Skocz do zawartości

Zdjęcie

Spartacus 2.0 workout

Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Oloss87

Oloss87

Debiutant

• Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów

Napisano 14 luty 2011 - 4:22

Hey

Jako, ze pewnie wiekszosc z was duze pojecie o kulturystyce chcialbym zapytac was o ten rodzaj treningu:

http://my.menshealth...cus-Workout-2.0

Probowalem zrobic i szczerze mowiac w polowie wysiadam. Nie tyle ze zmeczenia, co od bolu plecow. Nie wiem ale ten martwy ciag czy wyrzut sztangielek strasznie katuje moj odcinek ledzwiowy. Myslalem, ze bledna technika albo slaba rozgrzewka, ale bol za drugim razem znowu sie pojawil. Przy drugim okrazeniu, sztangielka 6kg

Co ogolnie myslicie o tego typu treningach?
Jestem na etapie redukcji (ujemna dieta - na oko niestety, ale poki co skuteczna) staram sie codzien 30 min na obitreku, po czym (3x w tyg.) robie cwiczenia silowe - po 1 cwiczenie, 2 serie, 10-15 potworzen (albo do zmeczenia) na partie ciala.
1-2x w ty. staram sie chodzic na trening Muay Thai i/lub wyskoczyc na basen :)

Nie mam sylwetki ani kondycji porzadnego zawodnika, bo caly ten ruch traktuje jako rekreacje, wiec diety nie trzymalem (ahh te schabowe z frytkami...)
Teraz od 2 miesiecy staram sie to poprawkic. Generalnie jedyne, co mi dokucza to tluszcz na brzuchu. BF mam na poziomie ok 20% (66kg/167cm), wg wagi elektronicznej, wiec nie wiem czy brac to na powaznie...). A niestety nie mozna palic tluszczu miejscowo... :(

Jak sadzicie, czy taki trening pozwoli mi zbudowac i uwypuklic miesnie spalajac przy tym tluszcz, bardziej niz codzienne orbitreki i 2-3x w tyg. treningi silowe po jezdzie? Jaka wasza opinia na jego temat.

Diete mam - teraz postaram sie byc bardziej restrykcyjny i jeszce wrzuce wam do oceny jak znajde chwilke

Wybaczcie, jesli to glupie i troche chaotycznie ale jestem laikiem w tej dzieddzinie jak widac :)

Pozdrawiam i licze na wasza pomoc - z gory dzieki!

Użytkownik Oloss87 edytował ten post 14 luty 2011 - 4:23

#2 Hustla

Hustla

Nikt

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 3106 postów

Napisano 14 luty 2011 - 7:29

Oloss87: Zacznijmy od początku, czyli od celu, wyznacz granice siły/masy/sylwetki itp. jaką chcesz osiągnąc. Jeżeli nie wiem co chcesz osiągnąć to trudno będzie mi powiedzieć czy dany trening będzie dobry.

Pojęcie o kulturystyce jeżeli chodzi o ten trening można mieć żadne bo nie jest to trening dla kulturysty lecz trening siłowo wydolnościowy dla trenujących rekreacyjnie dla formy, kulturyści tak nie trenują.

Co do bólu pleców to oznacza to dwie rzeczy:
-zła technika
lub
-słaby dolny odcinek pleców
lub
-za duży ciężar

Podsumowywując napisz co chcesz osiągnąć bo tak to trudno będzie mi powiedzieć czy ten trening Ci zapewni pożądane efekty.

#3 Oloss87

Oloss87

Debiutant

• Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów

Napisano 14 luty 2011 - 23:37

Hey

Dzieki wielkie za odpowiedz.
A wiec tak, postaram sie, zeby nie bylo to chaotyczne.
Moim priorytetem jest zrzucic troche brzucha. Nie wiem ile to jest 2-5 kg. Nie wiecej.
Reszta budowy jest OK, dlatego nie zalezy mi na jakies super redukcji calego organizmu, tylko brzucha (wiem, nie idzie palic tluszczu miejscowo)
Reszte miesni chcialbym troche zbudowac i uwypuklic (klatka, plecy, bark, biceps) - tragedii nie ma, ale troszke chce poprawic wyglad.

Wiec co bys poradzil towarzyszu, zeby zmniejszych tluszczyk na brzuszku i zwiekszyc mase miesniowa (nie o 342342456456 kg. tylko po prostu poprawic sylwetke, a zeby rzezbic trzeba miec co rzezbic tak? :)

pozdrawiam

Użytkownik Oloss87 edytował ten post 14 luty 2011 - 23:38

#4 Hustla

Hustla

Nikt

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 3106 postów

Napisano 15 luty 2011 - 8:46

Oloss87: Trening silowy masz tutaj: http://www.menshealt...ach-4141-4.html rób go wedle zaleceń:

Trening A/wolne/Trening B/wolne/Trening A/wolne/Trening B...

lub

Trening A/wolne/ Trening B/wolne/Trening A/wolne/wolne/Trening B/wolne/Trening A/wolne/Trening B/wolne/wolne...

Trening aerobowy polecam w dni wolne na czczo z rana jakieś 15-20 minut bardzo intensywnie i szybko np:
-10x 100m sprint przeplatany 100m truchtem (bieganie)
-kompilacja ćwiczeń aerodynamicznych typu podskoki z przysiadu, przezkoki, skiping A...
-10x 50m max tępo przeplatane 50m średnim (basen)

Dieta: http://www.menshealt...ak-Ty-2544.html

6 posiłków przerwy od 2h-3h między posiłkami. W dzień przed robieniem treningu aerobowego na noc zjedz dodatkowo 30g węglowodanów o niskim indeksie glikogemicznym.

#5 Oloss87

Oloss87

Debiutant

• Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów

Napisano 15 luty 2011 - 14:24

Dzieki, akurat jesli mam byc szczery przegladalem artykuly MH, ale tego akurat nie widzialem...nie wiem czemu...
No wiec tak...

3. Aeroby w równym tempie
Jak zawsze, rób to, co lubisz najbardziej.
Rozgrzej się przez 5 minut.
Stopniowo zwiększaj tempo, aż osiągniesz tętno na poziomie 75-80% tętna maksymalnego (najłatwiej je obliczyć, odejmując od 220 swój wiek); jeśli nie masz pulsometru albo nie chcesz zatrzymywać się, by zmierzyć puls z zegarkiem, trenuj w takim tempie, przy którym będziesz miał głęboki, rytmiczny oddech - w takim tempie możesz co prawda wymieniać z kumplem krótkie uwagi, ale już zdania złożone mogą być problemem.
Wytrzymaj w takim tempie ok. 20 minut.
Zwolnij do spokojnego tempa i wycisz się przez 5 minut.

Czy moze to byc jazda na orbitreku - mam pulsometr i przewaznie 'biegam' w okolicach 70% tetna max. ,wiec podkrecilbym tempo troche.
Wykonalbym najpierw to cwiczenie, a potem sprinty lub interwaly.

Ten trening A/B polega na wykonaniu 1 serii 8-12 powtorzen kazdego cwiczenia? Rozumiem, ze obciazenie duze, ktore zmeczy tak?

Ten trening trakowalbym jako ten drugi, o ktorym pisza w artykule i przewaznie wykonywalbym go na troche przed snem...

Tylko mam maly problem...mam nadzieje, ze maly... Cwicze w domu i jedyne czym dysponuje to stolek (zamiast laweczki do wyciskania) i hantle. Mozna jakos zmodyfikowac te cwiczenia, wymagajace sprzetu silowni?

Niestety link w artykule o diecie nie dziala :(

#6 Hustla

Hustla

Nikt

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 3106 postów

Napisano 15 luty 2011 - 15:13

Oloss87: To że dysponujesz mniejszą ilością sprzętu robi ogromną różnice. Cały trening trzeba pod to dobrać. Wiem jedno, że nie zrobisz całego ciała bez drążka do podciągania. Proponuje Ci poszukać treningu w temacie trening bez sprzetu a dieta jest na glownej stronie MH nazywa się dieta ABS

#7 Oloss87

Oloss87

Debiutant

• Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów

Napisano 15 luty 2011 - 18:26

drązek mam - rozporowy do futryny. Ja sobie rozpisalem kiedys pare cwiczen na kazda partie miesni - moze przedstawie je tutaj? Czy akurat ten dobrany schemat A/B ma jakies znaczenie?

Niestety, wchodze w artykul Diety ABS i po kliknieciu na 'Kliknij tutaj, by poznać 6 prostych zasad Diety Abs.' wyskakuje blad.
Przegladem zdaje sie ten artykul, ale nie pamietam dobrze wszytskie. Utkwilo mi cos z mlekiem. Nalezy pic mleko po treningu a bialko przed albo na odwrot... :)

Użytkownik Oloss87 edytował ten post 15 luty 2011 - 22:20