę teraz mam na poziomie 90kg tak 3/4kg jeszcze za dużo.

Jakie mieli byś cie jeszcze propozycje co do ćwiczeń czy trybu życia aby wrócić jak najszybciej do formy, pozbyć się oponki i urzeźbić w miarę sylwetkę.

#2 Hustla

Hustla

Nikt

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 3106 postów

Napisano 30 maj 2011 - 10:08

konrad88: Skąd wy bierzecie takie problemy. Mam ochote napisać, że robisz wszystko źle. Po co o to tu pytasz? Byłeś u lekarza, o to co miałeś zrobić (napisze dialog by było łatwiej).

A-Ty B- Lekarz

B: Powoli można zaczynać ćwiczenia ale na razie jeszcze nie przeciążać za dużo kolana starać się go wzmacniać

A: Panie doktorze, co to znaczy? Chciałem porpawić swoja sylwetkę i chce wiedziec jak mogę trenować? Jak wzmacniać kolana?

B: (ODPOWIEDŹ - kilka opcji nie wiem jaki lekarz)

OPCJA I- Znaczy to, że byłeś po poważnym zabiegu i aby nie byc ostatnią lebiodą musisz dbać od teraz o swoje zdrowie. Co do zabiegów poprawy sylwetki i treningów aby uniknąc kontucji kolan przy treningach siłowych musi pan unikać wszelkich cwiczen w których obciaza pan nogi, np. Jak wyciskasz na klatke piersiowa nogi dajesz na lawke bezwladnie, przy robieniu bicepsu siadasz na modlitewniko i nogi tez trzymasz bezwladnie. Przez pierwszy tydzien lekko rozciagasz nogi ewentulanie chodzi na basen, to jedyny sposob w jaki mozesz cwiczyc przez najblizszy czas nogi. Przyujdz za ... okreslimy stan kolan i zobaczymy czy bedziesz mogl cwiczyc je silowo. Co do wzmacniania kolana to proponuje rehabilitajce...

OPCJA II- Zero treningów, rehabilitajca!

OPCJA III- Nie znam sie na treningach musi pan skorzystac z rady zawodowego trenera lub konsultanta fitness.

PS: Ile płacisz lekarzowi? Bo skoro płacisz za konsultacje i zabiegi a potem nie wykorzystujesz ich to znaczy ze lubisz wyrzucac pieniadze w bloto. Wez wyrzuc dla mnie jakies pieniadze za pomoc skoro lekarzowi rzucasz. Proponuje czesciej myslec